Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

FIV in Ungaria 103


199 raspunsuri la acest subiect

#21
corina_anam

corina_anam

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 26 aprilie 2010 - 23:24

Timea, imi pare rau, data viitoare.... [flo]
Tamarillis si Pamy dd sa veniti cu cele mai bune vesti , cat mai curand.
Mami multu de capitol noi si speram plin de reusite. S-ar putea sa merg eu in H sambata, asta daca se fac analize la ei; daca te pot ajuta cu ceva zi-mi

#22
pamy

pamy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 235 mesaje

Postat 26 aprilie 2010 - 23:46

pogonici77 eu trebuie sa fac beta in 05 05 2010.Iti dai seama ce data?Of ar fi ceva foarte emotionant ptr noi.
luck multumim [pup].Sper sa nu dezamagim [:D]

#23
pamy

pamy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 235 mesaje

Postat 26 aprilie 2010 - 23:48

corina_anam si eu mi-as dori din tot sufletul sa nu fie decat reusite la toate fetele.te pup


#24
adipapazi

adipapazi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.965 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 00:14

pamy, cati ai pus pana la urma?

#25
felix76

felix76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.874 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 10:02

Hellooo,

Timeea, imi pare rau! Stiu ca suna aiurea dar data viitoare va fi cu noroc [grup]

Tamy, Pamy am pumnii stransi pentru voi! Astazi mi-am recuperat injectiile si pilulele [pup][pup][pup][pup][pup]

Adipapazi, ce frumoasa semnatura ai! [olala]

Luck, vad ca si tu ai o semnatura "interesanta" cu mutatii in ea. Vei face clexane? Ma dispera ca nu se mai gaseste decat greu [bang]

[flo][flo][flo]

Felix

mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile


#26
mami_vreau

mami_vreau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.634 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 10:56

timea imi pare tare rau... asa cum ti-au spus si fetele e ceva si faptul ca a incercat totusi sa se prinda... stiu ca nu te incalzeste cu nimic acum acest lucru deoarece finalitatea e aceeasi si daca incearca sa se prinda si nu reuseste si daca ai bhcg=0 ceea ce inseamna ca nu a exista nici macar o incercare... dar conteaza crede-ma... vei realiza ulterior ca e un semn ca se poate!!! te pup dulce si fii tare! [pup]

corina pai pe mine m-ar interesa un vaccin de bebei nou-nascuti... ca nu mai au prin maternitati si nu se stie cand vor primi... iti trimit pm... [pup]

ngh bine ai venit! [flo]
imi pare rau sa aud de problemele voastre dar principalul este ca sunt rezolvabile... asta conteaza cel mai mult... multa bafta si cu Dumnezeu inainte... [pup]

luck [pup]

tammy [pup]

adi te cam chinui cu semnatura aia! [:D] da' sa nu te mai prind fara ea ca iti sta tare bine asa... ai pm! [flo]

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

#27
suzana26

suzana26

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 11:24

Buna fete frumoase
Sunt noua pe acest forum, am vechime in lupta pt bebe de aproximativ 4 ani de zile, si cand am epuizat toate incercarile de tratamente pt a obtine sarcina ne-am decis la FIV
Sunt din Timisoara deci relativ aproape de unguri asa ca in luna mai mergem pentru analize si programare la FIV
Sper sa ma ajutati cu sfaturi pt ca sunt incepatoare, am citit eu despre Fiv dar daca am nelamuriri mi-as dori sa ma ajutati sa le lamuresc.
Va doresc bafta celor care fac FIV si celor care sunt la testare sa fie un Betahcg Mareee[flo][pup]

#28
tamaryllis

tamaryllis

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.727 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 11:44

Suzana, succes! Acum tu sa ne intrebi ce te intereseaza, sa stim ce informatii detaliem!

incepand cu anul 2010 voi fi o [mamica] fericita![ruga]

MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.


#29
suzana26

suzana26

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 11:48

Pai ma intereseaza in primul rand niste recomandari, la ce doctor sa merg, eu am o cunostinta asistenta la clinica de fertilizare la szeged dar sigur cand o sa iau legatura cu ea o sa ma intrebe la ce doctor sa imi faca programarea, si ca sa nu fiu stresanta sa imi spuneti daca este scris pe site sau pe forum toate costurile unei fertilizari

#30
ngh21

ngh21

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 27 aprilie 2010 - 11:52

Fetelor,

Multumesc mult pentru incurajari!

alinamolnar: Chiar ca e o problema "neobisnuita". Dr. Mustata a zis ca nu a intalnit pana acum un asemenea caz. Dar oricum a stiut ce sa ne spuna!

adipapazi Se pot face ecografii la Dr. Albu de la Medlife si apoi trimise la Budapesta la dr. Kovacs? Accepta asta?

suzana: Cand mergi la Budapesta? Eu am programare pe 10 mai. Poate ne vedem pe acolo, caci daca si tu mergi in mai pt programare pt FIV, se pare ca vom fi colege de FIV:).






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -