Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Ajutor - Remedii pt metastaze (3)


75 raspunsuri la acest subiect

#1
Crinutz

Crinutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 17 decembrie 2008 - 17:39

Gata fetele. Incepem un nou capitol, nu-mi vine sa cred ca e al treilea....Au trecut 2 ani de cand l-am deschis pe primul cu atata speranta....
Am o pb insa nu stiu cum sa pun link cu celelalte capitole, eventual scris asa doar "capitol 1" si sa dai click pe el si sa se deschida. Poate ma ajuta un moderator.

Pt fetele cu pb va doresc sa aveti multa putere sa treceti peste toate cu curaj si cu credinta ca va fi bine. Trebuie sa speri pana in ultima clipa. Va doresc din tot sufletul sa vi se implineasca dorinta de a fi bine parintii vostri si s ava bucurati de ei mult timp. Si Il mai rog pe Dzeu sa faca o minune si sa gaseasca un leac pt boala asta nenorocita, sa nu mai sufere atatia oameni.

Ah, mai vroiam sa va spun sa fiti f atente sa nu faca ascita, e f frecventa mai ales la cei cu pb la ficat. Se manifesta prin balonarea excesiva si se vede la ecograf.

Va sarut si mai vb aici.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"[flo]

http://community.web...om/user/Crinutz - Grecia 2006/2007

#2
kittutza

kittutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 17 decembrie 2008 - 18:11

Sa incerc eu sa ajut cu link-urile catre capitolele anterioare.



Capitolul 1: http://forum.desprec...&TOPIC_ID=68580



Capitolul 2: http://forum.desprec...?TOPIC_ID=95074



Am incercat sa introduc link-ul pentru a scrie capitolul 2... dar vad ca nu merge...







Kittutza

#3
iana_mari

iana_mari

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.285 mesaje

Postat 17 decembrie 2008 - 19:45

Multumim fetelor pt. noul capitol si sa speram ca va fi plin de vesti bune.[flo]

#4
kittutza

kittutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 18 decembrie 2008 - 12:17

Doamne ajuta, sa fie plin de vesti bune si sa nu se mai alature alte persoane cu aceasta problema! [flo]

Kittutza

#5
lauriciu

lauriciu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 19 decembrie 2008 - 12:56

Buna dimineata, fetelor,
Citesc, Iana, ca nu sunteti mai bine si imi pare tare rau! Sa stii ca ma gandesc cu mare durere la ce avem de trecut amandoua.
Mai tine-ne la curent cu starea taticului tau.
Eu ma gandesc cum va fi daca mama nu o sa mai fie...nu stiu cum treci peste asa ceva fara sa innebunesti. Dar cred ca Dzeu te intareste si te tine in picioare, cumva...
Noi am schimbat medicul fiindca se pare ca nu erau asa eficiente substantele pe care i le administra (citostaticele), dovada evolutia.
Ne-a trimis acel profesor la o dr, fosta eleva a lui, de la cfr2, care a fost intru totul de acord ca trebuie schimbat tratamentul.
Intr-un final a acceptat si mama ideea ca trebuie sa schimbe medicul.
Deci cito 3 au fost mutate pe 6 ian, cu substantele modificvate si cu niste adjuvanti; dr cea noua a cerut si toate analizele la zi sa vada cum sta mama, pe ce cale trebuie apucat. Inclusiv vrea sa vada inima cum sta (din cauza complicatiilor aparute).

De simtit se simte...stiti voi, o zi mai bine, una mai rau... In general o stare bunicica si se imbunatateste pe zi ce trece.
Mananca bine, ceea ce ma bucura nespus. E f important sa manance.
Respira greu, insa, si oboseste f usor (din cativa pasi).
Dar isi face de lucru (ii face un alt pulovaras lui fiu-miu) si asta ma bucura iarasi.

Sa avem sarbatori fericite cu totii, sa ne bucuram pe deplin de ele, eu cel putin, asa mi-am propus.
Nu ma gandesc deloc la ce-i mai rau, vreau sa cred ca va fi bine, si-l rog pe Dzeu in fiecare seara sa faca o minune pentru mama de Craciun.

Sanatate, fetelor!


#6
iana_mari

iana_mari

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.285 mesaje

Postat 19 decembrie 2008 - 21:31

Lauriciu ma bucur foarte mult pt. voi si mai ales pt. mama ta si sa dea D-l ca noul tratament sa fie mai bun.
Ma mir si eu cat sunt de puternica si asta pt. ca urmez niste tratamente pt. a avea un copil.Am aminat pt. anul viitor o procedura de fertilizare in vitro pe care trebuia s-o fac in perioada cand am aflat ca tatal meu este bolnav.
Cred ca D-zeu te intareste fara sa vrei ,am si momente cand clachez si plang ca sa ma descarc.Sunt constienta ca pe tata nu-l va mai face nimeni si nimic bine.Ma rog mereu sa nu aiba dureri ,macar atat sa mai pot face.
Ii este din zi in zi mai rau,acum are un picior amortit,abia mai merge,Are 18 zile de cand vomita de 3-4 ori pe zi si tot atat de cand face temperatura.El stie ce are si plange si isi ia ramas bun de la toti cei care-l viziteaza ,este atat de constient de tot ce se intampla .Ne-a zis sa nu-l mai mintim si protejam ca stie tot.
Am vrut sa-i comand un tratament si nici nu vrea sa auda vrea sa mearga la locul lui,dar sa prinda si Craciunul asta.
Situatia e dramatica fetelor,mama plange intr-una,fratele meu e plecat in alta tara,copilul meu a avut tezele natioanale, sotul meu este cu afacerile mai tot timpul plecat,iar eu incerc sa fiu puternica si sa sustin pe toata lumea.Am impresia ca totul e un vis urat care se va termina .Nu stiu ce voi face cand voi fi in fata faptului implinit.
Astazi a urinat foarte laptos si cu sange.Urina ii miroase f. urat.
Vorbesc cu mama la tf. 5-6 ori.De doua zile nu-mi da nici o veste buna,numai rau,rau si iarasi rau.
Este foarte greu si dureros.


#7
lauriciu

lauriciu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 22 decembrie 2008 - 12:16

Iana, nu vreau sa ma gandesc macar prin ce treci, imi pare nespus de rau ca vei avea asemenea sarbatori...ce pot sa te sfatuiesc este sa mergeti la parintii tai de sarbatori sa "petreceti" impreuna cu totii, fiindca e probabil ca vor fi ultimele impreuna.
Si iti doresc din suflet sa nu se intample nimic de Craciun, pentru a putea tot restul vietii sa te bucuri de Craciun ca si pana acum.

Imi pare f rau si de faptul ca e constient de ceea ce urmeaza, era mai bine daca era mai "naiv" din fire.

Noi suntem bine, mama se simte pe zi ce trece mai bine, ieri a facut niste investigatii la cardiologie la municipal, fiindca noul oncolog a cerut sa vada cum sta inima, fiindca ii creste concentratiile de substante si ca sa stie cat de agresiv poate intra.
Si e totul bine, lichidul pericardic a scazut pana in limite relativ normale. Inima arata bine, in concluzie.

Asta ne va ajuta sa traim sarbatorile in limite relativ normale, ceea ce ma bucura enorm.

Sarbatori fericite, fetelor!
Iana, curaj si tarie iti doresc! Si un dram de noroc sa treceti sarbatorile cu bine!



#8
iana_mari

iana_mari

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.285 mesaje

Postat 22 decembrie 2008 - 18:32

Lauriciu ma bucur nespus ca mama ta ta e bine.L-am anuntat pe fratele meu sa vina si maine noapte aterizeaza la Bucuresti.
Asa este, anul asta e ultimul craciun petrecut cu tata.
Azi a fost ceva mai bine.
Sarbatori fericite va doresc si eu si multa sanatate.

#9
nikole

nikole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.831 mesaje

Postat 29 decembrie 2008 - 03:25

Citat:
citat din mesajul lui iana_mari
Lauriciu ma bucur nespus ca mama ta ta e bine.L-am anuntat pe fratele meu sa vina si maine noapte aterizeaza la Bucuresti.Asa este, anul asta e ultimul craciun petrecut cu tata.Azi a fost ceva mai bine.Sarbatori fericite va doresc si eu si multa sanatate.
Of Doamne...am plans cand am citit prin ce treci, si gandindu-ma la tatal tau...eu...va transmit din suflet putere, putere..si orice ar fi Dumnezeu sa-i stea alaturi, asta ii doresc!Sa ii aline cu puterea Lui durerea, si sa ii stearga fiecare lacrima[q]Nikole, mami lui Albastrel"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law" Allan Kardec

#10
lauriciu

lauriciu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 29 decembrie 2008 - 13:37

Iana, ce faci, nici un semn in perioada asta...
Poate ca asta e de bine...

Sarbatori fericite si un an nou mult mai bun pentru noi, cei de pe forumul asta!


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -