Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Povestea nasterii unui prematur


53 raspunsuri la acest subiect

#1
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 18 iulie 2010 - 02:27

Pentru ca ieri ar fi trebuit sa o aduc pe minunea mea pe lume, in numele ei am creat un blog care va cuprinde fiecare zi din viata ei si nu numai. Pentru inceput Povestea nasterii ei. http://ingerasulgabriela.blogspot.com/ cel mai frumos moment din viata.



Acest blog va fi dedicat in special prematurilor... minuni de copii.



E o poveste aproape fericita in care mamica cu trombofilie si-a cunoscut primul copil pentru ca un medic inspirat si-a dat seama de trombofilie, inainte ca sarcina sa se opreasca in evolutie.




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si decedata la 12 zile, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#2
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 18 iulie 2010 - 02:44

Paula, o [flo] si o imbratisare[pup]...pt ca altceva nu stiu ce sa iti spun si sa te ajute. Am vazut pagina, este frumoasa, am citit si povestea. Sunt mamica de ingeras si in felul meu te inteleg. Daca e modul prin care vei putea duce durerea mai usor, fa tot ce crezi tu ca ajuta, tot ce crezi tu ca pastreaza vie amintirea micutei Gabriela. Si eu am creat candva o pagina web pentru ingerasul meu Alma si intr-un fel m-a ajutat sa ii pastrez amintirea. Acum ma gandesc tot mai rar...pt ca ma straduiesc sa merg mai departe, sa invat sa traiesc din nou.

Iti doresc multa putere...si sa iti dea Dumnezeu cat de curand alt copilas, care sa-ti aline durerea, si dorul.

Acolo, de sus, Gabriela te vegheaza, si intr-o zi, o vei reintalni.[flo]



_____________________________________

Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa

Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.




#3
emilia.m

emilia.m

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.662 mesaje

Postat 29 iulie 2010 - 16:04

Urmaresc blogul tau si sper ca Gabriela va fi bine [flo]
[pup]

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

#4
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 29 iulie 2010 - 22:38

Emilia, imi pare rau sa te dezamagesc, dar fetita mea... nu mai este... a plecat la cer in 09.05.2010... am crezut ca ti-ai dat seama din semnatura. La noapte voi posta ultima zi din viata micutei mele... apoi am sa postez gandurile mele ce tin de ea si de copiii prematuri.




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si decedata la 12 zile, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#5
oanagabriela

oanagabriela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.479 mesaje

Postat 30 iulie 2010 - 06:21

In astfel de situatii tragice, cuvintele sint de multe ori de prisos... [asia] Gabriela va ramine totdeauna ingerasul vostru iubit [ruga]
Iti doresc din toata inima sa iti gasesti pacea sufleteasca si intr-o zii un zimbet de copil sa iti lumineze din nou viata [pup][flo]

Oana, mama lui Antonia

#6
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 31 iulie 2010 - 21:24

Multumesc OanaGabriela. Asa e ... cuvintele sunt de prisos, dar eu sunt tare mandra de micuta mea luptatoare.




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si decedata la 12 zile, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#7
joklk

joklk

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 01 august 2010 - 00:43

Paula [flo][pup] m-a impresionat blogul tau! Mi-a amintit asa de multe din lupta noastra...

Te admir mult pentru cum gestionezi situatia. Stiu ca cuvintele nu te ajuta, dar eu cred mult in destin, si destinul Catalinei a fost sa se intoarca in bratele lui Dumnezeu!

Candva va exista o reintalnire dulce in care veti povesti despre zilele pe care le-ati petrecut impreuna!



[pup]



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)

pozele noastre

Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

universul meu de copil - poze



#8
p@ulici

p@ulici

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 671 mesaje

Postat 03 august 2010 - 14:39

Multumesc Johanna pentru aprecierile tale. Iti doresc din suflet sa ai parte numai de bucurii.




Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si decedata la 12 zile, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare


Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010

Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi


#9
ali

ali

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 732 mesaje

Postat 04 august 2010 - 15:23

Paula imi pare tare rau ca ati trecut prin necazul asta.Sa va ajute Dumnezeu sa treceti peste. M-a impresionat tare mult ce ati patit.
Si Andrei al meu s-a nascut prematur, la 34 de sapt. A avut doar mici probleme de respiratie. A stat la incubator 3 zile dar si acelea au fost atat de lungi pentru mine. Imi aduc aminte ca plangea in incubator si eu plangeam langa el ca nu pot sa-l tin in brate sa-l linistesc. Si asistentele ma incurajau ca e un semn bun ca plange.
Poate ca am ramas cu urmari dupa ce am vazut in spital pentru ca o buna bucata de vreme am fost foarte protectoare cu el, si acum la 2 ani si aproape 2 luni mai am tentative sa-l protejez (unii poate spun ca prea mult)si mai incerc sa ma abtin ca sa nu-i afectez in timp independenta.


ali
Mama fericita de Andrei

#10
Ayla21

Ayla21

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.732 mesaje

Postat 04 august 2010 - 15:38

Paula, ti-am urmarit postarile, si am citit pe blog la fiecare postare noua...dar nu m-am simtit in stare sa scriu nimic...caci, ce as putea sa-ti spun? Ca te inteleg? Of, da, in felul meu, te inteleg. Pt ca, in felul meu, am trecut prin acele zile, acele etape, acele... Dar nu te ajuta. Ce as putea sa iti spun? Ca imi pare rau? Stii cat imi pare de rau? Si ca nu inteleg, nu inteleg de ce, de ce are nevoie cerul de ingerasi.

Si am vazut pozele cu micuta Gabriela, gatita ca o printesa, pregatita pt plecarea...spre cer (eu asa cred, asa sper)...si am plans. As vrea sa te imbratisez, mama de inger, sa te imbratisez strans, si sa-ti spun ceva care sa-ti usureze putin, macar putin, sufletul de tristetea care locuieste acolo. Acum sunt in Ungaria in concediu, dar cand revin acasa, am sa te sun...abia astept sa-ti aud si vocea. Ai grija de tine, si...fa orice simti tu ca iti face bine. Of, cred ca ar trebui adminii sa creeze un subforum si pt noi, mamicile de ingeri.

Te imbratisez.[pup]



____________________________________

Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare

Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.





Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -