Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 3


197 raspunsuri la acest subiect

#1
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 07 mai 2010 - 23:14


Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin [ruga]Medlife Grivita – sectia materno fetala Echipa medici :Dr. Dragos Albu Embriolog: dr. Andreea MustataDate contact :calea Grivitei nr. 365, sector 1Tel. 021-9647 021-2094030Fax.021-2094050 021-2094060Mobil 0745mail - office@medlife.rowww.medlife.roPreturi RON:FIV 6780 FIV +ICSI 7870crioprezervarea 1775 Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 1700Monitorizare 665 (contine 4 ecografii – 510 Ron + estradiol seric – 155 Ron)Separat se face progesteronul – 38 ronIUI 1265IUI dubla 1500 Pret prima consultatie -120 RON Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.Doar partenera:Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.Pentru partener:Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermoculturaTestari genetice, daca este cazul. Gravidutele noastre [gravi]: anna_ivan [gravi] prin IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi si a treia IA reusita cu bebe mic [bb], toate efectuate cu dr Alburica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML cu dr Albu reusitAspirante la titlul de mami de [bibe]mirela2 - FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit, urrmeaza FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos. Bafta multa!Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV mai-iunie-iulie 2010 Medlife Dr. AlbuLumimar - 5 inseminari artificiale nereusite Giulesti prof Marinescu,urmeaza fiv 1 iunie-iulie-august dr Albu Dragos MedlifeAnabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in maihopefull- 1999 - sarcina pierduta la 3 luni(n-am stiut ca-s insarcinata; am avut ciclu normal, fara simptome de sarcina);endometrioza; sarcina pierduta la 3 saptamani - operatie clasica la Polizu pentru indepartarea unor chisturi endometriotice pe ambele ovare;2005 - hidrosalpinx bilateral - laparoscopie la Giulesti pentru curatarea trompelor, urmata de perfuzii pentru permeabilitate; AMH-ul - 0.11!!!! 2010 - salpingectomie bilaterala la ML cu dr.A - urmeaza in iulie sa fac primul meu FIV! Va fi singura incercare cu ovulele mele!!Asadar, intr-un fel sau altul, anul acesta voi deveni mamica!
Aspirante [gravi] aprilie - maimirela2 [majoreta]Aspirante [gravi] mai - iunieAnabel79 [majoreta]Elenus26 [majoreta]Aspirante [gravi] iunie - iulieLuminar [majoreta]hopefull [majoreta]
Calculator sarcina FIV
Astept povestea voastra pt a avea listuta completaDoamne ajuta-ne sa fie cu noroc [ruga].
Mirela[ruga]

#2
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 07 mai 2010 - 23:32

fetelor noapte buna

inca nu stiu cum sa inchid un capitol[bang][bang][bang] sper sa ma lumineze si pe mine cineva si sa nu ma bata prea tare catalina

pupi si vb maine

[ruga]

#3
anabel79

anabel79

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 416 mesaje

Postat 07 mai 2010 - 23:45

mirela te rog am nevoie pe mess de telefonul dr albu ca l am pierdut si trebuie sa ii dau analizele da mi pe mess....[pup]


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1


#4
anabel79

anabel79

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 416 mesaje

Postat 08 mai 2010 - 00:00

multumesc s a rezolvat...m a ajutat alta forumita pe care o pup dulce[pup]


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1


#5
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 08 mai 2010 - 00:09

Mirela sa o treci pe Rica acum la gravidute
Anabel ce faci ,cum te simti,esti bine?


#6
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 08 mai 2010 - 00:41

wooowwwwwww Ricaaaaaaaaaaaaa felicitariiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!
Ce ma bucurrrrrrr bravoooooooo[pup][pup][pup][pk][pk][bibe][bibe]
Chiar ieri spuneam de acele pete,,, si uite ca am avut gura aurita sau pocita cum se mai zice....
Mi-au dat lacrimile de bucurieeee, sincer sunt fericita pentru tine!
Sarcina usoara si la termen cu bebe sanatos si papacios si voios[bibe][bibe][olala][olala][olala]
Sa ai grija de tine te pupiccc[flo][pup][pup][pup]

Mirela tu urmezi! Tin pumnii stransi si please mai mult relax[pup][flo]

#7
elenus26

elenus26

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 635 mesaje

Postat 08 mai 2010 - 09:53

Rica felicitari!!!
Doamne Ajuta sa ramana la mami in burtica 9 luni si sa se dezvolte sanatosi!
Cum am facut ochi dimi top la calculator sa vad... Ma bucur mult, mult pentru tine!
Ziceai ca am scos prea devreme majoretele zilele trecute :) Am avut io o presimtire buna [pup]
[majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]
[pup][pup][pup]


#8
anabel79

anabel79

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 416 mesaje

Postat 08 mai 2010 - 13:32

rica [flo] felicitari din suflet, ti am spus sa stai linistita ca se rezolva lucrurile iar acum s ar putea sa fie gemeni, sau tripleti?o sa ne convoci la schimbat de scutece....[pk][pk]

mirelus mai usor cu activitatile casnice, te inteleg perfect ca si la mine acasa locuieste uncastor adica sotul care nu face nimic....oricum ei trebuie sa inteleaga ca nu putem fi active la nesfarsite mai ales dc ramanem insarcinate....[pup]


31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1


#9
rica69

rica69

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 08 mai 2010 - 15:10

Jaguar, Elenus, Anabel va multumesc ptr ca sunteti cu mine.
Eu tot cumintica sunt. Ma uit la TV. Acum mi-e frica sa nu pierd sarcina, tare pretioasa mai este.
Mire cum te simti? Am vazut ca pe prima pag ai postat calculator sarcina, adica daca eu am avut punctia pe 23 aprilie inseamna ca am deja
4 saptamani. Cum vine asta?

[pup][pup][pup]

#10
simonete

simonete

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 559 mesaje

Postat 08 mai 2010 - 17:14

Rica cate zile ai luat pastile albe de cyclo-progynova dupa punctie ? Si eu am probleme cu endometrul mic.
Mie mi-ai dat sperante cu reusita ta [:)] , avem aproape aceeasi varsta .


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -