Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Top clinici fertilitate Romania


125 raspunsuri la acest subiect

#41
bytzi

bytzi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.430 mesaje

Postat 31 mai 2010 - 23:20

Citat:
citat din mesajul lui Ancaella

Buna fetelor,

Din cite am vazut Omni clinic nu se afla mentionata printre clinicile din acest top. Nu este nimeni cu FIV la Omni ?[:-@]


Ancaella,aici poti citi mai multe
http://forum.desprec...TOPIC_ID=140542
chiar la inceputul capitolului scrie cap1,2,3 da clik si citesti tot ce s-a postat la acest subiect.
Multa bafta iti doresc!

#42
Ancaella

Ancaella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 13:39

Mersi Bytza [pup]


#43
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 02 iunie 2010 - 18:48

Anais Medical Center - DE OCOLIT !!! am facut aici cu D-na. Dr. Miciner Silvia: desi e clinica privata, stateam cel putin o ora la usa cu toate programarile lor. Recordul a fost de doua ore si jumatate. Preturile analizelor sunt foarte mari, rezultatele analizelor ies foarte greu, caci nu au laborator propriu. Doctorita ne-a plimbat la CF2 unde era ea pentru ecografii, embrioloaga era la o alta clinica. Spermograma sotului a iesit foarte proasta...acum le-am repetat (in doua locuri) si este foarte buna. Nu am primit factura sau chitanta pentru FIV, nu am primit factura sau chitanta pentru transferul embrionilor. Fiv, cu medicamente, analize, inghetarea embrionilor si transfer de embrioni congelati = 7.000 Euro. Pe langa astia se adauga spagile pe care le-am bagat in buzunar la CF2. NICIODATA SA NU VA DUCETI AICI !!!

Cand voi fi mamica, JUR sa nu-mi ranesc pruncii nici cu vorba, nici cu mana, nici cu fapta!

#44
dandanutz

dandanutz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 05 iunie 2010 - 18:18

buna fetelor
va rog sa-mi raspundeti si mie DR RONEL mai este in ROMANIA mai face FIV pe undeva? va multumesc[pup]

#45
flyhigher77

flyhigher77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 08 iunie 2010 - 01:38

Buna Ancaella, am primit mesajul tau privat, dar din pacate inca nu poti primi raspunsul meu, scrie repede inca 5 mesaje sa ti se activeze PM-ul si apoi vom putea discuta privat!
Pupici si sanatate!

#46
Bogdana_

Bogdana_

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 01 iulie 2010 - 15:44

Azi e joi, cam tarziu m-am trezit, succes, Vanessa![flo]

#47
fluturas2010

fluturas2010

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 564 mesaje

Postat 13 iulie 2010 - 12:14

buna, poate va ajuta ceva si din experienta mea..
am facut 2 FIv-uri la Med Life, unul reusit dar oprit in evolutie la 6 saptamani..datorita hiperstimularii, organismul a luptat pt mine, pt salvarea ovarelor mele (devenite 10-11 cm si desi spuneam la dr ca mor de durere dupa 3-4 injectii nu mi-a micsorat doza de Puregon si nici nu mi-a scurtat perioada desi ovulatia era super, al doilea nereusit tot acolo (nu se aplica nici o reducere)..
al 3 lea l-am facut la Giulesti unde costurile sunt cam aceleasi (dar la celelalte..daca mai e cazul se face reducere de 300 euro), injectiile se cumpara din spital..si costa maxim 20 milioane..pe cand la clinicile private tb sa cumperi din farmacii unde binenteles se practica adaosul comercial...si te duce peste 30 milioane (in cazul meu)...raportul e proportional in functie de doza...
doctorii sunt cu adevarat profesionisti..desi conditiile de la stat sunt tot alea pe care le stiti, dar nu mai conteaza...

noi ne dorim sa fie bine, sa vina bebeii cu bine la iarna si visam sa avem 3 copilasi...si as reveni tot la Giulesti..desi intradevar am cunoscut conditiile de lux ale unui spital de stat...prefer sa merg unde este mai convenabil si profesionistii tot la stat sunt...cred eu...

bafta...

#48
education

education

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 79 mesaje

Postat 18 iulie 2010 - 12:32

Buna fetelor- eu am reusit la BIOGENESIS la primul FIV si va recomand cu caldura aceasta clinica .
Profesionalism maxim , dotari medicale la nivel inalt si un lucru foarte important -comportamentul lor este deosebit.
Sunt acum in saptamana 28 de sarcina[gravi] si ma rog la Dumnezeu sa fie bine pana la sfartitul sarcinii si sa am o fetita sanatoasa.
[ruga]





#49
betty78

betty78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.873 mesaje

Postat 02 octombrie 2010 - 23:21

Buna fetelor,



eu am 2 fiv-uri facute la Med New Life cu dr Ron-El, ambele reusite, fiecare cu cate un bebic; Am fosttare multumita de profesionalismul asistentelor si al prof Ron-El.

Din ce stiu si embriologul este tot din Israel, am inteles ca au o aparatura speciala pentru tinerea in viata a embrionilor. Clinica este f curata, iar toata lumea este f draguta.

Costul era 3000 euro/procedura + tratament; Cred ca Andreea a detaliat toti pasii.

In plus doctorul isi aduce propriul embriolog din Israel, ceea ce consider ca ar fi un atu. Si ca orice poveste frumoasa, trebuie sa existe si o bulina neagra, in cazul meu pot sa spun ca am fost nemultumita de dr gherasie, cea care face si interpreteaza ecografiile, pana cand vine Ron-el in tara. Nu ii dau bulina din lipsa de pregatire, doar ca pe langa toata lumea care te sustine si iti da o tona de informatii, ea practic nu comunica deloc cu pacientul, dar pana la urma importante sunt rezultatele, nu?



Betty78[mamica]de[bb] Eric-Daniel 20 oct 2009 si [copil]Mario-Alexandru 16 aug 2007

Piticii mei

pozele noastre



#50
Ella2010

Ella2010

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 70 mesaje

Postat 05 decembrie 2010 - 18:55

Buna,

Ati avut vreo experienta legata de Bucharest Fertility Center?

Multumesc


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -