Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

FIV la Sibiu (13)


199 raspunsuri la acest subiect

#11
johanas

johanas

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 08 mai 2010 - 20:28

Ceao ,fetele ce mai ziceti? Am fost sunata de dna embriolog si toti embrionii s-au divizat ,,,,in concluzie facem transferul marti . Michelle fa-ti testul ala si nu mai sta stresata .Monaramona am ovare normale,sau asa sper ca oricum au fost solicitate la maxim. .Fetelor eu mai am 200 ui de puregon la care va trebuie vi le dau cu placere.[pup] viitorele mamicute si actualele gravidute.

#12
ionecoman

ionecoman
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 09:54

alina,

nu-mi amintesc sa fi facut o astfel de analiza. de fapt eu am mai facut inca o laparoscopie in brasov, dar de data asta ptr a-mi desfunda trompele.apoi au urmat o serie de hidrotubatii..... in urma primei laparoscopii mi s-a comunicat ca unei trompe nu i-a facut mare lucru- de fapt este vorba chiar de trompa care ulterior mi-a fost legata la sibiu.
sincer iti spun, ca am consultat o multime de medici care au fost de parere sa mi le scoata........


spune-mi, te rog ce anume se vede in urma acestei analize despre care m-ai intrebat



#13
ionecoman

ionecoman
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 10:04

alina,

e vorba cumva de histero? daca da.... sa stii ca am facut vreo trei din momentul in care m-am decis sa am un copil ( asta de vreo 8 ani)
se pare ca fiv este singura solutie ptr mine

[pup]

#14
raisa75

raisa75

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 12:40

buna fetelor, nu am mai intrat de mult am fost ocupata cu analizele premergatoare fiv.
Felicitari Johanes pentru o asa "productie" de invidiat.
Eu merg marti la sibiu la prima intalnire cu dr I.
Am refacut toate analizele dar rezultatele la unele mai dureaza. Sunt ingrijorata ca tocmai la spermograma nu am rezultatul(la noi infertilitatea e de cauza masculina) si ultima spermograma e de un an si ceva. Credeti ca o va lua in considerare?

#15
michelle99

michelle99

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 13:32

Raisa spermograma poti sa o faci chiar acolo. Noi asa am facut, ne-am programat prin telefon la spermograma inainte cu o ora de consultatia propriu-zisa si am avut rezultatul atunci pe loc. Deci poti suna maine sa faci programarea. E chiar mai bine asa, eu am mai multa incredere in laboratorul lor. Peste tot pe unde mai facusem iesise dezastru, acolo a iesit destul de bine. Iti doresc succes!

#16
michelle99

michelle99

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 16:46

Fetelor mi-am facut testul Sure check, e negativ[q].
O sa fac si beta, dar cred ca am respunsul deja. Culmea e ca am greturi si simt tot felul de mirosuri. Testul e 99% sigur asa ca ... probabil e de la altceva starea mea de rau.

#17
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 18:29

Buna, fetelor

Am revenit si eu din weekend ca am plecat putin sa nu ma tot gandesc la simptome. Eu sunt la fel, daca nu-l vedeam marti la eco n-as zice ca sunt gravi pentru ca in afara de sanii putin durerosi si mariti nu am absolut nimic si sunt chiar ingrijorata ca tot citesc pe la odiseee ca fetele sunt balonate, constipate, fac pipi des si le e si rau, si eu n-am de nici unele[q][q][q]. Ma rog, o sa vad eu miercuri daca e sarcina in evolutie sau nu.

Bonsai, ce mai faci? De ce ziceai ca nu sunt vesti bune dupa HSG?Orice ar fi, trebuie sa se rezolve cu ajutor de la medic ca de asta aveam atata incredere in ei[pup][pup][pup]

Johanas, multa bafta la ET. Cati vei transfera?2?

Alecori, sa fie si la tine o recolta bogata[pup]luni.

Michelle99, eu zic sa-ti faci totusi beta ca nu se stie,poate e valoarea mica si testul de sarcina nu l-a detectat inca[pup].

O seara buna tuturor

#18
michelle99

michelle99

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 09 mai 2010 - 20:11

Anda, greata nu m-a lasat toata ziua si simt foarte ascutit unele mirosuri. Cred ca mai mult m-am stresat cu testul asta. Farmacista zicea ca e cel mai tare de pe piata la ora actuala dar am citit pe net ca se pozitiveaza mai greu, adica dupa cel putin o zi de la intarzierea CM, in cazul meu , dupa FIV nu mai stiu daca era valabil calculul. O sa fac beta maine.

#19
alecori

alecori

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 336 mesaje

Postat 10 mai 2010 - 14:32

Hey fetele! Ce mai faceti? E cam liniste pe aici...
Yarrina, cum te mai simti? Ai mai fost la eco?
Bubu, ce fac kinderii?
[pup] la toate fetele!

#20
monaramona

monaramona

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.234 mesaje

Postat 10 mai 2010 - 17:10

danaisa conisia este la mine pe 18 iar la unele fete pe 14 , am terminat cu toate anlizele si abea astept sa incepem..cred ca luna asta daca rezolva si partenera mea tot ce apartine de ea
johanas ma bucur pentru tine si cred ca ai avut o burtica ca o mingiuta cu atatea ovule...cum te-ai simtit te durea tare?din a cata zi t-i s-a unflat burta? (daca a fost unflata)
michelle imi pare rau ca nu au fost lipiciosi dar poate totusi beta are ultimul cuvant..mai ai rabdare si sa sti ca speranta moare ultima
numai bine fetelor[pup]
bitzi pe unde mai esti?
yarrina nimic nou? mai ai greturi?


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -