Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Povestea nasterii unui prematur


53 raspunsuri la acest subiect

#21
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 09 august 2010 - 01:08

Raluca iti doresc dn suflet sa iti ti bebelusul in brate ... si sa ai parte de un copil sanatos care sa iti aduca numai bucurii, iar tie recuperare rapida si mult laptic.



Asa e ... durerea face parte din viata mea pentru ttodeauna ... niciodata nu voi mai fi ce am fost ... dar viata merge mai departe.




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#22
emilia.m

emilia.m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.662 mesaje

Postat 09 august 2010 - 18:44

Citat:
citat din mesajul lui paulapor
Emilia, imi pare rau sa te dezamagesc, dar fetita mea... nu mai este... a plecat la cer in 09.05.2010... am crezut ca ti-ai dat seama din semnatura. La noapte voi posta ultima zi din viata micutei mele... apoi am sa postez gandurile mele ce tin de ea si de copiii prematuri.
Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si decedata la 12 zile, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi
Imi pare rau Paula [q] ... a plecat spre cer exact de ziua mea de nastere [q]Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

#23
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 10 august 2010 - 01:39

Emilia inca o data imi pare tare rau ... cu atat mai mult ca s-a intamplat de ziua ta ... recunosc ca si noi am sperat si chiar medicii au sperat ... dar ... timpul nu il pot da inapoi... din pacate.




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#24
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 10 august 2010 - 01:53

De cand ai deschis subiectul, citesc si recitesc blogul.

Am vazut ingerasul tau [q] , imi pare nespus de rau ca ati fost impreuna aici doar 12 zile, 12 ore , mult prea putin , insa stiu ca in suflet si in gand o vei purta mereu [flo]

Iti doresc multa, multa putere. Si sa devii mamica de copil si aici, pe pamant, nu doar de ingeras in ceruri [asia]



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"



#25
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 11 august 2010 - 11:52

mamagiuliei iti multumesc. Intr-o zi am sa devin si mama unui copil pe pamant.




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#26
claudia1178

claudia1178

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 479 mesaje

Postat 11 august 2010 - 13:36

Draga Paula, sunt si eu o mamica de prematur...dar vezi tu...niciodata nu m-am gandit la ea ca un copil cu probleme...pentru mine ea este copilul PERFECT si am perceput-o intotdeauna ca pe un copil normal.....iar acum la aprope 3 anisori ii multumesc lui Dumnezeu ca este bine.Pe fetita mea o cheama Teodora Victoria, un copil luptator care a castigat lupta cu viata; s-a nascut la 33 saptamani cu 1800 gr si 41 cm...a scazut la 1660 gr...ata de mica si de plapanda....Pentru mine cei 3 ani sunt o trauma si nimeni nu ma poate intelege...ma gendesc la cunoscuti si sotul meu;simteam ca mor atunci cand am semnat acea hartie doctorita neonatolog spunadu-mi caci copii prematuri pot avea evolutii imprevizibile si ca nu se stie daca v-a fi bine s-au nu...timpul v-a decide...Ce simt si am simtit mereu este faptul caci copilul isi ia puterea de a lupta din mine, din dragostea si incapatanarea mea de a fii ea bine, nu m-am gandit nici o clipa ca e nu v-a fi bine si ca ii se v-a intampla ceva rau.O iubesc atat de mult....offf Doamne cat de mult o iubesc si ii multumesc in fiecare Zi lui Dumneazeu ca Mi-a dat-o! Problema e ca are imunitatea la pamant , mereu racita, mereu antibiotic...dar vom trece si peste asta...Sunt multe de spus, lucruri dureroase pe care vreau sa le uit si sa ma bucur de minunea mea...

Teodora Victoria
Darul lui Dumnezeu
10.10.2007
http://community.web...r/claudia117829

#27
claudia1178

claudia1178

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 479 mesaje

Postat 11 august 2010 - 13:38

Vreau doar sa spun ca viata fara copilul meu nu isi mai are rost in lumea asta.....si daca ar pati ceva nu as avea pentru ce sa traisec...

Teodora Victoria
Darul lui Dumnezeu
10.10.2007
http://community.web...r/claudia117829

#28
claudela

claudela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.149 mesaje

Postat 11 august 2010 - 14:41

Acum am citit povestea ta, povestea printesei, povestea voastra...Mi-au dat lacrimile, dar ...trebuie..sa ma abtin pentru ca sunt la servici...Imi pare atat de rau...Dumnezeu stie cel mai bine de ce a luat-o la El...Multa putere va doresc si credinta in cele ce vor urma![ruga]



POVESTEA MIRUNEI



#29
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 11 august 2010 - 22:02

Claudia [flo] ma bucur ca ai avut o invigatoare, asa cum ii este si numele, sunt fericita sa aud, asta. Ca sfat pentru iminunitate ar fi bine sa o duceti la o salina si sa stati cu ea acolo. Am vazut pozele, ai o fetita tare frumoasa, de care sigur esti mandra...

Cat despre momentele grele, in care parca si cuvintele medicilor fac o rana adanca in sufletul tau si eu le-am simtit ... si eu am semnat ... hartia prin care sunt informata ca are sanse de 40-50% sanse sa traiasca, nu am avut de ales ... si mi s-a spus ca nu e nici transportabila ... pt ea as fi facut orice ... crede-ma ca orice, mi-as fi dat viata, chiar ii spuneam dnei dr care m-a supravegheat ca daca e sa aleaga sa o aleaga pe ea ... dar in final nu a fost de ales ... ma doare f tare sufletul ca am pierdut-o, am pierdut tto ce aveam mai pur si mai frumos in viata asta dar ... din pacate nu pot schimba nimic.



Claudela iti multumesc pentru randurile tale, scurte dar cu o puternica semnificatie [flo]




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#30
claudia1178

claudia1178

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 479 mesaje

Postat 11 august 2010 - 23:17

Nu-imi pot imagina si nici nu vreau sa-mi pot imagina durearea din sufletul tau; ea v-a fi mereu o parte din tine si nimic si nimeni nu v-a puta inlocui golul lasat de ea....cuvintele sunt de prisos ...
Am vazut pozele si v-am citit povestea si am plans si am retrait clipele mele de disperare....dar eu sunt o norocoasa cred ca ma pot bucura de puiul meu...
Eu sunt singura acasa, T si sotul meu sunt la tara la bunici dar fiecare zi fara ea e un chin; Teodora mea e un copil tare sensibil iar de cate ori o vad racita fac atacuri de panica pentru ca stiu ca de la un simplu muc vine prapadul; sper acum cand e mai mare sa fie mai rezistenta si sa treaca mai usor toate racelile....
Am fost anul asta la mare 2 saptamani si sincer se vede, parca nu mai e atat de sensibila, si tot pentru ea am sa stau acasa pentru ca imi e frica de raceli si alte probleme; vreau sa stau acasa cu ea pana in aprilie cand am sa o dau la gradinita, pentru mine primeaza sanatatea ei iar daca ea e bine si eu sunt bine si nu o iau pe aratura...


Teodora Victoria
Darul lui Dumnezeu
10.10.2007
http://community.web...r/claudia117829


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -