Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

FIV la Sibiu (13)


199 raspunsuri la acest subiect

#191
broscuta7

broscuta7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 219 mesaje

Postat 04 iunie 2010 - 14:27

Alecori,[pup]
Fetelor, eu in ultimele 2 zile am trecut de la extaz la agonie. Sunt terminata si acum, dar incerc sa-mi revin. Am facut un FET pe 19 mai, pe 01.06 beta 38,05, iar pe 03.06 beta 28,36. Nu pot sa inteleg ce s-a intamplat. Era al 5 ET (3 FIV-uri plus inca un FET). Nu stiu incotro s-o mai iau. A fost totusi prima data cand am avut rezultat pozitiv. Am facut ultimele 2 ET cu Marinescu la Giuli.
Ma bate gandul sa merg la Sibu pentru o consultatie macar sa vad si parerea lor. Va rog sa ma ajutati intre Chicea si Ispasoiu pe cine sa aleg?
Va multumesc din suflet.[flo][flo][flo]

#192
broscuta7

broscuta7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 219 mesaje

Postat 04 iunie 2010 - 14:39

Anda [q][q][q]
Da Bonsai, si eu am zis de multe ori ca ma iubeste mai putin Doamne-Doamne, dar azi dimineata mi-am zis totusi sa vad si partea buna a lucrurilor, faptul ca s-a implantat si cred ca incepe sa ma iubeasca putin mai mult. Si imi doresc si mai mult sa incerc si sa merg mai departe.M-am obisnuit ca la intrebarea "de ce mi se intampla mie?" sa am si un raspuns "da' de ce nu?".
Trebuie sa avem credinta ca o sa ni se intample si noua pana la urma. Refuz sa cred ca toata suferinta asta nu o sa se transforme in bucurie.

#193
alecori

alecori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 336 mesaje

Postat 04 iunie 2010 - 18:55

Broscuta,michelle, bonsai, monaramona, bitzi, anda sper ca dd sa faca ca visul nostru sa se implineasca cat mai curand!
Daca am uitat pe cineva scuze!
[pup]

#194
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 05 iunie 2010 - 12:42

Broscuta imi pare rau pentru nereusita ta, mai ales ca suferinta este si mai mare ca nu este primul esec. Nu au nici un raspuns pentru tine? Care este problema? Eu la Sibiu am fost la dr Ispasoiu dar ambii dr sunt foarte buni. Este alegerea ta la cine vrei sa mergi. Fa-ti o programare macar sa mai auzi o parere.[pup]
Alecori imi pare bine ca ti-ai mai revenit. Nu ne lasam noi doborate asa usor.[pup]
[pup][pup][pup]la toate fetele! Sa dea Domnu sa vi se indeplineasca cel mai frumos vis. El ne iubeste pe toti la fel de mult doar ca trebuie sa asteptam sa ne vina randul. Eu ma gandeam tot timpul ca poate sunt unele fete mai incercate ca mine si acum se ocupa de ele. Trebuie doar sa am rabdare.[:D]

[gravired]fericita!!

#195
iaura21

iaura21

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 753 mesaje

Postat 07 iunie 2010 - 14:05

fetelor ce-mi vad ochii, numai vesti triste[q]
anda, alecori, broscuta [pup] imi pare f. rau ,stiu ,e foarte greu dupa un esec, nici nu vreau sa ma gandesc ce as face eu, ma bucur totusi ca incepeti ca va reveniti, ca doar nu avem ce face...
parca nici nu indraznesc sa va spun despre mine...daca am inceput cam cu stangul, adica am facut 13 z de stimulare(foliculii erau cam lenesi)pana la urma am obtinut 13 ovocite, s-au fertilizat 10, si azi am 9 embrioni divizati din care 8 f. frumosi,fara fragmentatii care merg la blastocist, deci joi va fi marea intalnire cu viitorii mei copii(sper[:D])
va pup pe toate si sa auzim de bine

"intr-o noapte am visat un fluture care a adormit si m-a visat pe mine si nici acum nu stiu daca sunt eu sau fluturele care inca m-ar visa"

#196
broscuta7

broscuta7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 219 mesaje

Postat 07 iunie 2010 - 15:44

Iaura, Doamne ajuta!!
Ai inceput cu stangul si o sa termini cu dreptul[pup]

#197
misspii

misspii

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 07 iunie 2010 - 19:32

Draga iaura,Bafta multa si Dumnezeu sa fie cu tine.Sa auzim vesti bune!!!!Pupici!!!!

#198
raisa75

raisa75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 07 iunie 2010 - 20:00

iaura, multa bafta la marea intalnire.
M-am inscris si eu in cursa pentru luna iulie. Am aceeasi schema de tratament cu a ta adica gonal 225 ui/zi. Tu din a cata zi a ciclului ai inceput stimularea?

#199
Fiv_Sb

Fiv_Sb

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 92 mesaje

Postat 07 iunie 2010 - 20:34

CAPITOL NOU


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -