Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gradinite bune in CLUJ


25 raspunsuri la acest subiect

#11
arghirmonica

arghirmonica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 379 mesaje

Postat 21 ianuarie 2006 - 22:15

Cred ca mi-e foame.A se citi gradi din Manastur[:D][:D]

#12
ralucames

ralucames

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 938 mesaje

Postat 21 ianuarie 2006 - 22:21

Monica, mersi mult de informatii, sa stii ca sunt chiar utile!! pentru ca banuiesc ca asa e la cresa, m-am gandit s-o duc doar cateva ore... oare bine fac??? nu ca nu as putea-o tine acasa, dar daca cumva voi merge la servici inainte de 2 ani, nu prea am solutii... deci ma inarmez de pe acum... Stefi are 1 an si 4 luni[flo] si [pup] lui Daniel[:)]





minunea vietii mele

#13
Denisa

Denisa
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 24 ianuarie 2006 - 10:28

Salutari, mersi de raspunsuri, nu e problema ca ati pus si alte intrebari, imi pare bine ca am fost la unison.
Am fost la gradi de pe densusianu, privata, germana-engleza, am fost la gina, am fost la maicute, langa pasapoarte, am fost la tandarica pe alverna si la cea de stat tot de acolo si la happy k.
Unde e millenium? Nu am auzit de ea.
Cel mai mult mi-a placut ce a maicutelor, dar nu stiu daca ele au pregatirea necesara. Daca stiti ceva, plizzz...
Ce gradi de stat sunt in Gheorgheni?
Eu stau pe Tache Ionescu.

Va pup si mersi de info.

Denisa

#14
andreeaatan

andreeaatan
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 24 ianuarie 2006 - 12:41

Daca va rog frumos, puteti scrie adresele exacte ale creselor care v-au placut, inclusiv ale gradinitelor, eventual si nr. telefon, daca nu e prea mare deranjul.



Am fost numai la HK pana acum, e f. bine tot ce au si ce fac. E drept ca e scumpa. Dar ma intereseaza si pe mine f. mult cresele si vreau sa vad cat mai multe.



Mama lui Thomas

Toate pozele lui Thomas aici



#15
stefancorina

stefancorina
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 ianuarie 2006 - 19:00

Draga Denisa,
daca stai in zona Mercur a Gheorghenului, in spatele magazinului, mai precis in parcul din spate este o gradinita buna. Eu mi-am plimbat puiul toata vara prin parc si am vazut cam cum e pe acolo, am mai vorbit cu mamicile de pe acolo si toate erau incantate.
Felix al meu nu are decat 7 luni dar acolo ma gandesc sa-l dau.
Si de tandarica am auzit ca e ok, dar costa.
La happy kids sunt copii de stabi care cand vin din vacante se lauda prin ce tari straine au fost, iar daca tu nu-ti prea poti permite de fiecare data cate o iesire va fii cam dureros pentru pusti sa spuna ca a fost doar la tara, la bunici sau prin Cluj doar.
pupiceli,
Corina





quote:
Initial creeata de Denisa

Buna fetelor,
spuneti-mi si mie ce gradinite v-au multumit si de ce. Diana are 2 ani si 8 luni si femeia cu care a stat si-a rupt mana si trebuie operata, internata, etc. Oricum vroiam sa o dau din martie-aprilie, deci cred ca nu mai are rost sa aman. Dati-mi un sfat. Unde sa o dau? Spunet-mi ce impresii v-au facut gradinitele.
Eu stau in Gheorgheni, dar asta nu e neaparat un criteriu foarte important. Sa fim multumiti, asta e cel mai important.

Mersi, Denisa.



corina

#16
Raluca

Raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 27 ianuarie 2006 - 11:03

[quote]Originally posted by stefancorina
Draga Denisa,daca stai in zona Mercur a Gheorghenului, in spatele magazinului, mai precis in parcul din spate este o gradinita buna. Eu mi-am plimbat puiul toata vara prin parc si am vazut cam cum e pe acolo, am mai vorbit cu mamicile de pe acolo si toate erau incantate.Felix al meu nu are decat 7 luni dar acolo ma gandesc sa-l dau. Si de tandarica am auzit ca e ok, dar costa.La happy kids sunt copii de stabi care cand vin din vacante se lauda prin ce tari straine au fost, iar daca tu nu-ti prea poti permite de fiecare data cate o iesire va fii cam dureros pentru pusti sa spuna ca a fost doar la tara, la bunici sau prin Cluj doar.pupiceli,CorinaHai ca-i buna treaba cu Happy Kids-ul, ar fi tare bine sa stati o zi in Happy Kids (de altfel in orice gradi-eu am facut-o inainte de a alege gradinitza)si apoi sa aruncati acest gen de informatii...copila mea este de doi ani in H.K., eu sunt un bugetar universitar iar sotul meu cu siguranta stab nu e si totusi...am copilul in H.K si sunt f. multumita de evolutia ei. Ca taxele sunt mari este adevarat dar de aici si pana la a face afirmatiii de genul celor de mai sus e cale luuuungaaaaaaaa....Raluca mama Ilincai de 4 ani

#17
Denisa

Denisa
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 30 ianuarie 2006 - 11:58

Dragelor, mersi de sfaturi.
Am vazut si eu gradinita din spatele complexului Mercur, e intr-adevar foarte frumoasa.
Despre HK, cred intr-adevar ca a folosi apelativul "stab" e cam mult, dar trebuie in primul rand sa iti permiti sa il dai acolo si trebuie in primul rand cantarite + urile sau - urile care fac sa fie asa mare diferenta de preturi intre HK, alte gradi particulare si gradi de stat.. Am auzit cuvinte bune dar si multe vorbe grele despre ei. Eu zic ca gasim aceeasi calitate si la preturi rezonabile. Depinde foarte mult de feelingul tau. Mama simte ce se potriveste copilului si daca trebuie, efortul financiar se va face pentru binele copilului.
M-a incantat si gradinita maicutelor, de langa pasapoarte. O sa vad, va tin la curent.

Denisa





#18
stefancorina

stefancorina
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 ianuarie 2006 - 18:17

Sorry ca te-am atins fara sa vreau, dar din pacate ceea ce am afirmat este de la cineva din interiorul gradinitei si probabil ca ar fii fost mai corect sa verific eu afirmatia. Ma bucur pentru tine ca esti multumita de HK ca tare greu este ca gasesti ceva bun, de calitate si poate si la un pret rezonabil. Corina
quote:
Originally posted by Raluca
[quote]Originally posted by stefancorina
Draga Denisa,daca stai in zona Mercur a Gheorghenului, in spatele magazinului, mai precis in parcul din spate este o gradinita buna. Eu mi-am plimbat puiul toata vara prin parc si am vazut cam cum e pe acolo, am mai vorbit cu mamicile de pe acolo si toate erau incantate.Felix al meu nu are decat 7 luni dar acolo ma gandesc sa-l dau. Si de tandarica am auzit ca e ok, dar costa.La happy kids sunt copii de stabi care cand vin din vacante se lauda prin ce tari straine au fost, iar daca tu nu-ti prea poti permite de fiecare data cate o iesire va fii cam dureros pentru pusti sa spuna ca a fost doar la tara, la bunici sau prin Cluj doar.pupiceli,CorinaHai ca-i buna treaba cu Happy Kids-ul, ar fi tare bine sa stati o zi in Happy Kids (de altfel in orice gradi-eu am facut-o inainte de a alege gradinitza)si apoi sa aruncati acest gen de informatii...copila mea este de doi ani in H.K., eu sunt un bugetar universitar iar sotul meu cu siguranta stab nu e si totusi...am copilul in H.K si sunt f. multumita de evolutia ei. Ca taxele sunt mari este adevarat dar de aici si pana la a face afirmatiii de genul celor de mai sus e cale luuuungaaaaaaaa....Raluca mama Ilincai de 4 ani
corina

#19
ralucames

ralucames

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 938 mesaje

Postat 31 ianuarie 2006 - 16:20

Corina, ii ziceai la Svety ceva de medic, ca i-ai putea recomanda ... putem vb si noi despre asta??? ca m-ar cam interesa...

mersi mult anticipat



minunea vietii mele

#20
codruta_grg

codruta_grg

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.600 mesaje

Postat 26 iunie 2007 - 23:18

Deci, da revenim

Ati rezolvat ceva cu gradi? Ma intereseaza la engleza, la Milenium. Stiti ceva?



Codruta &[zana] Petra Alexandra



asa crestem noi






Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -