Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS


193 raspunsuri la acest subiect

#21
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 18:56

Citat:
citat din mesajul lui shanna81

felicitari tuturor mamicilor
doresc sa urmez procedura FIV cu dr Albu(am auzit multe lucruri bune despre el),urmeaza sa imi fac o programare ..
imi puteti da cateva detalii de cat ar costa procedura de FIV?daca costul include si monitorizarile sau o parte din tratament...orice informatie este mai mult decat binevenita .
[flo]

multumesc


uite aici costurile de la medlife
voi primi schema luna asta dupa histero si ti voi spune atunci ce cum si in ce fel.
bafta

[ruga]

#22
goldi

goldi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.080 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 09:54

Am facut o laparo la Medlife cu dr Albu, la care am ajuns din intamplare si pot spune ca nu a fost o alegere proasta. Nu il "stiu" in cazuri complicate, la mine nu a fost nimic in neregula, dar pot spune ca s-a purtat atent si delicat, dupa cum e si normal, mai ales intr-o clinica privata in care dai bani tocmai ca sa nu fii tratata ca o mobila, cum se intampla in spitalele de stat.
Atunci ma batea gandul sa fac si FIV cu el, am facut o inseminare, fara reusita si am renuntat. In 2007 erau cam la inceput cu FIV-urile, mi s-a parut ca invatau pe paciente si nu am vrut sa risc.
Oricum, partea buna este ca fiind mai la inceput, este entuziast si incearca sa se puna la curent cu tot ce se face in materie de FIV.


"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

#23
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 11:54

Citat:
citat din mesajul lui shanna81

felicitari tuturor mamicilor
doresc sa urmez procedura FIV cu dr Albu(am auzit multe lucruri bune despre el),urmeaza sa imi fac o programare ..
imi puteti da cateva detalii de cat ar costa procedura de FIV?daca costul include si monitorizarile sau o parte din tratament...orice informatie este mai mult decat binevenita .
[flo]

multumesc


http://www.medlife.r...&s=126&pret=305

[ruga]

#24
sonya_mea

sonya_mea

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 208 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 14:49

Citat:
citat din mesajul lui goldi

Am facut o laparo la Medlife cu dr Albu, la care am ajuns din intamplare si pot spune ca nu a fost o alegere proasta. Nu il "stiu" in cazuri complicate, la mine nu a fost nimic in neregula, dar pot spune ca s-a purtat atent si delicat, dupa cum e si normal, mai ales intr-o clinica privata in care dai bani tocmai ca sa nu fii tratata ca o mobila, cum se intampla in spitalele de stat.
Atunci ma batea gandul sa fac si FIV cu el, am facut o inseminare, fara reusita si am renuntat. In 2007 erau cam la inceput cu FIV-urile, mi s-a parut ca invatau pe paciente si nu am vrut sa risc.
Oricum, partea buna este ca fiind mai la inceput, este entuziast si incearca sa se puna la curent cu tot ce se face in materie de FIV.


"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza


Goldi, multumesc mult de raspuns. Mi-am facut o prigramare la d-lui pe sapt viiotare. [pup]

#25
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 17 martie 2010 - 16:34

astept sa mi vina CM pt ca in z10 imi va face o histero in pregatirea lui FIV 3, sper sa fie ultimul[pk][pk]

[ruga]

#26
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 22:23

fetelor a luat vreuna din voi arthotec?
miercuri la 9 fac histero si mi a dat sa iau inainte arthotec ca sa dilate usor colul.

sper sa fie totul ok

[ruga]

#27
liana.berbec

liana.berbec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 22:28

Buna mirela2,
Am luat arthotec si eu. Totul este ok cu el. Am facut histero pe 20 februarie tot cu dl. doctor.

Succes.

#28
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 23 martie 2010 - 10:24

Citat:
citat din mesajul lui liana.berbec

Buna mirela2,
Am luat arthotec si eu. Totul este ok cu el. Am facut histero pe 20 februarie tot cu dl. doctor.

Succes.


buna

merci de raspuns, te a durut ceva???
cat a durat procedura si cat ai stat dupa??

[ruga]

#29
liana.berbec

liana.berbec

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 340 mesaje

Postat 23 martie 2010 - 17:15

Buna mirela2,
Nu m-a durut nimic nici in tmpul interventiei nici dupa. Mi-a gasit doua sinechii pe care mi le-a scos si gata. A durat 20-30 de min toata povestea dupa care am mers in salon si in 15 min eram imbracat si gata de plecare.

Nu te stresa (daca poti) ca nu ai motive. E un pic neplacut cand introduce aparatura la inceput pana cand face anestezia si apoi nicio problema.

Liana

#30
violeta70

violeta70

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 810 mesaje

Postat 23 martie 2010 - 18:03

Buna Mirela
Eu am facut in iulie o histeroscopie, la Brasov, la Maternitate. Inainte am facut HSG.
Din experienta mea iti pot spune ca HSG-ul a fost mai simplu decat Histeroscopia.
Si eu stiu ca nu se poate pleca imediat, pentru ca iti face, inafara anesteziei locale, un mialgin intramuscular; in dimineata dinaintea interventiei mi s-a recomandat sa nu mananc si nici sa beau (din cauza mialginului).
Intr-adevar interventia nu doare, asa o usoara indispozitie, ca la ciclu. Pe mine m-a durut mai mult (anestezia locala) pentru ca nu-si facuse bine mialginul efectul.

Te pup si-ti doresc multa bafta
Sa dea Dumnezeu sa fie ultimul FIV si sa-ti indeplinesti visul.

[pup]

Adriana


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Astăzi, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Astăzi, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Astăzi, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -