Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?


171 raspunsuri la acest subiect

#1
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 13:10

Intrebare deschisa membrilor DC:

Va ajuta acest site?
Ce anume si de ce?

[dc]



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.

#2
Arhistefy

Arhistefy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.097 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 13:26

Da, ma ajuta foarte mult, desi nu am copii.

Cand am avut o nelamurire, prima data am intrebat pe DC. Sunt persoane care au o pregatire profesionala solida si care m-au ajutat foarte mult (mai ales in informatica). Si toti ne-am confruntat cu diverse probleme in viata, pe care le-am rezolvat, experienta pe care suntem gata sa o impartasim unii altora. Ca sa nu repetam aceleasi greseli. Schimbul de informatii care se practica zi de zi aici pe mine ma ajuta foarte mult.

Sunt membru din anul 2003 si imi doresc cati mai multi ani pe DC[grup]





________________________________________________
La toate gandurile negative pe care le-ai putea avea, Dumnezeu are un raspuns pozitiv pentru tine.

Cu drag,
Mihaela

#3
norocuta

norocuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 373 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 13:54

Pa cat de simpla pare intrebarea, pe atat de greu imi pare ca pot fi scurta intr-un raspuns.
Da, ma ajuta enorm, si nu numai prin raspunsurile concrete la intrebarile care ma macina, ci prin atitudine, informatie, varietate de exemple de viata "pe bune", umorul si diverstitatea problemelor abordate.
Moderatorii fac o treaba excelenta, si, in ciuda unor reguli, te fac sa-ti dschizi sufletul cu incredere...si cat de scumpa e increderea in ziua de azi!
E minunat sa descoperi suflete prietene, orinde in lume te-ai afla.
Felicitari voua, celor care ati gandit DC!

#4
roxana1974

roxana1974

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 14:00

- ma ajuta cu informatie
- ma motiveaza [hia] gagicile de pe Noul stil de viatza [:)]
- nu in ultimul rand ma tine aproape de prieteni dragi pe care i-am gasit aici si i-am dus cu mine in viata reala si de care nu m-as putea desparti [pup] clujencele, salutam Oradea si Aradul, USA si tot DC-ul [:)]



ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual [^]...

#5
lulu75

lulu75

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 469 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 14:14

Ma ajuta in orice problema as avea. Si asta de vreo 3 ani. Fara sa exagerez, cred ca as fi terminata fara DC.





Luminita si [copil] Andrei Tudor (16 august 2005)



Bazar pt Alex



Andrei



#6
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 14:28

da, foarte mult!
In 2002 cand s-a nascut fetita am gasit aici tot ce aveam nevoie, tot ce trebuia sa fac era sa intreb.
Tot in 2002 cand am emigrat am gasit aici informatii si prieteni noi, in aceeasi situatie cu noi. Intre timp ne-am si "aliat" si ne-am facut rude, ne crestem copiii impreuna.
Dupa ce ne-am mai dezmeticit am inceput sa ajut si eu la randul meu pe unde am putut, tot pe DC.
Acuma imi culeg mai putine info de pe forum, sunt mai mult in postura de a oferi unele raspunsuri, insa tot mai intru si mai casc gura pe aici. Timpul devine din ce in ce mai pretios si nu prea mai am de palavre ca inainte, insa ce e cel mai important: daca am nevoie de un raspuns, am si un loc unde sa-l caut: DC [pup].

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius


#7
daniella4

daniella4

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 15:15

Evident!
Eu sunt mai noua pe aici, imi pare rau ca nu v-am descoperit mai repede!
In fiecare zi, in viata cotidiana apar tot felul de probleme, mai mari sau mai mici si intotdeauna cand intrebi ceva, primesti un sfat sau o parere. Sau poti ajuta pe cineva din experienta proprie. Sau pur si simplu mai "taisfasuiesti"!!![:D][:D][:D]

Daniella

#8
elyanne

elyanne

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.552 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 15:20

"Va ajuta acest site?"DA.... ma ajuta foarte mult...Cand am vreo nelamurire dau cautare pe forum (si cand dau pe google search primele pagini pe care mi le gaseste cu ceea ce caut sunt www.desprecopii.com [:D])Daca nu gasesc (ceea ce mie mi s-a intamplat doar 1-2 ori) dechid subiect si tot aflu ceva. "Ce anume? si de ce?" Articolele de pe prima magina, raspunsurile membrilor DC de pe forum... Acum nu pot sa enumar cazurile in care m-a ajutat ca ar fi foarte multe... - am gasit doctor care sa-mi supravegheze sarcina si care sa asiste la nastere (nu ca n-ar fi fost suficienti doctori la care sa ma duc... dar nu gaseam un doctor care sa imi explice cum sta treaba [:D])- mi-am facut prietene mamici si ne intalnim ori de cate ori se poate sa plimbam cupii prin parc (cu ptde pana atunci n-au copii [:D]) - de la sectiunea legislativa am aflat ce nu stia contabila mea legat de CICMai vreti? [:D] Ca ar mai fi muuulte...


#9
alinaxeni

alinaxeni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 15:30

Daca nu era DC cred ca ma duceam cu capul.
V-am descoperit cand am aflat ca s-ar putea sa am cancer.Nu stiam ce e,cum e,daca se poate trata.Spre norocul meu nu a fost atat de grav si s-a rezolvat.
Aici am gasit informatie,aici am plans si aici m-am bucurat cand am aflat ca nu e atat de garav,cu voi am trecut peste o perioada f.grea din viata mea.
In final n-am mai putut sa va parasesc si am gasit acel ceva care-mi lipsea,un prieten pe umarul caruia ma pot sprijini si care ma asculta fara sa-mi intoarca spatele.Sper ca la randul meu am putut sa ajut si eu cu simpla mea replica la fiecare subiect.

alina

#10
iliuta

iliuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 16:25

Da, ma ajuta fff mult.Am descoperit site-ul de apr. un an, cand cautam disperata clinici unde se fac Fertilizari in vitro.De atunci, oricand am o nelamurire intru pe forum,Este ff important sa ai cu cine sa-ti impartasesti necazurile si bucuriile,sa te bucuri cand cineva are o bucurie,sa plangi pt cine are o nenorocire,sa faci rost de o informatie, sau o dai, intr-un cuvant e nemaipomenit.
Multumim ca exista.

Mihaela


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -