Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Halal Realitatea TV


6 raspunsuri la acest subiect

#1
Roxana

Roxana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 90 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 12:25

Ma uitam aseara la Realitatea (facand zapping) - cand doamna cu voce pitigaiata a anuntat un Breaking News - spunand ca un avion cu 10 pasageri a cazut in raul Hudson - au lasat 2 minute niste imagini cetoase si au terminat Breaking story...

Azi, vad pe site-urile internationale de stiri ca de fapt erau 155 de persoane in acel avion - iar operatiunea de salvare, eroica si minunata - la capatul careia au fost salvati toti pasagerii - a fost urmarita de aproape un sfert de planeta. A fost un exercitiu suprem de salvare si eroism. In acest timp, canalul tamp de stiri: Irealitatea - dadea blablauri de 2 lei. Ati remarcat apropo cat de des apare dl Ciorbea in studiou la Realitatea? Da - plateste ca sa stea cocotat acolo si sa isi dea cu parelili despre tot ce misca in Romania.

Foarte jenant. Incepand de azi - nu mai sunt public Realitatea TV.

Rox.

#2
Guestus

Guestus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.560 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 12:29

Am vazut titlul si am crezut ca a aparut un nou post religios "Halal Realitatea TV"

#3
beshter

beshter

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.265 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 12:45

Guestus,

[:D], m-am distrat de dimineata si sunt recunoscatoare. Da' alea nu-s macelarii?

Roxana,

Indignarea ta e justificata. Nu faci stiri de parca ai face chiftele - daca una e rebut, o dai la comunitaru' din colt.
Desi stiu ca nu asta nu e o scuza, se intampla si la case mari. Imi aduc aminte ca la inceputul anului 2006, CNN a difuzat breaking news de unde am aflat ca un avion al companiei x, cu 250 de persoane la bord, s-a prabusit in apropierea aeroportului din Nairobi. Intamplarea facea sa astept ca cineva sa ajunga safe and sound la Nairobi in acea zi. In timpul celor 5 minute care au trecut pana la infirmarea stirii, nu cred ca am respirat.



#4
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 15:10

Da, ca sa nu mai mentionez marele documentar de la Discovery in care Burebista era adjunctul lui Decebal. Acel documentar a fost oprit in urma sesizarilor.

In ceea ce il priveste pe Ciorbea de ce nu? Probabil ca au simtit nevoia de fete noi si de oameni care au fost de-alungul timpului mai capabili decat Boc pentru a sta in fruntea unui guvern.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

#5
annablue

annablue

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 15:21

Nu stiu ce stire a fost aia in cauza, dar eu consider ca nu prea avem de ales dintre canalele tip news din RO.
Adica, nu le iau apararea, dar daca ar fi sa aleg intre Antena3 si Realitatea, as alege personal Realitatea, deoarece mi se pare ca le spun parca uneori "mai pe bune"...
Ma rog, parere personala.
Cat despre faza cu Ciorbea, si eu cred ca e o schimbare binevenita fata de cele 10 pers care apar non-stop ca si comentatori de evenimente - ma refer la oameni politici.
Si de platit, parerea mea e ca toti platesc, prin diverse metode.
Adica la Antene ajungi clar daca esti fidel mentalitatii postului si proprietarului, iar la altele cam tot pe plata.
mi personal mi se pare ca realitatea zilnica ne demonstreaza ca peste tot se fac erori...
Euy personal un ultimul timp prefer Realitatea datorita modului in care pun problema - incisiv si fara sa se lase sa tot intrebe/discute - apropo de dezastrul asta de sistem/clasa politica...


Annablue & Adita & Bb2
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

#6
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 16 ianuarie 2009 - 15:21

hai ca acum comparati irealitatea cu CNN sau cu alte posturi serioase...dar by the way ei i-am auzit aseara cu 150 persoane pe la 12 noaptea...probabil cum primeau si ei info

Marina

#7
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 05 ianuarie 2017 - 17:01

am gasit acest topic cautand date despre acesta stire ... 

Acum va pot spune ca tocmai am vazut un film despre evenimentul de care vorbeam atunci 

 

aici trailerul - va recomanda filmul.

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -