Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nunta secolului - vazuta de noi


239 raspunsuri la acest subiect

#231
lorelaim

lorelaim

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.488 mesaje

Postat 02 mai 2011 - 00:55

http://www.telegraph...-agreement.html [olala]

Lorelai

As a woman, I have no country
As a woman, I want no country
As a woman, my country is the whole world.
Virginia Woolf


#232
Burtocika

Burtocika

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 02 mai 2011 - 01:13

Eu aveam o parere mai buna despre CTP, dar remarca respectiva m-a cam dat peste cap ... Pur si simplu nu inteleg de ce a facut-o, mai ales ca mai contine si o serie de neadevaruri (pe langa rautati). In fine ...

Despre rochie ... cu riscul de a fi acuzata de lipsa de stil, nu m-a impresionat. Mi s-a parut intr-adevar eleganta, ii venea foarte bine si cred ca i se potrivea ca stil, dar printre miile de rochii de mireasa pe care le-am vazut "gugalind" pe net (nu exagerez, pt ca rochile de mireasa sunt un hobby de-al meu si nu ratez nici o ocazie sa ma uit dupa ele), sigur am vazut multe care mi s-au parut mai "princiare", o sa caut si o sa postez niste linkuri. Plus ca, nu stiu de ce, imi pare cunoscut modelul si am impresia ca l-am mai vazut la o nunta regala ...
Daca vreti sa va improspatati memoria si sa va clatiti ochii cu alte rochii de la nunti regale, aveti aici cateva: am sters linkul, era plin de poze deocheate, nu stiu de ce s-a modificat de ieri pana azi ! scuze !
Cat despre toaletele invitatilor (vorbesc doar de ceremonia de la catedrala, restul nu prea le-am vazut), am si eu o nedumerire: exista vreo regula in codul britanic care le "recomanda" invitatilor sa se imbrace monocrom ? Am revazut si nunta Dianei si tot cam asa erau imbracati ... Cred ca imi scapa mie ceva in materie de moda ...

#233
corinadana

corinadana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.486 mesaje

Postat 02 mai 2011 - 01:26

Daca citeai mai mult pe net vedeai ca s a facut o comparatie cu rochia purtata de Grace Kelly, cea care apare prima in link ul dat de tine...doar ca Grace nu putea sa apara cu asa decolteu la anii aia..





Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.websho...Sg?vhost=family


#234
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 02 mai 2011 - 11:50

Citat:
citat din mesajul lui Burtocika
Eu aveam o parere mai buna despre CTP, dar remarca respectiva m-a cam dat peste cap ... Pur si simplu nu inteleg de ce a facut-o, mai ales ca mai contine si o serie de neadevaruri (pe langa rautati). In fine ...Despre rochie ... cu riscul de a fi acuzata de lipsa de stil, nu m-a impresionat. Mi s-a parut intr-adevar eleganta, ii venea foarte bine si cred ca i se potrivea ca stil, dar printre miile de rochii de mireasa pe care le-am vazut "gugalind" pe net (nu exagerez, pt ca rochile de mireasa sunt un hobby de-al meu si nu ratez nici o ocazie sa ma uit dupa ele), sigur am vazut multe care mi s-au parut mai "princiare", o sa caut si o sa postez niste linkuri. Plus ca, nu stiu de ce, imi pare cunoscut modelul si am impresia ca l-am mai vazut la o nunta regala ...Daca vreti sa va improspatati memoria si sa va clatiti ochii cu alte rochii de la nunti regale, aveti aici cateva: http://royal-wedding...ck-through.htmlCat despre toaletele invitatilor (vorbesc doar de ceremonia de la catedrala, restul nu prea le-am vazut), am si eu o nedumerire: exista vreo regula in codul britanic care le "recomanda" invitatilor sa se imbrace monocrom ? Am revazut si nunta Dianei si tot cam asa erau imbracati ... Cred ca imi scapa mie ceva in materie de moda ...
Mie mi se deschide linkul cu 3 poze cu mirese, dupa care numai gagici mai mult sau mai putin goale, in posturi sexoase... Si aveam si copilul in brate... Ptiu...Blogul meu - de la noi, pentru ei!NOU - colectia de martie! Bazar general - fiecare implicare conteaza!Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii

#235
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 02 mai 2011 - 12:20

Da si mie!Apar niste tanti f sumar imbracate!

#236
Burtocika

Burtocika

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 02 mai 2011 - 13:53

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Daca citeai mai mult pe net vedeai ca s a facut o comparatie cu rochia purtata de Grace Kelly, cea care apare prima in link ul dat de tine...doar ca Grace nu putea sa apara cu asa decolteu la anii aia..


Nu prea am timp sa citesc pe net, de-asta am intrat direct pe acest subiect [:)]
Imi pare rau ca apar tantile alea dezbracate, eu am gasit linkul la o prima cautare dupa "royal wedding dresses", mai mult n-am avut timp sa sap.

#237
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 02 mai 2011 - 14:18

Poate ca sunt vestimentate mai futurist[:D]Poate ne intoarcem la origini[8D]
Dupa cum s-a vazut nici eu nu sunt impresionata de Kate, dar ca mireasa chiar a aratat bestial. Decenta, asa cum trebuie sa fie o mireasa in biserica, princiara, eleganta si finuta. Insa recunosc, ca ma asteptam ca trena sa fie mult mult mai lunga. Poate e o preconceptie. Aici a fost mai multa simplitate. Iar rochia de receptie nu a fost fabuloasa, dar a fost mai lejera, ca pt o receptie, ceva mai intim, nu? Insa centura iar e super cum ii pune talia in valoare, ca trasa prin inel.
Ft bun comentariul JulieiSM![flo]
Nu mi-a placut caftanul sau ce ofi fost al Camilei, parca ii mai lipsea niste papucei de casa. Prea intim, nepotrivit cu ocazia. Culoarea super!
CTP chiar ca a comentat otetit rau, chiar si pt mine.[:D]Deplasat dl, mai ales ca nu cred ca astepta careva parerea mnealui in treburi de-astea.
Si eu vazusem poza cu regele Mihai. Ce sa zic? S-a aflat la locul si momentul potrivit.[:D]Si se tine ft bine la cei 90 de ani.[:)] Am vazut interviu cu R Duda si Margareta, separat, cred ca pe ambii la Cristian Tabara, mi-au placut discutiile.


[mamica]in[9cer]de[fetita]
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



#238
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 02 mai 2011 - 20:00

din cate am inteles rochita de la receptia de seara a avut centura din diamante, de aceea este asa de simpla [:)]
era prea mult sa-i mai faca ceva in plus [:D]

si pe mine m-a surprins in mod neplacut rochia camilei ; am crezut ca numai mie mi s-a parut, arata ca un halat de casa , al unei araboaice

nenea popescu e dus rau de tot , ce sa mai spunem; cred ca a vrut sa artraga si el atentia spre el, sa se mai bage si el in sama...; ca asa fac unii , numai prin scandal ies in fata
e trist

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

-------------------------------------------
Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exp...i.net/forum.htm

#239
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 03 mai 2011 - 19:51

Ati vazut pozele cu printesa Beatrice?

http://www.dailymail...cebook-hit.html


#240
ina.click

ina.click

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.341 mesaje

Postat 03 mai 2011 - 21:18

http://urlybits.com/.../What-I-Saw.jpg











Cel mai frumos martisor: Alex [baietel] 1 Martie 2011






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -