Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Top clinici fertilitate Romania


125 raspunsuri la acest subiect

#101
nicolpa

nicolpa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 14:59

Buna Andre!Sanse ai foarte mari dar probabil trebuie sa-ti faci niste analize de trombofilie daca nu le-ai facut.Medic nu stiu pt. ca eu am fost la medici specializati pe fertilizari ,dna. Bolintineanu de la Promed mi s-a parut foarte buna,oricum nu descuraja trebuie sa lupti.



#102
UhaBuha

UhaBuha
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 19 martie 2015 - 09:45

Clinica Gynera:

 

Voi acorda notele si apoi voi explica de ce SA NU MERGETI aici!

 

Puncte de clasificare:

- profesionalismul medicilor - nota 5/10, sunt extrem de reci, te trateaza ca pe cineva care are de dat bani si nu ii intereseaza sentimentele tale de esec, bucurie, etc.
- raportul rezultate/pret: nota 9/10, preturile sunt relativ OK dar se poate si mai bine.
- curatenie, igiena: nota 10/10, totul e impecabil
- aparatura medicala si inventar stiintific: nota 10/10.

- medic Oproiu Irina: nota 5/10.

- doua proceduri de inseminare: negative. 

Prima inseminare: stimulare cu Clostilbegynt, spermograma 14 mil, rezultat A+B: 20.

A doua inseminare: stimulare Menopur (2 foliculi mari pe ambele ovare), spermograma 20mil.

 

Pe lung:

In primul rand, as dori sa sesisez lipsa de informatii doctor-pacient la care am fost supusa. Nu mi s-a explicat nimic din ce urma sa se intample in timpul procedurii, iar la prima procedura de inseminare mi s-a spus ca rezultatul spermogramei este slab (A+B: 20), si chiar si asa procedura a avut loc, recomandandu-mi ca: "data viitoare sa imi amintiti sa foloseasc un specul mai lung" (deci sansele unei sarcini, din punctul de vedere al dnei doctor Oproiu Irina, erau nule). Va dati seama ca acest lucru m-a demoralizat din start, astfel incat si ultima drama de speranta s-a spulberat inca dinainte de a-mi fi terminata procedura. Sa nu mai zic ca nu am fost nici macar intrebata daca doresc sa-mi insotesc sotul la recoltarea dinaintea procedurii! Consider ca aceasta prima inseminare a avut loc degeaba si ca am fost tratata cu indiferenta si neprofesionalism!  

 
In al doilea rand, consider ca 'protocolul' acestei clinici, acela de a fi sunata de Receptie dupa o procedura de inseminare, dovedeste lipsa de respect, umanitate si grija fata de pacienti, fiind un tratament ce nu tine cont de trairile si tragediile interioare ale pacientilor.
Este si asa o trauma interioara destul de mare un rezultat negativ, dar sa si fiu sunata pentru a preciza daca este pozitiv sau negativ rezultatul, de parca as fi intrebata de un pronostic la loto, mi se pare neprofesionist, indiscret si inuman. De aceea m-am inscris la o doctorita in aceasta clinica, sa se discute cu dansa inainte, fara a fi nevoie sa mai fiu sunata!
 
Deci una peste alta, imi pare rau ca am ales acesta clinica!!


#103
agu

agu
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 08 aprilie 2015 - 14:25

Dupa testarea unor clinici si discutii cu medici ca Giulesti ( Dr. Anca Moisa ) , Clinica Genesys ( Dr. Tutunaru Daniel ) , Clinica Promed ( Dr. Predoi ) ... am ajuns in sfarsit sa ne oprim si sa facem alegerea vietii noastre : Medlife si minunatul medic si om Dragos Albu !

Acum avem un baietel minunat ! [:)]



#104
Daria44

Daria44

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 09 aprilie 2015 - 14:44

 Buna,

 

Si eu am trecut printro asemena experienta,avand rezerva ovariana redusa. E dureros sa stii ca nu poti da viata mai departe unui copil. Eu si partenereul meu nu ne plangem de bani, facem orice pentru un copil, banii acum nu mai inseamna nimic. Am facut pana acum 2 cicluri de FIV si ma pregatesc pentru al treilea. Ma tratez la Gynera,sunt f multumita de doctorita mea (Dr.Codreanu) Din pacate am picat in capcana depresiei, poti avea orice pe lumea asta dar cand stii  ca esti femeie ca nu poti avea un copil este absolut de neconceput, cel putin pentru mine! Pe langa tratamentul administrat consult si psihologul clinicii, e important sa va mentineti pe linia de plutire din pct de vedere psihologic. 



#105

  • Guests

Postat 07 mai 2015 - 20:21

Wellborn, dna dr Bolintineanu:

profesionalism: 5 din 10, pare ca stie despre ce vorbeste, insa la final dupa ce am facut 2 IUI duble cu dansa mi-a zis ca am avut GHINION, asta in contextul in care totul a mers excelent - 5FO si peste 30 mil de inotatori; Plus ca mi-a pierdut timpul, in sensul ca ne-a amanat vreo 4 luni cu niste vitamine la sot care nu au avut absolut nici un efect;

pret: 1 din 10, sunt ff scumpi pt IUI, daca initial mi s-a dat sanse maxim la 2-3 runde de IUI, in final cand nu am reusit mi s-a spus ca sansele sunt de 9%, cu tot tot am platit 2 cicluri 9000 lei - extrem de scump pt aceste sanse;

- curatenie; 10 din 10;

- embriolog: mie mi s-a prelucrat sperma un biolog (la banii astia zic ca meritam si eu embriolog).

Nu ii recomand!



#106
CMC30

CMC30
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 22 iunie 2015 - 14:38

Feriti-va de dr Chadi Muheildi.

Este un dr lipsit de respect pt paciente, lipsit de pregătire medicala,cu el este ca si cum ai juca la.loto ... ai sanse sigure sa pierzi. Este o pierdere de timp si bani si speranțe, este foarte grăbit, nu asculta pacientul, el face dupa cum doreste dar chestia este ca risca si se joaca pe banii pacientelor pe care le considera victime. Sunt o victima a dr Chadi Muheildi. Am facut un fiv nereusit si a reusit performanta de a da rateuri cu 4 embrioni tranferati .. nici unul nu s-a prins. Nu am probleme cu edometru,nu am endometeioza sau fibroame ... dar totusi nu isi poate explica de ce nua reușit ... Eu stiu ... nu a reușit Fiv pt ca nu si-a dat interesul, nu a facut tot ce se poate face medical pt a reusi ... de la inceput ne caracterizează ca fiind victimele lui si mai si spune razand asta. Este un escroc.

feriti-va de Chadi Muheildi.



#107
Ioana87m

Ioana87m
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 17 iulie 2015 - 14:52

Buna tuturor! Am citit discutiile de aici si am simtit nevoia sa scriu asta, pentru ca am trecut prin multe inainte sa o gasesc clinica cea mai potrivita cerintelor mele.

Pe scurt, la inceput, eu am crezut la ca e vina mea ca nu putem avea un copil, insa o prietena m-a convins sa merg impreuna cu sotul la un control si asa am aflat ca el avea o problema de infertilitate. Controlul l-am facut la clinica Gynera si medicii de acolo, in special dr. Daniel Damian, ne-au ajutat sa ne rezolvam problema si acum astept sa aduc pe lume primul nostru copil. Sunt atat de recunoscatoare lui Dumnezeu, nu am cuvinte! Va recomand cu cea mai mare caldura sa mergeti acolo pentru ca sunt oameni profesionisti si stiu cum sa se poarte cu pacientii.



#108
MamicaAspiranta

MamicaAspiranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 17 iulie 2015 - 14:59

Eu o pot recomanda din tot sufletul pe doamna dr. Protopopescu Denisa de la clinica Fertility by Academica.Nu vreau sa o laud eu prea mult pe dna dr., dar cred ca cel mai bine se poate convinge orice persoana ajunge la dansa de toata pasiunea pe care o are pentru munca depusa.



#109
irinamorar00

irinamorar00
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 02 septembrie 2015 - 15:52

Din contra, recomand clinica Gynera cu toata caldura! In primul rand este clinica de fertilitate cea mai premiata din de la noi din Romania si asta spune multe. Iar eu va zic nu asa din auzite, ci pentru ca am trait pe propria piele experienta serviciilor lor. Nu cred ca se mai gasesc asa doctori profesionisti si inainte de toate asa OAMENI cu o implicare extraordinara. Doamna dr. Laura Dracea si dr. embriolog Anca Coricovac au reusit sa imi indeplineasca un vis demult pierdut. Am urmat la gynera tot ceea ce inseamna analize, consultanta psihologica si tratament ca intr-un final sa duc la bun sfarsit sarcina. Am un copilas de 5 luni si jumatate, sanatos tun si foarte zambaret de care eu si sotul meu ne bucuram in fiecare zi. Asta cred ca spune tot despre aceasta clinica salvatoare!



#110
MamicaAspiranta

MamicaAspiranta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 111 mesaje

Postat 14 septembrie 2015 - 16:36

Draga Irina Morar ti-am mai citit povestile si prin alte forumuri si nu stiu cum se face ca niciodata nu sunt la fel, ceea ce ma face sa am un semn de intrebare pentru spusele tale si cu insistentele asupra acestei clinici dar mereu alti medici de la clinica.




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -