Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Flori de lux...mai bine NU!!!


39 raspunsuri la acest subiect

#31
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 11 octombrie 2009 - 16:29

Sincera sa fiu ma asteptam la replica mai ales ca doamna Teodorescu fusese anuntata ca antireclama va fi postata pe forumuri de specialitate.Acum o sa raspund si eu punctual ,exact cum ati facut si dumneavoastra.

1.Nu am spus niciodata ca nu am urlat la telefon “am cedat nervos si am sunat-o pe Ioana Teodorescu si am tipat la ea!” si nu stiu cata lume in situatia asta suna sa va multumeasca.In afara de asta nu cred ca puteti spune dumneavoastra ce a fost in sufletul nostru atunci si daca tipam nu inseamna ca ne era bine.

2.aici nu stiu ce vrei sa spui

3. Search-ul pe Google a fost dat pentru a gasi modele de buchete si lumanari, NU pentru a fi gasita / selectata o firma care sa execute comanda !!!

Intr-adevar ne-a fost recomandata de o prietena buna mie care mi-a recunoscut ca poate a fost ea norocoasa si nu a patit ce am patit noi .Dupa ce am luat de la ea numarul doamnei Teodorescu am dat si search pentru mai multe amanunte si la prima vedere am fost foarte incantate de ce am vazut.

4. http://family.websho...101626593PjYdLu asta este lumanarea pe care am luat-o de pe site si care nu semana in niciun caz cu ce am primit noi ,singura modificare era ca nu vroiam trandafirii aia cazatori si in locul lor sa se puna fire de verdeata.

5.Cand am spus trei cupe de crini ne refeream la 3 cupe de crini deschise ,nu o cupa deschis a si 2 ca niste pute ,iar sincera sa fiu pe mine nu ma intereseaza cum faceti preturile si cat costa metrul de organza.Noi am dat poza si Dumneavoastra ne-ati dat pretul fara nici o alta completare.

6.Imi pare foarte rau ca sunteti atat de ocupata,poate dupa discutiile acestea de pe forumurile de specialitate, o sa va mai eliberati putin si o sa ajungeti la timp la intalniri. Mentionez ca venisem cu Maria la intalnire, si orice mamica stie ca este o provocare sa astepti 1 ora intr-o camera, cu un copil de 1 an si 10 luni!

7. si 8.Lungimea lumanarilor nu a fost o problema,desi daca aveau un metro jumatate erau cat mine aproape si un ma mai plangeam, ci faptul ca nu au avut betele de sustinere si au fost f greu de manevrat.

“Acest gen de prindere este extrem de inestetic si FlorideLux.ro nu il practica.” Acum pot sa scriu si eu MINCIUNA pentru ca aveti pe site poze de lumanari cu batul din Piata Cosbuc.



http://www.floridelu...randafiri-albi/

9.Iarba de decoratie de la lumanari, pentru ca asa stabilisem cu dumneavoastra ca in locul trandafirilor cazatori sa ne puneti “iarba”. La Facultatea pe care am absolvit-o nu ne-au reamintit botanica de casa a 5-a!

10.Noi am vrut modelul de pe site si acolo sincera sa fiu eu nu vad nicio matase pusa la lumanare. Cunoscatoare sau nu, era urata si prost lipita,mai exact cand am iesit din biserica superbitatea asta de matase s-a desprins de lumanare.

11.Cunoscusem noi inainte curierul ?De unde sa stie curierul cine este nasa si cine mireasa?M-a sunat pe mine in timp ce eram la coafor sa imi spuna ca nu gaseste adresa ,i-am explicat si dupa asta l-a sunat sotul sa vada daca a inteles unde trebuie sa ajunga.Nu gasea strada asa ca a iesit sotul inaintea lui si a luat luamanarile de pe bancheta unui Matiz(asa se transporta chesti perisabile?) fara a-i plati nimic deci nu stiu cum putea sa apara semnatura mea pe factura.Dupa asta curierul a plecat cu restul comenzi la finul acasa si garantez ca mireasa nu era acolo cu 2 ore inainte sa inceapa nunta(dupa cum se vede in poze locatiile au fost diferite si nu au plecat amandoi din acelasi loc) .Acolo s-a facut restul plati si s-a ridicat comanda,cu 2 ore inainte nu poti risca sa ramai fara flori.

12.Crinii chiar au inceput sa cada si acum imi pare rau ca nu am facut poze ,unele cupe de crin le-am recuperate si in fata biserici le infigeam in lumanare cu bolduri ca macar in biserica sa avem lumanari.Le-am acceptat pentru ca mai erau 2 ore si incepea nunta iar altele nu aveam de unde sa luam,dar sunt sigura ca pe asta va si bazati cand va bateti joc de clienti.

13. Aici a fost doar o mica rautate? Dup ce o persoana iti strica nunta… o mai dai naibii de gramatica si scrii in graba sa nu uiti vreo idée! Am scris bine????

14.In educatia primita de la familia Dvs, nu a fost presarata cumva si notiunea de “ minciuna nu e un fapt bun”? sau: “cand nu stii/poti/esti capabil sa faci ceva RETRAGE-TE, sa nu cazi in extrema cealalta”?

15. Adevarul este ca ma gandesc cum sa recuperez cei 2000 euro dati la muzicanti (care, apropos faceau 5000 dupa aprerea mea), banii de la cameraman, fotograf….si daca stau bine sa ma gandesc….cred ac reusesc si la restaurant sa fac ceva! ERA IRONIE, evident. Educatia primita si respectata cu sfintenie… te-a facut sa pricepi, SPER!



16. Semnificatia cuvintelor o gasesc in DEX, multumesc. Eu cunosc destul de bine semnificatia multor cuvinte, tu se pare ca NU! O sa-ti cumpar eu DEX-ul!

17. Pozele din biserica erau facute de fotograful angajat. Celelalte erau facute cu telefonul mobil. Deh…tehnologia, nu toata lumea o intelege. Mai ales cand ai oameni in inalta societate care sa ti-o explice!









anca [mamica] de [bibe] Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca



VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!





#32
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 11 octombrie 2009 - 16:31

Asta este raspunsul meu la postul doamnei Ioana Teodorescu .

Va multumesc ca ati fost inpartiale si ca mi-ati demonstrat ca nu am fost eu nebuna[:D]



anca [mamica] de [bibe] Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca



VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!





#33
ancadragoman

ancadragoman

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.412 mesaje

Postat 11 octombrie 2009 - 16:37

Nu am fost singurele pacalite http://www.katrina.r...elux-ro-nu.html



anca [mamica] de [bibe] Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)

poze si filmulete

povestea nasterii

eu sunt Maria

Montaje Mariuca



VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!





#34
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 11 octombrie 2009 - 17:58

Am citit blogul cu plangerea...m-a lasat masca explicatia directorului care spune ca ´´culoarea poate diferi´´ [alcool]

Cam nasol, ca eu daca vreau ROSU apoi rosu sa fie nu ROZ.

Oricum, ca info asa, sa stiti ca nicio poza din reclame, net, catalog, etc NU este exact asa cum e produsul in sine. Explicatia este foarte simpla: la fotografii se folosesc lumini, unghiuri. Deci pozele sunt de cele mai multe ori mult mai frumoase decat produsul in sine, este un fapt real si normal as spune. Exemplu: reclama de la mc donalds [:D] Cand vezi cat de mare e hamburgerul si ce apetisanta pare carnea din el, si ce verde e castravetele..iti vine sa musti afisul [:D]

La afacerile astea cu flori tot ASA E. Problema este ca omul isi pune sperante mari, e vorba de evenimente importante....asa ca reprezentantii de vanzari ar trebui sa explice clar clientului toate aceste aspecte. Si culoarea, hai, poate difera INTENSITATEA, dar nu nuanta [alcool]

#35
carmina_s

carmina_s

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 242 mesaje

Postat 11 octombrie 2009 - 23:26

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Am citit blogul cu plangerea...m-a lasat masca explicatia directorului care spune ca ´´culoarea poate diferi´´ [alcool]

Cam nasol, ca eu daca vreau ROSU apoi rosu sa fie nu ROZ.

Oricum, ca info asa, sa stiti ca nicio poza din reclame, net, catalog, etc NU este exact asa cum e produsul in sine. Explicatia este foarte simpla: la fotografii se folosesc lumini, unghiuri. Deci pozele sunt de cele mai multe ori mult mai frumoase decat produsul in sine, este un fapt real si normal as spune. Exemplu: reclama de la mc donalds [:D] Cand vezi cat de mare e hamburgerul si ce apetisanta pare carnea din el, si ce verde e castravetele..iti vine sa musti afisul [:D]

La afacerile astea cu flori tot ASA E. Problema este ca omul isi pune sperante mari, e vorba de evenimente importante....asa ca reprezentantii de vanzari ar trebui sa explice clar clientului toate aceste aspecte. Si culoarea, hai, poate difera INTENSITATEA, dar nu nuanta [alcool]



Buna,

eu sunt absolut de acord ca pot diferi culorile de pe site....dar cand tu, ca si client, duci poze?.....ce scuza mai ai? cand spui cu toata gura si suflarea: DA, PUTEM FACE ASA CEVA FARA PROBLEME!!!, ce scuza ai? am intrebat de multe ori, nu o data, daca se poate face aranjamentul cu crini portocalii. am accentuat si eu si Anca sa fie portocaliul puternic, nu cel pal! am spus, am intrebat, deci din puntul meu de vedere am facut tot ce-mi statea in putinta! daca nu faceam toate astea, poate nu eram asa de suparata.
si in conditiile astea, ne face PE NOI mincinoase? este o nesimtita!

#36
ALEXA1985

ALEXA1985

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 914 mesaje

Postat 12 octombrie 2009 - 15:42

Buna,

Nu pot sa cred ca doamna Teodorescu Ioana poate minti atat. Am intervenit deoarece am vazut acele lumanari cu florile deja ofilite, acea culore "peach" despre care vorbea era chiar roz. Probabil ca aceasta doamna nu cunoaste cuvantul " seriozitate" si nu stie ca astfel poate strica visul oricarei miresici . Sper ca de acum inainte viitoarele miresici sa fie atente la ce vor alege si le sfatuiesc din toata inima FLORI DE LUX-NUUUUUUUUU.

#37
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 13 octombrie 2009 - 16:12

Citat:
citat din mesajul lui carmina_s

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Am citit blogul cu plangerea...m-a lasat masca explicatia directorului care spune ca ´´culoarea poate diferi´´ [alcool]

Cam nasol, ca eu daca vreau ROSU apoi rosu sa fie nu ROZ.

Oricum, ca info asa, sa stiti ca nicio poza din reclame, net, catalog, etc NU este exact asa cum e produsul in sine. Explicatia este foarte simpla: la fotografii se folosesc lumini, unghiuri. Deci pozele sunt de cele mai multe ori mult mai frumoase decat produsul in sine, este un fapt real si normal as spune. Exemplu: reclama de la mc donalds [:D] Cand vezi cat de mare e hamburgerul si ce apetisanta pare carnea din el, si ce verde e castravetele..iti vine sa musti afisul [:D]

La afacerile astea cu flori tot ASA E. Problema este ca omul isi pune sperante mari, e vorba de evenimente importante....asa ca reprezentantii de vanzari ar trebui sa explice clar clientului toate aceste aspecte. Si culoarea, hai, poate difera INTENSITATEA, dar nu nuanta [alcool]



Buna,

eu sunt absolut de acord ca pot diferi culorile de pe site....dar cand tu, ca si client, duci poze?.....ce scuza mai ai? cand spui cu toata gura si suflarea: DA, PUTEM FACE ASA CEVA FARA PROBLEME!!!, ce scuza ai? am intrebat de multe ori, nu o data, daca se poate face aranjamentul cu crini portocalii. am accentuat si eu si Anca sa fie portocaliul puternic, nu cel pal! am spus, am intrebat, deci din puntul meu de vedere am facut tot ce-mi statea in putinta! daca nu faceam toate astea, poate nu eram asa de suparata.
si in conditiile astea, ne face PE NOI mincinoase? este o nesimtita!



Eu ziceam in general.

In ceea ce priveste experienta voastra cu firma asta...ce sa zic, imi pare rau ca vi s-a intamplat. Oricum, o lipsa de profesionalism tot exista din patrea firmei. Ideea e ca, intr-adevar, culoarea este importanta, fiind pana la urma criterul de selectie al buchetului. Mai bine comandati alb [:D] (glumesc, desigur).

#38
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 13 octombrie 2009 - 17:15

Citat:
citat din mesajul lui floridelux

Oameni buni, treziti-va. Suntem oameni si suntem supusi greselilor, mai ales cand discutam de produse perisabile si produse care tin de subiectivitate (iti place sau nu un produs).



Ioana Teodorescu



Doamna , ati recunoscut aici ca ati gresit.
Eu cred ca situatia este foarte simpla :
-vi s-a cerut o culoare si ati pus alta , ceea ce mi se pare inadmisibil si o lipsa acuta de profesionalism. Norocul dumneavoastra ca sunteti in Romania pt. ca daca erai in America , Canada sau alta tara forma ar fi in faliment platind pt. greseala comisa
-vi s-a cerut un model si ati dat altul, vi s-a cerut la masina organza si ati dat altceva. Nu conteaza absolut deloc pretul din moment ce vi s-a specidicat exact materialul si dumneavoastra ati spus ok si ati spus cat costa. Daca eu va spun ca vreau borangic cusut de maicute oarbe si virgine din Asia si dumneavoastra spuneti ca e in regula si ca va costa 40 de ron un cort din borangicul ala eu nu ma pun sa ma framant si sa ma intreb de ce este atat de ieftin.
Cand mergeti la pizzerie si cereti o calzone care vi se spune ca e 20 ron si vi se aduce in loc de asta o margerita replicand ca la pretul ala doar nu credeati ca gasiti calzone cam ce ziceti?
-ce ati facut este o lipsa de profesionlism caracteritica din pacate Romaniei.

Daca era la nunta mea toata povestea asta nu am fi purtat discutia pe forum ci la un tribunal pe undeva , din diverse motive.

E chiar trist daca nu va pasa d culoarea florilor , daca alegeti sa modificati comanda in functie de ce va place si daca admiteti ca aranjamentul e perisabil.

Asa imi deschid si eu o firma de organizat nunti si cand mi se cere o nunta clasica trantesc un tort negru , sala decorata cu cranii umane si o herghelie de rotwailleri alergand pe acolo motivand ca asa e de bun gust , nu cum face nunta toata "pleava".

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://accesoriisihaine.blogspot.com/


http://www.4animals.ro/ajuta.html

#39
rhoneea

rhoneea

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.101 mesaje

Postat 17 octombrie 2009 - 14:52

Eu nu pricep un lucru! Vine viitoare mireasa si-si face comanda de ceea ce doreste.Pana la livrare isi face vise peste vise...si apoi ei ii aduc florile care le-au vrut ei nu ea.In cazul acesta unde e respectata cerinta clientului?



Daca,ati avut o rasturnare de situatie si nu ati putut procura florile dorite de viitoarea mireasa,de ce nu ati comunicat acest lucru??



Stii...vorba aia...pana intr-o zi si o sa va lecuiti cu tot cu trisarile astea.O sa va gasiti nasul...



Irina mamica sefului mic Pierre-Sebastien











[aerob][foto][tv]

*Miracolul nostru*[bebic]








"If you wanna make the world a better place, take a look at yourself and make a change!"

Michael Jackson


#40
Katrina.ro

Katrina.ro
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 noiembrie 2009 - 14:11

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Nu am fost singurele pacalite http://www.katrina.r...elux-ro-nu.html

Buna fetelor,

Nu m-am putut abtine sa nu intervin. Dupa cum ati citit pe blogul meu.. si eu mi-am luat teapa cu cei de la floridelux.ro, iar scuzele ulterioare nu isi mai au rostul.. oricum nu se repara nimic. Ceea ce m-a deranjat este ca in incercarea de a se scuza pentru faptul ca trandafirii aveau o alta culoare decat cea dorita, Marius Dosinescu, reprezentatul floridelux.ro, a spus ca "totusi, cum spunem si in termenii si conditiile websiteului acestia pot diferi ca nuanta sau modalitate de aranjare, obligativitatea floridelux.ro ramanand vis a vis de aspectul buchetului, numarul florilor din buchet si termenul de livrare" si ca "perceptia culorii este un lucru subiectiv din punct de vedere al catalogului de produse pe care il avem culoarea este aceeasi (pink baby rose)".
Eu am discutat cu un reprezentat de-al lor si am fost asigurata la momentul respectiv ca buchetul pe care il voi primi va fi identic cu cel din imagine. Cum poti tu sa vii apoi sa imi spui ca obligativitatea ta este doar vis a vis de numarul de flori, aranjare si termen de livrare? Si cum poti sa-mi spui ca perceptia culorii este un lucru subiectiv? Roz pal e roz pal (pink baby rose).. iar fuchsia .. e fuchsia.
Va rog sa ma credeti, am fost foarte entuziasmata de acei trandafiri roz pal si era foarte important pentru mine ca acel buchet sa fie exact ca cel comandat. Buchetul primit nu numai ca nu avea culoarea dorita, dar era aranjat foarte dezordonat, nu era strans bine, nu avea acel aspect compact.. (am pus poze pe blog cu buchetul comandat si cu cel primit... veti vedea ca nu bat campii - buchetul primit a fost pozat la 20 de minute de la livrare).

In fine, daca vreti buchete misto, lumanari si cocarde, este o florarie undeva la Muncii, cum mergi pe Calea Calarasilor. Haven se numeste. M-am dus cu poze si atat buchetele (al meu si al nasei) cat si lumanarile au iesit exact cum mi-am dorit.. de la aranjare pana la culoare (care pentru unii dintre clienti chiar conteaza). Daca vreti va atasez poze cu ele :)

O zi frumoasa va doresc!



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -