Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Sarcina si sexul ...


91 raspunsuri la acest subiect

#81
lucyana1982

lucyana1982

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 24 octombrie 2012 - 14:18

Atunci cand ai PLACENTA PRAEVIA...este interzis sa "iti faci de cap"......asa a stat sotul meu pe stand-by ceva lunite....dar ce nu face el ptr fetita lui scumpa.

Saptamana 38 de sarcina cu printesa Andreea......si mamica de printesa Ana-Maria(4 ani si 6 lunite)

#82
luciana1984

luciana1984

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 21 mai 2013 - 09:18

nu am avut interdictie la sex decat in ultima luna cand au inceput sa apara contractii, dar ce te faci cu domnul caruia ia fost frica ca bibi sa nu pateasca ceva si pe tot parcursul sarcinii a fost foarte grijuliu iar partidele de sex au fost foarte rare mai ales de cand a crescut burtica mare.



#83
BIENCUTZA07

BIENCUTZA07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 89 mesaje

Postat 22 mai 2013 - 16:56

sunt in saptamana 26,noi am schimbat pozitiile (unele) insa sexul e la fel de dorit de amandoi ca si inainte,ce-i drept nu e ca inainte de sarcina,acum se simte ca s-au schimbat niste treburi prin organismul meu,apetitul e si el mult mai fluctuant...adica ba ai un chef nebun ba nu ai chef deloc,cred ca daca nu ai o sarcina cu probleme nu ai de ce sa nu faci sex pe durata sarcinii,copilului nu i se intampla nimic,din contra,sexul o ajuta pe mami,o relaxeaza si o face fericita si sotul se simte iubit si nu neglijat.



#84
Dd_tash

Dd_tash

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 308 mesaje

Postat 10 ianuarie 2014 - 14:39

Noi la capitolul asta...am cam uitat ce inseamna... La inceput nu am avut eu chef, iar acum nu am nici eu nici sotul...ii ie frica sa nu loveasca bebele...[:D]

 

La inceput pana prin saptamana 8 nu aveam eu chef ca aveam greturi, iar el n-a insistat deloc. Apoi mai incolo mi-a revenit mie cheful dar i s-a instalat lui frica sa nu pateasca ceva bebele. I-am explicat fiziologic ca bebe e protejat de lichid si de uterul inchis, a zis ca intelege teoretic insa fizic se blocheaza cand e sa trecem la actiune, asa ca am renuntat.

 

A ramas in schimb prezent sexul oral, cu mici intariri de burtica dupa orgasm care am inteles ca nu dauneaza daca nu sunt insotite si de dureri sau contractii adevarate.

 

singura problema este sotul ii este frica sa nu loveasaca bebele,barbatii astia sunt foarte fricosi,

 

Se pare ca problema asta este foarte frecventa la barbati. Desi ei teoretic constientizeaza ca nu pot lovi bebelusul, fizic se produce un blocaj. Oare ce putem face sa il ajutam sa treaca peste acest blocaj?



#85
vioonicolas

vioonicolas
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 06 martie 2014 - 09:41

buna.....ehe noi am avut o viata sexuala foarte activa si inainte de a ramane insarcinata si ce am ramas insarcinata am tinut pasul la fel,ne.a sp dotorul ca primele 3 luni sa.mi mai trimit sotul prin vecine [:-@] ....knd a trecut de 3 luni si domnul doctor nu a mai sp nimic,am trecut la treaba ce.i drept am rarito ffff putin si am 26 de spt si profitam de fiecare"sexic" [xinpat]



#86
sweet_y

sweet_y

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 01 aprilie 2014 - 22:57

sincera sa fiu am chef de sex, dar am intrebat medicul care mi-a facut fiv-ul si mi-a zis ca ar fi mai bine de evitat, pentru ca uterul poate avea contractii... deci nu mia zis categoric nu, dar dupa asa vorbe nici nu ma gandesc sa risc, mai ales dupa ce am suferit atata ca sa raman gravida!



#87
Andrrush

Andrrush

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 11 iunie 2015 - 01:39

Buna fetele!! Mie mi-a spus doctorul ca sexul este ok atat timp cat nu prezint sangerari vaginale si dureri abdominale acute :) 



#88
Deliciouss

Deliciouss

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 03 octombrie 2015 - 18:59

Clar, este in functie de ce zice medicul. Dar conteaza si atmosfera dintre parteneri, starea in care esti. E clar ca daca ai greturi nu-ti arde de hatza hatza



#89
Lquizas

Lquizas

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 30 mesaje

Postat 28 aprilie 2016 - 15:12

Buna fetelor...Eusunt pa ptima sarcina si avem 6 saptamani.Ieri am facut echo si mi.a recomandat sa evitam sexul..ca e implantat putin cam jos bebelul..:( deja a inceput panica



#90
Blume1977

Blume1977
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 22 iunie 2017 - 11:06

Sexul nu este contraindicat in sarcina decat in anumite situatii. E bine sa nu te zbengui prea mult . Pe mine ma incanta ca sunt dorita cu o burtica asa mare, insa ca frecventa este clar mai rar decat inainte de sarcina . In schimb am parte de masaj pe spate, pe talpi si este delicios. Iubitul meu ma mangaie pe par, fata in fiecare dimineata, seara asa ca ma simt foarte iubita . 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -