Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(16)


194 raspunsuri la acest subiect

#1
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 23:22

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.

Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.

Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin
[ruga]





CAP : FIV 1-Biogenesis,FIV 2-Biogenesis,FIV3-Biogenesis,FIV4-Biogenesis,FIV5-Biogenesis,FIV6-Biogenesis,FIV7-Biogenesis,FIV8-Biogenesis,FIV9-Biogenesis,FIV10-Biogenesis,FIV11-Biogenesis,FIV12-Biogenesis, FIV13-Biogenesis,FIV14-Biogenesis, FIV15-Biogenesis





Biogenesis Fertility Center



Echipa medici :



Dr. Diakoumakos Athanassios

Biolog Anastassios Argyriou(embriologie)

Conf. Dr. Poiana Nicolae

Dr. Balea Lucia






Date contact :

Str.Justinian nr.3

Tel.031-1040482

Fax.031-1040565

Mobil 0726 - 225.153

mail - office@biogenesis.ro

www.biogenesis.ro





Preturi RON:







FIV 9700

Egg Collection 2725

Laborator prin metoda IVF 3825

Transfer embrioni 3150



ICSI 12500

Egg Collection 2725

Laborator prin metoda ICSI 6625

Transfer embrioni 3150



Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 6300

Decongelare Embrioni 3150

Transfer Embrioni 3150



Congelare sperma 1400



IUI 2200



Crioprezervare embrioni (dupa 1 an de zile) 900



Pret prima consultatie -150RON ( pret ecografie 170 ron)





Pretul procedurilor acopera analizele si investigatiile pe care le veti efectua in cadrul clinicii conform contractului din momentul inceperii stimularii(estradiol,progesteron,ecografii transvaginale,1Bhcg),recoltarea ovocitelor si prelucrarea acestora in laborator,transferul embrionilor si crioprezervarea surplusului pe o perioada de 1 an de zile.



Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.



Doar partenera:

Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria, Herpes simplex 1 si 2; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 3, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP, ecografie mamara(daca este cazul), EKG



Pentru partener:

Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura



Testari genetice, daca este cazul

Bilet de trimitere de la medicul de familie, ca nu sunteti in evidenta pentru boli cronice.



Mamicile noastre :



taty_ana - FIV1 , BIOGENESIS,Dr.Diakoumakos,mamica de [fetita], 2 mai 2010, 2200gr.

noname - PCOS,FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos mamica [fetita] si ingeras la ceruri[ruga]. Ne rugam pt Mihaela sa reziste si sa ramana alaturi de parintii ei.



Gravidutele noastre [gravi] :



lalala13 - [gravi] natural "cu ajutorul tratamentului dat de domnul doctor..ca altfel...nu as fi ovulat in veci

deci daca ar fi sa o iei asa..m-a lasat gravida la prima consultatie" - incheiat citat [:D] - cu [baietel]

pysypisi - FIV1, BIOGENESIS,Dr. Diakoumakos [gravi] cu [fetita]

education - 33ani, FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos [gravi] cu [fetita]

goggy [gravi]- 3 Fiv-uri esuate ( 2 la Giulesti cu Cezara Bucur + tentativa de FET ), 1 la Budapesta cu Peter Kovacs ), 5 IUI, trombofilie ( in rest, toate bune ), Fiv 4 reusit Biogenesis, Dr.Diakoumakos cu [fetita]

katiya [gravi]-13 inseminari Marinescu+Cocei rezultat 0,3 fivuri aceeasi echipa , rezultat BHCg fiv1 -0, fiv 2 - 5, fiv 3-- 6, FIV4 la Biogenesis, Dr. Diakoumakos, reusit.





Prietene dragi



mirela70 [flo]-ovare micropolichistice,ambele trompe obstructionate; martie 2008 operatie laparoscopica prin care s-a desfundat trompa stanga si drilling ovarian ; 5 luni de stimulare dupa operatie cu Menopur de 75 UI,fara efect. FIV1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos - reusit cu [bebic], sarcina oprita in evolutie la 8s.[q]





Aspirante la titlul de [bibe] prin FIV Biogenesis





catalina2307- FIV 1 Dr. Diakoumakos in Grecia,reusit, sarcina gemelara pierduta la 17s, FIV2 Dr. Diakoumakos in Grecia , sarcina oprita in evolutie la 8s, FET nereusit, IA nereusita,FIV3 reusit( cu acelasi medic) -sarcina biochimica.[q]

pisic77 - urmeaza FIV in decembrie

mihaele - FIV1 martie 2008 Gynera - nereusit, FIV2 iunie 2008 Gynera -nereusit,FIV3 Szeged septembrie 2008 -nereusit,FET -martie 2009 Szeged - nereusit, urrmeaza FIV4 la Biogenesis. Bafta multa!

sarrah-sarcina obtinuta natural in 2004, placenta previa a nascut la 28 de saptamani un baietel care a trait doar 2,5 luni.[q] din 2005 incercari,analize, monitorizari ale ovulatiei, laparoscopie, HSG, 2 histeroscopii, 2 IA nereusite, 1 GIFT - nereusit(mai are 2 embrioni congelati) FIV1 Biogenesis nereusit, urmeaza FET

adrianaady - 30 ani, sarcina pierduta la 5-6s, trombofilie, IA nereusita in octombrie 2009 cu Dr. Albu,FIV1 aprilie -mai Biogenesis nereusit.

ella28-1 FIV Marinescu+Cocei, Giulesti, nov 2007,1ovocit, 1embrion 8 celule, beta 0. Operatie varicocel 2008. 6 inseminari cu Dracea, Gynera, 2009-2010. FIV2 Biogenesis cu Dr.D in mai-iunie 2010

sufletel80-29 ani, Infertilitate primara, OATS severa, MTHFR C677T heterozigot, gena PAI 1 homozigot 4G/4G, Factor XIII - V34L heterozigot, ANA pozitivi, populatie NK usor marita, tiroidita cronica autoimuna & hipotiroidism subclinic

septembrie 2008, FIV 1+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, BHCG negativ

ianuarie 2009 FIV 2+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, sarcina biochimica, BHCG 1=7, BHCG 2 =32, BHCG 3 =1

iulie 2009, FIV 3+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, BHCG negativ

ianuarie 2010, FIV 4+ICSI - Biogenesys, 3 embrioni 72h A8, sarcina biochimica, avort spontan la 5s finalizat prin chiuretaj

iunie 2010, in pregatire FIV 5+ICSI Biogenesys

cocolyso-FIV1 MNL nereusit 2008,FIV2 Medlife 2009 nereusit, trompa stg nefunctionala, dreapta cine mai stie, in pregatire FIV3 la Biogenesis care va fi si reusit.

inna_83







Aspirante [gravi]mai - iunie


sufletel 80[majoreta]


Cocolyso[majoreta]


inna_83[majoreta]










Donatii medicamente




sufletel80 - 1 cutie Menopur (expira in iulie 2010)

catalina2307 - 5 cutii Dermestil (plasturi estradiol 100)















Astept povestea voastra pt a avea listuta completa





Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc [ruga].



Catalina









#2
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 23:28

Sper sa fie un capitol cu vesti bune.

Noname.....ma gandesc la tine si iti sunt alaturi cu tot sufletul. Dumnezeu sa o odihneasca pe fetita ta si sa ne rugam pentru sufletelul care se lupta pentru viata....

Catalina





#3
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 23:35

Eu am fost plecata cateva zile asa ca am ceva de recuperat.
Sufletel - da, am avut in protocol clexane. Am inceput cu 5 zile inainte de ET.
Si acum va rog sa imi dati voie sa va spun ce am aflat eu la calatoria asta. Am fost in Grecia , sa vorbesc cu hematologul meu.
Si asa am aflat ca analizele de sange nu au nici o valoare daca sunt facute la orice ora. Se fac la 4 ore fix de la ultima injectie clexane.Lucru pe care mi l-a spus cu mult timp in urma, de fapt i l-a spus sotului meu care nu isi aminteste daca mi-a spus si mie [:D].

In fine 4 ore sau 15 ore ideea este ca rezultatele de la Fundeni nu au absolut nici o treaba cu cele din Grecia pe care hematologul le-a numit "lipsite de logica". De ex. anti Fxa la Fundeni este 0,34 in Grecia 0,17. Si uite asa ne tratam noi de trombofilie in grup, cand de fapt nu este vorba de trombofilie. Factor 5 pozitiv la Fundeni negativ in Grecia. Dar nu conteaza....noi sa fim sanatoase. Am venit cu un gust amar si extrem de dezamagita. Si nu, nu se pune problema ca analizele sa fie gresite acolo....


Catalina





#4
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 23:39

Catalina [pup] mi-a fost dor de tine

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009

#5
catalina2307

catalina2307

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.083 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 23:41

adriana - pup draga.

Catalina





#6
lalala13

lalala13

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.201 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 23:52

Catalina, sunt uimita...



si parca incep sa o inteleg pe ginecolaoga mea care mi-a interzis sa trec pe clexane..



----------------------------------------------

my somebody.... [i]



[gravi]30+ cu [baietel]



[ruga]Doamne Ajuta sa fim bine pana la capat!





#7
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 13 mai 2010 - 23:55

Sincer nu ma surprinde.... cu mare durere spun asta.
Catalina bine ca ai sansa sa poti ajunge la un hematolog in care poti avea incredere si stie ce spune si ce tratament iti da.


Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009

#8
ella28

ella28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 782 mesaje

Postat 14 mai 2010 - 00:37

Cata ,ce sa zic... Nu ma mai mira nimic. Bine ai revenit. Multumesc k ai inchis capitolul ala urat,iac! Gata,am scapat de el. Si pentru ca avem un capitol nou si norocos, va dau raportul. Azi la eco 12 foliculi, estradiol 478. A fost Z6 de stimulare. Maine din nou eco cu dr D si estradiol. Va pup!

#9
sufletel_80

sufletel_80

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 222 mesaje

Postat 14 mai 2010 - 11:46

Foarte trist ceea se i s-a intamplat lui Noname, ingerii sa o ocrotesca pe fetita Mihaela si sa ii daruiasca putere de viata .... iar sufletelul pierdut... cu siguranta este in acel loc minunat, luminos si cald pe care noi il numim RAI. Noname, sa fii puternica #351;i Maica Domnului sa iti aline suferinta

Ella, Katyia, speram la rezultate pozitive din partea voastra. Doamne Ajuta sa fiti binecuvantate cu prunci ...

Adriana, ma bucur ca ai ramas alaturi de noi .... Ce planuri iti faci?

Catalina, am tot auzit de faptul ca de la Fundeni majoritatea fetelor pleaca ca diagnostic fals de trombofilie. Ce bine ca poti apela la parerea unui expert hematolog in adevaratul sens al cuvantului. Stiu ca unui dr recomanda Coltea in locul Fundeni, numai ca la Coltea nu se face aceasta monitorizare. Cand mai afli lucruri pretioase, te rugam sa ni le impartasesti si noua .... 4 ore ... asta ar insemna sa facem injectia pe la orele 4-5 dimineata ...tare greu ...

Cata, din semnatura mea poti trece date pe prima pagina ...Abia astept sa trec si eu pe lista gravidutelor ... De data asta ma voi bucura de sprijinul vostru, poate voi trece cu mai mult optimism prin a 5-a incercare ....




29 ani, Infertilitate primara, OATS severa, MTHFR C677T heterozigot, gena PAI 1 homozigot 4G/4G, Factor XIII - V34L heterozigot, ANA pozitivi, populatie NK usor marita, tiroidita cronica autoimuna & hipotiroidism subclinic
septembrie 2008, FIV 1+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, BHCG negativ
ianuarie 2009 FIV 2+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, sarcina biochimica, BHCG 1=7, BHCG 2 = 32, BHCG 3 = 1
iulie 2009, FIV 3+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, BHCG negativ
ianuarie 2010, FIV 4+ICSI - Biogenesys, 3 embrioni 72h A8, sarcina biochimica, avort spontan la 5s finalizat prin chiuretaj
iunie 2010, FIV 5+ICSI, Biogenesys




#10
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 14 mai 2010 - 11:56

Buna fetelor [pup]
Ella dar buna productie ai fata draga [pup] Si tu iti faceai griji .... sa o tii tot asa pina la final.
Sufletel aici sunt multe fete dragi mie si mereu le voi fi alaturi. Deocamdata nu am nici un plan[:D] Astept sa ma sune cei de la clinica pt ca ramasese sa ma vad cu Dr D sa discutam cind vine in Romania. Pina una alta imi revin, adun fortele si banii, vreau sa ma bucur de vara, de sot, de prieteni, sa mai uit putin din inversunarea asta a mea. Sper sa si reusesc.
Sigur acum in iunie va fi fivul cel norocos, majoretele Catalinei aduc noroc [pup]
Catalina [pup]

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -