Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 4 voturi

Dama de consumatie


173 raspunsuri la acest subiect

#1
Tania_01

Tania_01

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 17:24

m-am gandit sa va scriu durerea mea, sa ma mai descarc..sunt in Italia, am ajuns unde mi-am dorit si acum sunt nefericita...de ce? printul meu plecase inaintea mea in Italia..eu eram in vizita la sora mea in Spania si m-am decis sa ma duc dupa el. Am locuit impreuna intr-un satuc in Toscana si la inceput nu imi inchipuiam o viata mai frumoasa. Dar el muncea aproape toata ziua iar eu incepusem sa o iau razna singura in casa. "casa" e mult spus k era doar o camera. Am cautat un loc de munca si nu s-a gasit nimik...doar k el avea un prieten care era bodyguard la un club de noapte si avea nevoie de dame de consumatie. Pe mine ma incanta ideea de a sta la masa cu omul si a vorbi..stiti voi..timpul trece, leafa merge.. M-am angajat si la inceput nu era nici o problema pt el. Dar cand barbatii au inceput sa-mi faca cadouri sau sa ma scoata la cina a inceput dezastrul. Crize de gelozie. certuri, scandaluri, batai...erau cam in fiecare zi cu toate k stia k nimeni nu se atinge de mine si nu fac nimik cu nimeni..acum imi spunea k ma vrea doar pt el cu toate k atunci cand stateam impreuna incepusem sa me certam k prea eram eu pe capul lui si prea ne intersectam prin camera... nu a mai rezistat..m-a parasit. eu m-am mutat in gazda cu alte fete de local iar el a plecat in romania..si mi-a lasat. credeti-ma doar 5 euro de un pachet de tigari cu toate k avea 1500 de euro in buzunar k abia luase salariul. A ajuns in romania, m-a sunat, l-am iertat, toate bune si frumoase, dar cand i-am zis k vreau sa vin in august acasa iar a inceput sa urle. Ca de ce tocmai in august, ca ma intretine el,sa ma intorc sa stau cu el... azi mi-a zis k nu are nevoie de mine, k femeia lui nu o sa fie dama de consumatie. I-am zis k sunt aceeasi,aceeasi care ii facea mancare in fiecare zi si ii spala hainele..
As vrea sa ma duc la sfarsitul lui iulie acasa k fac 20 de ani si de asta am ajuns aici, k sa strang bani pt ziua mea. Dar nu stiu ce sa fac, cum e mai bine..sa ma intorc in tara sau sa raman aici? Doar pt el m-as intoarce dar daca ne-am impaca as spune adio Italiei si mi-e frica ca as avea scoatere de ochi in fiecare zi... Aceasta expresie " dama de consumatie" ce va spune voua? Ma credeti k se poate si doar sa stai cu omul la masa, sa vorbesti, sa dansezi cu el sii sa te plateasca pt asta??

#2
Guestus

Guestus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.560 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 17:26

merg taranii aia in toscana la cluburi?

#3
Clover

Clover

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 972 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 17:38

Concluzia numarul 1: este gelos. Concluzia numarul 2: nu te mai respecta. Concluzia numarul 3: daca te intorci la el accepti ca nu vei mai avea banii tai, fiind la cheremul lui. La 20 de ani cred ca poti construi o viata mai buna si cred ca poti gasi un barbat cu defecte mai putin importante. Adevarata problema e ce vei face pe termen lung, cu sau fara el. Ca de vorbit si dansat nu vrei sa faci asta pana la 60 de ani, nu?

Keep the promises you make to yourself.


#4
Tania_01

Tania_01

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 17:49

in primul rand clubul e intr-un orash mai fitzos ca Bucurestiul, iar Toscana e in centrul Italiei... iar eu nu dansez, ca alea se cheama dansatoare.. eu doar stau la masa cu omul, iar "taranii" aia au numai masini scumpe, haine de firma si bani de nu au ce face cu ei...

#5
mamaruta

mamaruta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 17:52

quote:
Initial creeata de Tania_01


As vrea sa ma duc la sfarsitul lui iulie acasa k fac 20 de ani si de asta am ajuns aici, k sa strang bani pt ziua mea.


Dar macar ai strans bani pentru ziua ta?

#6
Guestus

Guestus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.560 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 17:53

daca prietenul lui e bodyguard la club yo nu cred ca are motive sa fie gelos...doar ala sta cu ochii pe tine.


#7
Elise

Elise

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 17:56

Parerea mea...e ca esti tinara si ai o viata prea complicata, care nu prea duce nicaieri.

Daca ramai cu el, risti ca la fiecare cearta sa-si aduca aminte si sa-ti scoata okii.

Daca ramai "dama de consumatie" - cit tine jobul asta? Si dupa aceea ce faci? Gasesti un italian cu bani cu care sa te mariti? Si daca nu-l gasesti? Sau daca n-o sa iti convina cum traiesti cu el?



Nu stiu ce-as face in locul tau: probabil as incerca sa "cotesc" spre o cale mai sigura - sa fac ceva studii sau macar sa ma angajez intr-un domeniu in care sa pot sa castig si cind nu vor mai fi foarte tinara.

Iar "alesul"... o sa apara el.

Dar cred ca deja stii ca nu e bine sa stai pe banii lui.



In rest, ce sa zic: daca tu spui ca NU faci compromisuri, tu esti acolo si stii cel mai bine, n-are nimeni cum sa te contrazica. Pe de alta parte, asteapta-te ca parerea generala despre damele de consumatie sa fie indoielnica.



Elise & BBLisa

#8
joxy

joxy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 614 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 18:04

Da macar esti frumoasa ?

#9
MissParker

MissParker

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.935 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 18:11

Daca acolo totul este "curat" si esti convinsa ca vei avea puterea sa ramai doar la nivelul de "stat cu omul la masa, vorbit si dansat cu el", atunci ramai acolo cat vrei tu, strange bani, invata italiana si poate ti se va ivi si ocazia sa ramai acolo definitiv, daca o sa vrei.



Spun intentionat "daca acolo totul este curat" fiindca si mie pe la 22 de ani - cand eram azilanta - mi se oferise un "post" de picolita intr-un mic cazino privat, unde deja dupa o luna seful (italian, by the way[8D]) incepuse sa-mi strecoare aluzii ca m-ar place unul sau altul si sa ma intrebe daca nu mi-ar surade sa castig mai multi bani. Si inca la mine a fost o relatie civilizata in sensul ca tipul a inteles perfect cand am plecat urgent de acolo, dar in lumea asta mai sunt si nenorociti care sechestreaza fete tinere si le obliga sa se prostitueze (am fost chiar anul trecut la politia din Hanau ca sa traduc pentru o romanca de 22 de ani prinsa fara acte in bordel; ii luase sotul - neamt - actele, o amenintase ca-i omoara copilul, care fusese lasat la mama ei in Romania, si o punea sa se prostitueze).



Pe de alta parte, daca reactionezi scurtcircuitat la presiunea "mandrului", nu numai ca te vei intoarce intr-o atmosfera ostila, dar mai vii si cu tinicheaua "dama de consumatie" de gat, care in urechile lui suna groaznic. Intrebarea este: cum ai putea sa suporti tu aceasta eticheta? Caci daca tu (care in fond stii cel mai bine ce faci acolo) nu ai o problema cu chestia asta, atunci nu-ti va fi prea rau.



Esti cumva in Florenta? Pai eu nu m-as intoarce nici picata cu ceara [:D]. Cum iti place acolo? Cum te-ai adaptat? Mai simti si acum ca ai venit doar ca sa strangi bani de ziua ta sau incepe sa-ti placa si parca ti-ai dori sa ramai acolo? Ai vreo alternativa de viata mai atragatoare in Romania?





[flo] Felicia
[9cer] Poze cu noi si vacantele noastre



*****************************

Adevar > Autonomie > Identitate



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !!!


#10
rilbuc1

rilbuc1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 154 mesaje

Postat 04 iunie 2007 - 18:25

Mama, ce ii luati apararea taniei. Puneti-va si voi in locul lui si vedeti cum ati reactiona daca iubitul vostru ar face, sa zicem, masaje femeilor cu fitze. Si dupa masaj sa il scoata si la cina. Ar fi fain? Tania, altceva nu stii sa faci? Ca sa incepi la 20 de ani ca dama de consumatie mi se pare penibil.




"Exista femei carora nu le place sa faca sa sufere mai multi barbati in acelasi timp, asa ca prefera sa se dedice unuia singur : acestea sunt femeile fidele."
Alfred Capus


http://community.web...com/user/rilbuc


Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Probleme cu dantura in sarcina

    Ioone
    - Astăzi, 11:49

  • MiÈ™cările copilului

    CrinaMogs
    - Astăzi, 11:49

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -