Sari la conținut

Sari la conținut


Sutienul cu cadru de sarma: OK in timpul sarcinii?


46 raspunsuri la acest subiect

#31
andruta1

andruta1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 28 octombrie 2012 - 17:58

eu am purtat si cu sarma, dar simple, fara buretei, si fara sarma, din bumbac; in casa le purtam indeosebi pe cele fara sarma, erau mai lejere.daca ai masura corespunzatoare, din punctul meu de vedere, sunt ok amandoua.

#32
BIENCUTZA07

BIENCUTZA07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 22 mai 2013 - 19:43

port sutien care are atat "sarma" cat si push-up (= pernutele acelea din interiorul sutienului care imping sanii in sus),am purtat si la celelalte sarcini si nu am patit nimic,in astea ma simt eu comfortabil,totul e sa gasesti masura potrivita si aici nu ma refer doar la numar cat si la forma sutienului respectiv,sa iti imbrace sanul comfortabil,am incercat si sutiene simple,fara burete,sau sarma sau push-up si nu mi-au convenit,fiecare sa poarte ce simte ca ii este comfortabil,nu afecteaza nici alaptatul nici circulatia sangelui,am alaptat de doua ori,o sa alaptez si acum.



#33
Latisha

Latisha

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 31 mai 2013 - 19:12

Nu pot purta cu sarma chiar si sa vreau, asa ca raman celelalte. Nici la prima sarcina nu puteam purta sutien cu sarma



#34
mada27

mada27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 25 august 2013 - 18:48

Pana la 30 saptamani am purtat cu sarma ....acum mi-am luat de la jolidon de bumbac special pentru alaptat si bustiere. Daca aveti sanii mici exista si sutiene cu burete dar fara sarma , deoarece am inteles ca daca porti cu sarma exista risc de mastita .



#35
GabiIuli

GabiIuli

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 02 decembrie 2013 - 19:47

Eu am purtat sutien cu balene in primele 3luni de sarcina iar din luna a 4 a port bustiere, sutien doar ocazional.

#36
Lorelaiii

Lorelaiii

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 415 mesaje

Postat 20 decembrie 2013 - 00:02

Eu am renuntat la cele cu push up pentru ca mi-au crescut destul de mult sanii, acum am un sutien de bumbac simplu, fara buterel, fara "sarma" si e foarte bun si un maieu care are inclus si o bustiera cu putin buretel.



#37
cris01

cris01
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 13:08

Cand trebuie sa cumpar sutien eu deocamdata nu am mai purtat sutien am folosi bady sau maieu .Cred ca voi incep sa port din luna a 7 .Ce sfat imi dati mersi.



#38
Dd_tash

Dd_tash

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 308 mesaje

Postat 10 ianuarie 2014 - 14:04

Cand trebuie sa cumpar sutien eu deocamdata nu am mai purtat sutien am folosi bady sau maieu .Cred ca voi incep sa port din luna a 7 .Ce sfat imi dati mersi.

 

Subscriu si eu la chestia asta. Am sanii micuti si ridicati. Eu nu am mai purtat sutien pana acum decat ocazional la vreun eveniment cu bluza transparenta, in rest am o bustiera pe care o foloseam cand faceam sport. Ce fel de sutien trebuie sa imi iau? Nu ma va incomoda, din cauza ca eu nu sunt obsinuita sa-mi simt sanii stransi in ceva?

 

Multumesc pentru orice sfat!



#39
loredana_p

loredana_p
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 28 februarie 2014 - 10:43

Buna ziua! Eu folosesc acum sutiene fara sarma, fara burete, acele sutiene care le folosesc bunicile noastre. sunt foarte comode si sunt si recomandate in timpul sarcinii.

#40
anca_rcb

anca_rcb
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 11:05

Salutare mamici si burtici :) e primul meu mesaj pe acest forum pe care am intrat de putina vreme, mai exact de cand am aflat ca sunt insarcinata...adica de putin timp :)

In ceea ce priveste schimbarile care se petrec in organism, am inceput si eu sa resimt faptul ca sanii sunt mai tari si mai durerosi..eu am sanii destul de mari (80C port in general) si de obicei port sutiene cu sarma si burete (nu push-up, doar clasic)...insa e drept ca acum simt ca a inceput sa ma deranjeze sarma din sutien, ma doare zona respectiva a sanului si ma gandesc serios sa renunt la ele, temporar :) sau cel putin sa le folosesc foarte foarte rar. Am trecut la sutiene fara sarma si fara burete, sunt simple si foarte comode, asigura sustinere si nu arata prea rau :P Sunt sigura ca organismul fiecareia din noi e diferit si reactioneaza diferit la diversi factori, cum sunt modificarile sanilor si adaptarea lor la diverse sutiene, totul consta in a ne citi cat mai bine reactiile corpului nostru si a ne da seama ce ne face bine si ce nu :)




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -