Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Legislatie adoptie


199 raspunsuri la acest subiect

#191
Mariaa

Mariaa

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.726 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 00:01

da, sunt vreo 50 de dosare, cel putin in asteptare - contactati familiile respective!

care-i pretul?!



[flo] mamica de Fluturas [hippi] [9cer]

_______________________________________________________________________________________

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”


#192
asi

asi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.796 mesaje

Postat 03 iunie 2010 - 18:03

Dana_tm1986 anuntul tau tine de mica publicitate.Succes la tranazactie!



Dragi moderatori, asemenea mesaje nu fac cinste forumului[8].Pe langa ca sunt jignitoare (un copil nu e o marfa) sunt si ilegale.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.




#193
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 10 noiembrie 2010 - 09:30

Stie cineva sa ma lamureasca in urmatoarea situatie: avem firma proprie, avem carte de munca cu salariul minim la aceasta firma, bineinteles ca noi castigam mai mult decat salariul minim, o sa se ia in considerare doar venitul din cartea de munca? Cum sa le demonstrez ca eu dispun de venituri mai mari??

#194
ulchen

ulchen

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 12 noiembrie 2010 - 16:31

ce bine ca exista astfel de forumuri. pe mine ma ajuta enorm.am depus si noi dosarul iar acum suntem in asteptare.

sa aveti parte de tot binele din lume

#195
irina_g

irina_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 666 mesaje

Postat 02 decembrie 2010 - 23:47

Citat:
citat din mesajul lui rory76

Stie cineva sa ma lamureasca in urmatoarea situatie: avem firma proprie, avem carte de munca cu salariul minim la aceasta firma, bineinteles ca noi castigam mai mult decat salariul minim, o sa se ia in considerare doar venitul din cartea de munca? Cum sa le demonstrez ca eu dispun de venituri mai mari??

Stiu un caz simliar cu al tau. Din pacate adeverintele de venituri sunt conforme cu contractul de munca insa persoana de care vorbesc a adus si ultima balanta a firmei si a aratat AS unde sa se uite, la ce cont ca sa vada veniturile. A fost pusa la dosar balanta.
Acum depinde foarte mult de fiecare AS in parte si de fiecare DPC in parte.
Bafta. Oricum, discuta cu AS ta si vezi ce te sfatuieste.

Irina si [copil]Mihai

#196
ram0na_s1988

ram0na_s1988
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 21 ianuarie 2011 - 13:36

as dori sa tiu cum barbatul cu care voi trai poate sa adopte fata mea


#197
medeeaf

medeeaf
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 februarie 2011 - 00:06

S-ar parea ca nu se poate scrie cu diacritice, mai scriu o data pentru siguranta.

Sa presupunem urmatorul caz: o familie are doi baieti, veniturile sunt decente, copiilor nu le lipseste nimic, apartamentul este cumparat prin credit imobiliar. Respectivul cuplu depune dosar sa adopte o fetita -cei doi vor neaparat o fetita.
In situatia aceasta - cu imobil cumparat prin credit - ce sanse exista pentru a li se incredinta acel copil?
Multumesc!
P.S.: Nu sunt eu persoana in cauza, ma interesez pentru o ruda.

#198
amy2007

amy2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.062 mesaje

Postat 11 februarie 2011 - 10:10

La dosarul care il veti depune in vederea adoptiei, vi se cere copie legalizata dupa actul de proprietate. Chiar daca este prin credit ipotecar, apartamentul este al dvs, deci nu e nici o problema. Eu nu am intampinat dificultati din acest punct de vedere, noi aflandu-ne in aceiasi situatie, cu apartamentul cumparat prin credit ipotecar. Conteaza veniturile nete ale familiei.

___________________________________________________________________________________
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
ASPIRANTA FOREVER
http://handmadeamy.blogspot.com/

#199
Laura XXX

Laura XXX

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 246 mesaje

Postat 16 februarie 2011 - 17:01

rory76, trebuie neaparat sa vorbesti cu asistenta care se ocupa de dosarul vostru. Asa cum a spus cineva, puteti depune la dosar balanta pe anul anterior. Daca ea doreste sa va ajute o sa va spuna toate variantele. Noi nu am avut pe adeverinta de venit decat venitul minim, asa ca au acceptat o declaratie notariala si dosarul a trecut pe la tribunal fara probleme. Mult succes!

#200
erato

erato

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 10 mai 2011 - 11:24

Citat:
citat din mesajul lui raffi
Daca a trecut de comisie, inseamna ca urmeaza se se prezinte raportul in plenul Senatului, dupa ce se adopta de senat se trimite legea la Camera Deputatilor, apoi trebuie promulgata de Presedinte si dupa aceea se publica in Momitorul Oficial.Asa ca din pacate mai este mult pana la intrarea in vigoare.
Dar e bine ca avem speranta ca mai devreme sau mai tarziu va intra in vigoare si va fi mai usor pt noi, cele care inca asteptam. Desi e atat de grea asteptarea asta[q]Vreau sa fiu mama
>>>Continuare


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -