Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Concurs de creatie cu ideile de la Tide


81 raspunsuri la acest subiect

#1
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 29 septembrie 2010 - 13:08

Draga comunitate,



Poate ati vazut bannerul TIDE care promoveaza jocurile creative ale copiilor.

In fiecare zi o idee noua!



Apasand pe banner in fiecare zi, in zona "Descarca ideea zilei" sau mergand pe www.tide.ro puteti face download de un PDF care va explica cum puteti sa creati ceva haios impreuna cu copilul/copiii vostri.



CONCURS




Desprecopii.com apreciaza stimularea copiiilor asa ca va propune un concurs de creativitate cu ideile Tide:



Cine poate participa:

- orice membru sau vizitator Desprecopii.com



Ce trebuie sa faci:

- sa ne trimiti cel putin o poza cu una din ideile Tide puse in practica pe adresa pozeDC@gmail.com. Va rugam sa specificati in subiect: "Pentru concurs de creatie"

- concursul se desfasoara in Octombrie 2010



Noi vom publica aceste poze in cadrul acestui subiect.



Care sunt premiile:

- 3 umbrele Desprecopii.com

- 3 genti Desprecopii.com

- si evident timpul de calitate pentrecut impreuna cu copiii vostri



Imagine postataImagine postata





Cum se aleg castigatorii:

- prin tragere la sorti dintre cei care au trimis poze

- daca pui in practica mai multe idei participi cu toate acestea marindu-ti implicit sansa la tragerea la sorti. Exemplu: ai trimis 3 idei diferite, se pun in caciula de 3 ori numele tau



Premiu suplimentar (Premiu special):

- acordam de asemenea un premiu special (o umbrela desprecopii.com + o geanta desprecopii.com + un tricou desprecopii.com) celei mai bune implementari a unei idei.

- pentru a castiga acest premiu trebuie sa mergeti un pic mai departe cu imaginatia. Exemplu: sa implementati "avionul de la Tide" dar sa-l si pictati in diverse culori. Cred ca intelegeti ideea...



Credem ca timpul petrecut impreuna cu copilul vostru este cel mai de calitate si ne bucuram daca ne puteti arata ce ati creat impreuna. Puneti si taticii la munca pentru ca merita!



Succes!



O zi buna Echipa Desprecopii.com





#2
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 29 septembrie 2010 - 13:29

Conditii necesare: Nu uita sa trimiti si numele de membru DC (la adresa pozedc@gmail.com - subiect: "Pentru concurs de creatie")

Succes tuturor! [dc]


O zi buna in continuare! - A day without laughter is a day wasted (Charlie Chaplin)

#3
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 02 octombrie 2010 - 19:00

Au aparut primele idei...

Asa cum am spus pot participa si cei care nu sunt membrii Desprecopii.com.



Mesajul care insoteste mailul:

"Nu am facut decat 2 idei pentru ca nu am avut mai multe disponibile. Baietelul meu nu s-a plictisit si ma ruga sa mai facem ceva. A trebuit sa inventez eu alte lucruri..."




Imagine postata



Imagine postata






O zi buna Echipa Desprecopii.com

#4
Admin

Admin

    Membru senior

  • Administrators
  • 3.322 mesaje

Postat 07 octombrie 2010 - 00:20

Poze noi de data aceasta de la un membru inregistrat. Asteptam si un raspuns la acest mesaj de la Ana care sa ne povesteasca mai pe larg cum au decurs "sedintele creative" :)



Imagine postata

Imagine postata

#5
anaemi

anaemi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.238 mesaje

Postat 07 octombrie 2010 - 00:51

Foarte interesante ideile . Copiii au fost super incantati... A fost "bataie" pe "cui sa-i fac mai inati cuier" [:D]...au "decupat" si ei [bibe] si au colorat (a se citi mazgalit [:D]) in special Anastasia (Filip era mult prea fascinat sa mai zica ceva)[:D]



Azi am "executat" binoclu pt Filip...a fost f incantat si nu l-a lasat de la gat, decat acum cand s-a culcat [:D]



Maine avem in plan sa desenam curcubeul si clovnul...si cine stie poate facem si vreo doua buburuze [:D]



Multumim mult pt idei ! [flo]



[mamica]Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)



Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.

Dragostea nu cade niciodata...








#6
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 07 octombrie 2010 - 13:42

O noua fotografie de la anaemi; se pare ca ideile de la Tide incep sa aiba succes



Imagine postata







O zi buna in continuare! - A day without laughter is a day wasted (Charlie Chaplin)

#7
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 07 octombrie 2010 - 13:49

Pana cand se pot trimite creatiile ? [flo]



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"



#8
anaemi

anaemi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.238 mesaje

Postat 07 octombrie 2010 - 14:01

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
Pana cand se pot trimite creatiile ? [flo]Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
si eu vreau sa stiu care este data limita ! [flo]p.s. azi (pana acum) am desenat elefantei [:D]...de fapt eu doar i-am conturat si ei si-au etalat talentul [:D][mamica]Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda. Dragostea nu cade niciodata...

#9
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 07 octombrie 2010 - 16:28

Va mai prezentam inca o poza noua - karligutza asteptam sa ne povestesti cum a decurs "proiectul curcubeu"

Imagine postata



Imagine postata







O zi buna in continuare! - A day without laughter is a day wasted (Charlie Chaplin)

#10
karligutza

karligutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 07 octombrie 2010 - 18:02

Buna ziua dragii nostri... va citim, va citim si va/ne descoperim in fiecare zi!



Multumim pentru primirea in concurs... super idei de la super Tide! nu-i asa? [cool]





Am descoperit foarte de curand concursul vostru, drept urmare am prins multe idei de joaca pentru azi si pentru zilele ce urmeaza si multumesc ca ne-ati scos din incurcatura (pe o asa vreme de toamna mohorata si mai ales ca absentam de la gradi din pricina de boli de sezon, ne puteam plictisi usor in casa daca nu dadeam un search si pe net ca tot suntem in secolul XXI [:)] secolul vitezei si al informatiei).



Am rasfoit toate ideile de la Tide si o sa incercam sa le facem "ca la carte", dar nu promit nimic [:D] pentru ca Adeluta (la numai 3 ani si 3 luni) a inceput deja cu propria creativitate [:D] si azi de dimineata a desenat un curcubeu numai al ei! [:I] asa cum il vede ea evident, (la varsta asta... [:D]) mai de toamna asa [pk] si dupa cum se observa mai sus n-a dorit sa accepte "sfaturile" nimanui; oricat am insistat eu cu indicatiile, cu frumosu', cu mana, cu ochii (poate poate o intimidez [il]) ea si-a pus pus ambitia, incapatanarea si amprenta propriei imaginatiei pe ceea ce vedeti in poza si n-a acceptat cu niciun chip culorile clasice ale curcubeului! [bibe]



Presimt ca si la urmatoarele creatii o sa am de furca cu "regulile". Ea cu regulile ei, eu cu ale mele... [:D]



Eu una chiar mi-am propus sa facem absolut toate creatiile sugerate de echipa de la Tide pentru ca sunt chiar foarte dragute. Sigur astazi urmeaza buburuza-ruza! (mai ales pentru ca mandruta mea e la grupa buburuzelor la gradi) si sper ca ne veti vedea in concurs si cu o poza cu buburuze! (si usor usor cu toate creatiile [8D]) De data asta sper sa am succes si sa o conving ca buburuza de la Tide e rosie cu buline! [olala]



va pup, succes si spor la treaba tuturor celor care intrati in joc! [colegi]



pe curand! [tren]





karligutza

sunt mamica Adelutei [bis]


are mama o fetita... are si un blog! [il][il][il]



_____________________________



ALAPTATUL HELPLINE

_____________________________





editez sa va traduc ce scrie pe DESENUL Adelutei (am scris eu, dar pe alocuri parca cu 2 maini stangi [:I]): "am desenat un curcubeu si un geam (mami faci tu un castel?)" - pronuntia ei este cu "i" pe post de "r" iar mai jos am scris si cum se prezinta ea, "pe mine ma cheama Adeiuta Paticia si am tei ani" si cand o intrebi unde locuieste iti raspunde asa frumos "eu 'tau in oiashui Bucuieci" [:D]


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -