Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Doctori de care sa te feresti (4)


171 raspunsuri la acest subiect

#21
Lia73

Lia73

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.754 mesaje

Postat 09 mai 2009 - 08:34

De Dan Deva are si cabinet particular prin Militari. Am fost o singura data ptr o colposcopie. mi-a explicat exact ce si cum. Dar mi-a zis sa ma duc la control abia peste 1 an[:(!].( am fost la el doar ptr a-mi face si la alt cabinet colposcopia)au fost identice colposcopiile.daca dr mea mi-a zis sa ma duc in fiecare luna la ea la control el mi-a zis ca ma asteapta peste 1 an...............[bang]

#22
Lia73

Lia73

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.754 mesaje

Postat 09 mai 2009 - 23:44

Citat:
citat din mesajul lui nana04

Buna fetelor,

Pentru ca suntem la categoria "DE CARE SA TE FERESTI" am si eu de nominalizat o "dna doctor" - ZORZAN GEORGETA de la Polizu

[gravi] 5+

Dr Zorzan se ocupa si de mine....Dc ai trecut-o la categoria asta?....Cu mine s-a purtat bine ( zic yo).Imi poti da detalii nu de alta dar ma-ai bagta in ceatza :-s Te rog sa-mi raspunzi cand ai timp > M[flo]erci

#23
ioanar34

ioanar34
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 15 mai 2009 - 19:05

Buna,
Sunt o viitoare mamica din arad,voi naste probabil pe la inceputul lunii august 2009,si merg de ceva timp la doctorul Olaru Constantin din timisoara.
As vrea sa-mi impartasiti si mie citeva intimplari,daca ati auzit ceva despre el.
Multumesc

#24
nana04

nana04

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 04 iunie 2009 - 14:28

Citat:
citat din mesajul lui Lia73

Citat:
citat din mesajul lui nana04

Buna fetelor,

Pentru ca suntem la categoria "DE CARE SA TE FERESTI" am si eu de nominalizat o "dna doctor" - ZORZAN GEORGETA de la Polizu

[gravi] 5+

Dr Zorzan se ocupa si de mine....Dc ai trecut-o la categoria asta?....Cu mine s-a purtat bine ( zic yo).Imi poti da detalii nu de alta dar ma-ai bagta in ceatza :-s Te rog sa-mi raspunzi cand ai timp > M[flo]erci


Buna scuze dar abia acum am vazut mesajul tau , sora mea trebuia sa nasca cu aceasta doctorita pe care personal nu o cunosc Din pacate a pierdut copilul la 10 sapt s-a oprit din evolutie si aceasta doctorita nu a avut timp sa-i faca nici macar o ecografie ( stiind ca a mai avut probleme cu alte sarcini) cu toate ca sora mea i s-a plans ca are scurgeri a fost chiar programata la dna doctor pt ecografie dar nu a avut timp si s-a limitat doar la un control banal prin care si-a luat "cota" o reprogramase peste 3 zile la o ecografie cand avea mai mult timp- a doua zi sora mea a fost la alt medic care i-a recomandat de urgenta avort [q]. Eu nu vreau sa te sperii iti spun doar sa ai grija sa-ti acorde atentia de care ai nevoie. Sincer am observat ca din pacate majoriatea medicilor se uita la bani cu cat cotizezi mai mult cu atat se ocupa mai mult de tine si in afara de asta mai conteaza si cum evolueaza sarcina ca sunt multi medici care nu-si dau interesul pentru o graviduta care are probleme

Ai grija de tine si de bebe [pup]

Nana [gravi] 11+

#25
Lia73

Lia73

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.754 mesaje

Postat 06 iunie 2009 - 11:19


Buna scuze dar abia acum am vazut mesajul tau , sora mea trebuia sa nasca cu aceasta doctorita pe care personal nu o cunosc Din pacate a pierdut copilul la 10 sapt s-a oprit din evolutie si aceasta doctorita nu a avut timp sa-i faca nici macar o ecografie ( stiind ca a mai avut probleme cu alte sarcini) cu toate ca sora mea i s-a plans ca are scurgeri a fost chiar programata la dna doctor pt ecografie dar nu a avut timp si s-a limitat doar la un control banal prin care si-a luat "cota" o reprogramase peste 3 zile la o ecografie cand avea mai mult timp- a doua zi sora mea a fost la alt medic care i-a recomandat de urgenta avort [q]. Eu nu vreau sa te sperii iti spun doar sa ai grija sa-ti acorde atentia de care ai nevoie. Sincer am observat ca din pacate majoriatea medicilor se uita la bani cu cat cotizezi mai mult cu atat se ocupa mai mult de tine si in afara de asta mai conteaza si cum evolueaza sarcina ca sunt multi medici care nu-si dau interesul pentru o graviduta care are probleme

Ai grija de tine si de bebe [pup]

Nana [gravi] 11+
[/quote]

Azi ma duc la control, ce-i drept am fost luni si nu a avut timp de mine si mi-a zis sa revin astazi. Inca nu sunt graviduta IMI DORESC F MULT) am acut extrauterina in dec 2007 si de 6 luni incercam. Astept sa vad ce-mi zice azi si daca nu ma multumeste o sa-mi schimb medicul. Asa m-am saturat de mesele alea este groaznic ptr mine. Imi creste tensiunea cand tre sa merg la dr si am palpitatii. [q][q]. Macra de ar venii bb sa stiu ptr ce o fac. Iti multumesc de raspuns

#26
vias

vias

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.009 mesaje

Postat 08 iunie 2009 - 10:08

cred ca am mai spus-o...si o mai spun....sa se fereasca gravidele din BRASOV de dr Ionel Aurel si BISOC... amandoi niste nenorociti...

Nu stiu sa citeasca ecograful...mai deloc, in cazul meu la prima sarcina au facut niste greseli ingrozitoare..



Eu mergand asa oe la mai multi medici in Brasov...toti acre m-au consultat s-au dovedit a fi niste incapabili...



Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei [ruga]

n: 15.07.2008

d: 16.08.2008


ingerasul Darius-Andrei



[gravi] 17+ [ruga] Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!



bebe [baietel] Flavius Cristian



POZE

#27
MamiDeDavid

MamiDeDavid

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 08 iunie 2009 - 11:01

Vot negativ pt: dr Sedan - maternitatea Panait Sarbu (Giulesti)

Poate ca exista alte mamici pentru care acest dr s-a dovedit ok, eu spun ce mi s-a intamplat mie.

Aveam 40 de saptamani de sarcina. Dr ginecolog ma trimite luni la ecografie (stiind ca ar trebui sa nasc foarte curand)

Aici dr Sedan dupa ce cere taxa de ecografie, bineinteles fara chitanta (acest lucru nu m-a deranjat niciodata la doctorii care si-au dat interesul si au avut grija de pacientii lor!!!) ma aseaza pe masa si incepe ecografia. Dupa putin timp (in care masoara diverse dimensiuni la bebe) zice: "De ce te-a trimis la mine ca tu nu tre sa nasti, mai ai"

Imi aduc aminte ca singurul lucru pe care l-a apreciat corect a fost greutatea (el a zis 3300 si bebe a avut 3200).

In afara faptului ca putea sa vada ditamai cordonul (dr ginecolog a zis ca nu a mai vazut asa ceva de pe vremea lui Ceausescu) aveam si lichidul amniotic verzui.

Copilul meu s-a nascut joi (aceiasi saptamana) cu cezariana de urgenta pt suferinta fetala acuta. (apgar 5, probleme respiratorii in prima noapte, perfuzii cu antibiotic pt posibilitatea inghitirii lichidului)

Acum este bine dar datorita hipoxiei de la nastere are tulburari de limbaj si hiperkinetism. Acestea se vor rezolva, am avut noroc.
Multumesc si acum lui Dumnezeu pt faptul ca a vegheat si vegheaza copilasul meu.


#28
izabela603

izabela603

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 25 iunie 2009 - 01:34

Poate sa-mi spuna cineva ceva de dr Chirita Niculina de la Filantropia. SUnt in 39 saptamani si dr meu pleaca din Buc in perioada si ma lasa in grija acestei dne dr despe care nu am gasit nici o referinta pozitiva de net si sunt cam ingrijorata.
Multumesc

#29
monika0510

monika0510
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 iulie 2009 - 22:01

Citat:
citat din mesajul lui ioanar34

Buna,
Sunt o viitoare mamica din arad,voi naste probabil pe la inceputul lunii august 2009,si merg de ceva timp la doctorul Olaru Constantin din timisoara.
As vrea sa-mi impartasiti si mie citeva intimplari,daca ati auzit ceva despre el.
Multumesc


Si eu sunt o viitoare mamica, tot din Arad (sunt "programata" :D pe 02.12.2009)si tot la un doctor din timisoara merg, dr. Simedrea.
De dr.Olaru nu stiu, mai nimic, dar am auzit fff multe vesti pozitive, in ce priveste doctorii de la Timnisoara.
Am avut o experienta potrivita ptr. filmele de groaza in ce priveste nasterea in 1997 a gemenelor mele, aici la Arad, si de data aceasta daca tot am decis sa mai avem un bebelas, apoi mai repede il nasc in camp decat aici la noi.
Pana nu si-a primit "cota", nenorocita aceea de doctorita Popescu, nu a vrut sa ceara aprobare de cezariana, cu toate ca copii erau deja de aproape 18 ore fara lichid. La nastere au fost resuscitate, nu aveau nici un semn vital in primele minute!! Norocul doctoritei a fost, cred eu!, ca eram anesteziata complet, ca nu stiu ce eram in stare sa fac cu ea :). Spre norocul nostru, Dumnezeu cu toti ingerasii era langa noi si a facut sa am doua fete minutate si sanatoase care nu demult au implinit 12 ani.
Sper ca acum sa nu mai am experienta asemenatoare :(
Cel mai mult imi este frica de vechea cicatrice de pe uter... care dupa spusele doctorului este OK...


#30
Alice_

Alice_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 09 iulie 2009 - 17:22

Fetelor din Oradea stiti careva pe doctorii Dr.Popa Lucian sau Dr. Samuel Geza ?

Va rog ceva pareri sau experiente.
Sanatate si impliniri!

-----------------------------------------------
vine bebe2 [gravi] 4+
si mamica de Sasha Gabriel 14.09.2007





Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -