Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Prematuri plecati la cer ...


19 raspunsuri la acest subiect

#11
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 26 septembrie 2010 - 00:35

Ayla [pup] cred ca in subconstientul tau speri inca sa te strige mama si Alma cred ca de acolo a fost si visul. Fetita ta nu sufera si e bine.

[flo]



eu azi sunt bine, chiar f bine si asa voi fi de acum in colo. Am fost la niste parinti de ingerasi, mama acelui ingeras a avut aceeasi tumoare placentara ca si mine si asa am aflat ca in general copiii care supravietuiesc, in cazul in care tumoarea este asa de mare cum a fost si in cazul meu, au sechele destul de grave, deci probabil ar fi suferit din punct de vedere neurologic. Asa ca ingerasul meu a plecat acolo unde lui ii e mai bine. Durerea este si acolo va ramane insa a apurut in sufletul meu impacarea, acceptarea, linistea.



Iti doresc un sfarsit de saptamana placut si ingerasului tau Somn usor.




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#12
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 05 octombrie 2010 - 12:42

Ziua bebelusilor si copiilor plecati la cer

15 octombirie este o zi in care in mai multe tari se comemoreaza copii plecati la cer ... aprinde o lumanare in memoria lor








Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#13
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 09 noiembrie 2010 - 13:52

Paula, astazi se implinesc 6 luni de cand Gabriela Catalina a plecat la cer.[flo]

Am facut aceste glitter in memoria ei.

Iar o candela am aprins pentru ingerasul Gabriela Catalina.

Te imbratisez![pup]



____________________________________

Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare

Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.




#14
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 09 noiembrie 2010 - 16:37

[flo][flo] somn usor, inger mic si pur.

O mare imbratisare de la noi pt tine, Paula [grup]



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"



#15
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 09 noiembrie 2010 - 22:37

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21
Paula, astazi se implinesc 6 luni de cand Gabriela Catalina a plecat la cer.[flo]Am facut aceste glitter in memoria ei.Iar o candela am aprins pentru ingerasul Gabriela Catalina.Te imbratisez![pup]____________________________________Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soareAdun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.
Multumesc draga mea ... azi m-am tot gandit la tine, daca nu dadeai semn de viata cat de curand incercam cumva sa dau de tine. Da, azi sunt 6 luni ... 6 luni de dor ... dar si de [olala][olala][olala] multa
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

#16
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 09 noiembrie 2010 - 22:38

Citat:
citat din mesajul lui mamagiuliei
[flo][flo] somn usor, inger mic si pur.O mare imbratisare de la noi pt tine, Paula [grup]Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"
Multumesc pentru gandurile tale, in numele meu si in numele micutei mele. Sa cresteti mari si sanatosi.
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

#17
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 24 noiembrie 2010 - 01:04

In numele ei imi doresc sa infiintez o Fundatie pentru prematuri.

M-am inscris la un concurs si sper sa si castig ... pentru a pune bazele unei fundatii pentru prematuri. Va rog daca se poate sa ma ajutati si sa imi acordati stelute, care pot sa imi aduca tot mai aproape visul.

http://clipedeinspir...piii-prematuri/




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#18
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 30 noiembrie 2010 - 18:44

Pana in prezent sunt pe locul 1 in concurs, va rog sa fiti in continuare alaturi de mine si sa imi acordati stelute asa incat sa raman pe primul loc, Se poate vota zilnic, o data la 24 de ore.

http://clipedeinspir...piii-prematuri/




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#19
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 30 noiembrie 2010 - 23:29

Paula [flo] mult succes! Si in concurs si, daca vei castiga, mult succes in realizarea proiectului. Am semnat de fiecare data cand am intrat pe net.

Pupici[pup]



______________________________________

Monica, mami de Claudiu, de Luana, si de ingeras Alma

Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.


#20
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 01 decembrie 2010 - 21:47

Eu am intrat sa va rog inca o data sa sustineti proiectul O sansa pentru prematuri, desi mi-am cam pierdut speranta de a-l castiga. Inca sunt pe locul 1, insa un proiect a reusit de ieri pana azi sa stranga 6500 puncte si sa ajunga pe locul 3, asa ca probabil, pt foarte putin timp voi ramane pe 1. Inca trag speranta si sper sa mobilizez mai multa lume si pana in 17 decembrie 2010 sa raman totusi pe locul 1. Se poate vota o data la 24 ore.



Multumesc anticipat, acordati preferabil 5*




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -