Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Masoni, iluminati, teoria conspiratiei...


79 raspunsuri la acest subiect

#1
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 08 septembrie 2009 - 02:30

Salutare!



Cred ca multi dintre noi am auzit si ne-am intrebat cu ce se maninca aceste "meserii" din titlul subiectului.

Cine stie mai multe?

Am rasfoit si eu netul, niste pagini de carte, am vazut oaresce filme unde se aduce vorba despre si tot cam nelamurita am ramas...ce stiti voi despre acest subiect?

Sunt aceste grupari chiar atit de influente pe cat se vehiculeaza?

Detin pina la urma controlul a tot ce misca in lumea asta? Ce le confera aceasta putere? Se spune ca oameni insemnati de-a lungul timpurilor, au apartinut acestei grupari.

Haideti sa povestim fiecare cam ce stim despre subiect, sa vedem ce reusim sa mai aflam unii de la altii [:)]







Hobby



******************************************



"If you wanna make the world a better place,

Take a look at yourself and then make a Change"


Michael Jackson

#2
capcaunul

capcaunul

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.981 mesaje

Postat 08 septembrie 2009 - 03:09

Citat:
citat din mesajul lui danat
Sunt aceste grupari chiar atit de influente pe cat se vehiculeaza?
Detin pina la urma controlul a tot ce misca in lumea asta?

Cert si fara de tagada este ca detin controlul a tot ce misca in mintea celor care cred in asa ceva.

#3
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 08 septembrie 2009 - 11:27

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Citat:
citat din mesajul lui danatSunt aceste grupari chiar atit de influente pe cat se vehiculeaza?Detin pina la urma controlul a tot ce misca in lumea asta?
Cert si fara de tagada este ca detin controlul a tot ce misca in mintea celor care cred in asa ceva.
As fi curioasa de unde ai aceasta certitudine?Hobby******************************************"If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a Change" Michael Jackson

#4
ionescu.cris

ionescu.cris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 08 septembrie 2009 - 14:22

Buna Danat
Locuiesti dupa cum vad in Austria;
Am auzit cu totii de ceea ce Baxter a catalogat un minuscul "accident", cand a vorbit de virusii care erau pe punctul de a fi deversati in Dunare.. de cunoscuta jurnalista de investigatii Jane Burgermeister care acuza pe cei din "umbra" inclusiv organizatii a caror menire ar consta sa ocroteasca omenirea, dar de fapt telul lor este sa reduca po****tia planetei....

Am postat un mesaj mai lung cu textul documentarului, Anthrax-War, sau Dealerii de antrax pe care il gasesti pe pagina tot pe [:D]Paranormal..; este un documentar exploziv, singurul pena la ora actuala care releva activitatea febrila a laboratoarelor militare si scopul lor de a fabrica arme biologice si chimice, cat mai sofisticate pentru defense.. dupa cum spun ei..

Mai sunt Chemtrails-urile,lasate de avioane care patruleaza deasupra oraselor si pe care eu le vad in ultima vreme zilnic,cu fuioarele groase de pulbere alba pe care le puleverizeaza in aerul pe care il respiram si care analizate in laboratorare a pus in evidenta saruri de barium, pulbere de aluminium , streptomicine...returi de celule rosii umane si animale, etc.. absolut toate cu efecte nefaste pentru sanatate ... poti gasi informatii cu sutele ne net si nu sunt doar subiecte de senzatie sa ne mentina neuronii activi;

Ai link-ul mai jos, este foarte interesant si mai gasesti cate ceva despre lagarele care sunt deja construite in America, prevazute cu camere de gazare si crematorii....

http://www.libertyforlife.com/

Asculta si cine "fabrica" vaccinurile destinate copilasilor vostri..

http://www.dailymoti...de-virus-y_news

Sunt o multiume de motive sa credem ca viata nostra depinde de niste cretini cu creiere bolnave, care nu gandesc decat sa domine si sa controleze lumea.. cauta si cate ceva despre FEMA si ai o imagine aproape completa despre aceste grupuri care detin controlul vietilor nostre..

#5
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 08 septembrie 2009 - 16:16

În conditiile astea, nu ti se pare totusi curios ca mai traim înca?? [alcool]


#6
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 08 septembrie 2009 - 16:49

Danat, pentru ca mi-esti draga, am sa renunt la impulsul de a face misto la subiectul tau desi marturisesc ca ma abtin taaare greu[:D]

De ce crezi tu ca ar exista o mana de oameni, un grup malefic, care are ca scop starpirea speciei umane?
Cand se vorbeste despre teoriile astea conspirationiste, se bate apa-n piua pe : virusi fabricati meniti sa omoare, otrava aruncata din avion, arme biologice,pecete pusa in frunte, etc si etc. Nu ti se pare ca seamana foarte tare profilul asta cu cel al diavolului descris de prealuminatii credinciosi?


Hai sa presupunem ca eu sau tu suntem ´´agenti´´[8D] din astia super ultra mega puternici. De ce am vrea noi sa omoram lumea? Ca sa traim singuri pe pamant? Noi intre noi, asa ca un big happy family?

Uite ce cred eu: In lumea asta mare exista puteri politice, sociale si militare. Mai multe asadar, nu una singura care controleaza TOT ce misca. Aceste puteri au anumite interese. Eu, ca peroana normala am anumite interese.
A..ca interesele marilor puteri sunt DIVERSE, nu sunt etice, morale, blande, you name it, asta e deja alta poveste!
Din cauza unor oameni ca mine si ca tine care, printr-un concurs de imprejurari au ajuns la puterea influentei, s-au purtat razboaie si au murit oameni. Pentru ca mai multi din astia au vrut sa fie lideri absoluti. Sa instaureze ideologia LOR in varietatea de culturi de pe pamantul asta.

Dar de aici si pana la a sustine ca un anumit grup lucreaza din umbra, controleaza tot ce misca si are ca scop eliminarea oamenilor, e care lunga, lunga, lunga.
Ma intreb de ce oamenilor le place sa creada asta. Care o fi chestiunea care-mi scapa?



#7
ADRIANKA

ADRIANKA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 521 mesaje

Postat 08 septembrie 2009 - 19:19

Ma intreb si eu de ce oamenilor le place sa traiasca in ignoranta si indoctrinati cu ce se spune in media.



Sunt oameni care s-au aplecat asupra studiului fenomenului de spalare a mintii de catre aceste persoane "luminate" care trag sforile in culisele teatrului mondial. Unul dintre cei care au studiat si au demonstrat ca suntem manip.u.l.ati la greu prin media este David Icke http://www.davidicke.com/index.php/.El si altii ca el sustin ca marile evenimente politice care se petrec in lume sunt orchestrate de aceasta societate "Illuminati".



Au dovedit ca multi oameni cunoscuti sunt sau au fost membri ai acestei societati: Winston Churchill, toata familia Bush, chiar si Barack Obama (de altfel, se spune ca aproape toti presedintii americani au facut parte din societate, in afara de unul, va las pe voi sa ghiciti care....hai ca va dau un indiciu...a fost ucis in 1963, dupa un discurs in care incerca sa demaste aceasta conspiratie), David Rockeffeler (si prin el si familia lui se controleaza banca mondiala)si in mai toate discursurile lor folosesc cuvintele Noua Ordine Mondiala (New World Order)...



Pe langa cuvinte cheie ei au si simboluri, multe dintre ele le puteti vedea pe bancnota de 1 dolar http://www.illuminat...cf127d4c64b9471.

Si se spune ca ei detin controlul Hollywood-ului [tube][/tube].



Nu spun ca asta ne afecteaza noua viata de zi cu zi, pentru ca noi suntem prea mici pentru ei, nu spun ca gata, daca stim asta de maine trebuie sa fim cu ochii in patru ca vin "Illuminati" si ne papa....dar un mic "Wake up Sheeple" putem rosti...Ne-o auzi careva...



..................................................................

Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)



poze cu noi



Povestea unui Licurici



Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...



#8
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 08 septembrie 2009 - 20:53

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ
Danat, pentru ca mi-esti draga, am sa renunt la impulsul de a face misto la subiectul tau desi marturisesc ca ma abtin taaare greu[:D]De ce crezi tu ca ar exista o mana de oameni, un grup malefic, care are ca scop starpirea speciei umane? ................Hai sa presupunem ca eu sau tu suntem ´´agenti´´[8D] din astia super ultra mega puternici. De ce am vrea noi sa omoram lumea? Ca sa traim singuri pe pamant? Noi intre noi, asa ca un big happy family? Uite ce cred eu: In lumea asta mare exista puteri politice, sociale si militare. Mai multe asadar, nu una singura care controleaza TOT ce misca. Aceste puteri au anumite interese. Eu, ca peroana normala am anumite interese. A..ca interesele marilor puteri sunt DIVERSE, nu sunt etice, morale, blande, you name it, asta e deja alta poveste!Din cauza unor oameni ca mine si ca tine care, printr-un concurs de imprejurari au ajuns la puterea influentei, s-au purtat razboaie si au murit oameni. Pentru ca mai multi din astia au vrut sa fie lideri absoluti. Sa instaureze ideologia LOR in varietatea de culturi de pe pamantul asta.Dar de aici si pana la a sustine ca un anumit grup lucreaza din umbra, controleaza tot ce misca si are ca scop eliminarea oamenilor, e care lunga, lunga, lunga.Ma intreb de ce oamenilor le place sa creada asta. Care o fi chestiunea care-mi scapa?
ladyJ iti respect punctul de vedere dar nu il impartasesc decat partial.Si, daca ai fi citit putin mai atenta ce am postat initial, ai fi vazut ca NU AM AFIRMAT ca astia vor sa starpeasca omenirea. Acesta a fost alt raspuns, ulterior postarii mele.[:)]Eu nu cred ca vor asa ceva, ci doar cred in ideea aceea de natalitate controlata (s-a inceput vehicularea acestui concept de cateva zeci de ani, de cand si-au cam facut socoteala ca nu o sa mai avem loc p-acilea). Si-uite-asa, mai apare un virusache, mai un razboi fara nici o logica (nu ca altele ar avea), mai o vaccinare in masa (vezi HPV) si diverse chestii dintr-astea "inexplicabile".Eu nu tin neaparat sa cred in vreo conspiratie, ca nu am chef sa-mi consum neuronii si-asa osteniti, cu asa ceva, daca nu as simti si vedea in jur ce se intampla. Si...fara foc nu iese fum!Adrianka [pup] multumesc de linkuri am sa studiez [8D]. Eu nu i-as face ignoranti pe cei care inghit nemestecat ce li se serveste in media, e alegerea lor, poate nu-i intereseaza, cu toate ca, totusi, media a devenit atit de otravita si mani.p.u.l.a.toare incat deja bate la ochi.Ionescu.cris nu stiu ce a facut Baxter caci nu am gasit pe aici prin presa ceva de genul asta povestit...am sa caut. Si cand ma gandesc ca firma respectiva face produse din sange..... brrrr [bang] Oricum, marile coroporatii din industria farma sunt minjite rau [q]Hobby******************************************"If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a Change" Michael Jackson

#9
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 08 septembrie 2009 - 21:36

Hai sa postez si aici adevarumentarul Inselaciuni Inselatoare:

[tube][/tube]

Come to The Dark Side ... we have cookies!


#10
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 09 septembrie 2009 - 01:25

De ce s-ar face si astfel de filmulete la misto daca nu ar avea nici un sens aceste teorii? Cine si-ar consuma timpul sa le ia in bascalie?







Hobby



******************************************



"If you wanna make the world a better place,

Take a look at yourself and then make a Change"


Michael Jackson


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -