Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Blugi misto


17 raspunsuri la acest subiect

#1
martie

martie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.138 mesaje

Postat 03 noiembrie 2008 - 12:55

As vrea si eu niste blugi dintr-un denim mai inchis, ingusti, material putin satinat, sa intre in cizme inalte, chiar nu am timp sa iau magazinele la control si as vrea sa ma duc direct, intr-un loc sigur. Am vazut asa ceva pe tot felul de pustoaice, dar mi-a fost rusine sa le intreb de unde si i-au luat. [:I]
Aveti idee? Intr-o vreme mai intram pe la Kenvello pt. blugi, dar mi-au facut impresia ca mereu au cam numai ce se purta acum 2-3 ani.
Mi-am mai luat unii cu o croiala draguta, dar, nefiind de calitate... s-a vazut imediat, materialul e ca la prespalatii de pe vremuri.
[flo]Anticipat.[:)]

Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]




#2
Bluel

Bluel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 575 mesaje

Postat 03 noiembrie 2008 - 15:00

Martie, si eu am cautat asa ceva de mi-a venit rau anul trecut si am gasit intr-un final la ...Viena (marca Guess). Exista cateva magazine Guess si aici (pe Calea Victoriei, la Plaza, la Baneasa, etc), si daca gasesti modelul, fii sigura ca si pretul va fi de 3 ori mai mare [alcool]

Mami de Bubu [baietel] [bibe] (19.08.2008)

#3
Carrye

Carrye

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 03 noiembrie 2008 - 15:21

Nu gasiti nimic la Guess aici in Romania, si nu ca as avea eu vreo antipatie pentru tanti Leta Ilie dar aduce niste haine de cel mai prost gust ca sa nu mai spun de preturi...o geanta la 160$ la Guess era aici 900 lei.
Si eu ma gandeam la blugi inchisi la culoare skinny pentru cizme. Am cautat la Lee Cooper, pentru mine nu mai aveau marimea insa aveau 28 la niste blugi foarte misto, sunt negri si ingusti, potriviti pentru cizme, mi-a zis tipul ala ca i-a vandut cel mai repede tocmai din acest motiv si poate si din cauza ca sunt doar 200 lei. Daca ti se potriveste marimea, magazinul este cel de la Universitate.
In rest, mai cauta la Little Big in Romana si ei au multe modele de blugi. Nu te sfatuiesc sa cumperi blugi de la Zara de exemplu, ii imbraci o data si ii pui la spalat, pentru ca se lasa foarte tare. Daca rezisti la faza asta, au si ei modele dragute.


#4
martie

martie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.138 mesaje

Postat 03 noiembrie 2008 - 20:45

Citat:
citat din mesajul lui Bluel

Martie, si eu am cautat asa ceva de mi-a venit rau anul trecut si am gasit intr-un final la ...Viena (marca Guess).


[:D]mai, chiar m-am gandit initial sa scriu sa nu-mi veniti cu raspunsuri Viena, chestii..., dar... e clar, banuiam eu.
Oricum si pretul e exagerat, iar eu ies cu blugii si in parc, cu biberoanele dupa mine, ciocolata etc. Daca-mi pune bebi cioco pe pantaloni, poate-mi vine chef sa omor copilu[:D] si nu vreau asta[:D]
Multumesc Bluel[flo]

Carrye, eu nu vreau skinny, deci f. ingusti, dar nu skinny, intelegi tu. Au si la Lee Cooper, niste pretuuuuri, in fine, cred ca acolo o sa ma duc totusi, poate-poate. Chiar ma mir 2 mil., iar marimea 28 este destul de comuna, cred ca i-a zburat cineva pana acum si chiar nu as fi vrut negri.
Zara sunt numai figuri, parerea mea (vad ca si a ta).
La Little Big cred ca nu am mai fost din liceu, incredibil ca mai exista magazinasul ala miiiic de tot, unde-ti vad toti chilotii cand te schimbi. Daca zici ca au acolo..
Multumesc!

Poate mai stie cineva ceva[:-/]

Martie & Bebica [bb] & maimuta Sara[zana]




#5
kay

kay

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.612 mesaje

Postat 03 noiembrie 2008 - 21:31

Incearca Mango. Stie cineva daca mai au ceva bun?





Si daca vrei ceva funky-hippie-trendy-flendy, gasesti la Hippie Shake, pe Victoriei in gangul din spatele Max Mara. eu de acolo ma imbracam in liceu [:D] de acolo se imbraca vedetele "ciudate"... sau smth like this. si mai e un magazin chiar langa, cu o groaza de blugi.





aaa, mi-am maintit, o prietena care e slabuta-slabuta si-a cautat blugi exact cam cum ai descris tu, a zis ca a batut toate Mall-urile si nimic. si si-a luat pana la urma unii super super frumosi... da nu mai stiu de unde [alcool] si tipa e la Montpellier acum. o sun si revin cu raspuns [pup]





tu vrei slim fit, nu skinny, nu?



oana [mamica] de[copil]SOSONICA (6.06.2007)





[yum] "]asa creste Sonia : intr-un an





[foto]Sonia

ACTE diferite interventii, diagnostice etc.








www.helpsonia.com

povestea Soniei






"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

#6
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 03 noiembrie 2008 - 21:36

Hai ca m-ati lovit exact unde ma doare...si eu caut blugi exact la fel, am batut mall-urile si degeaba, la Kenvelo, nimic...poate gaseste careva totusi si ne dati de stire[:I]



[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)

poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 2 ANISORI , de la 2 la 3 ani

povestea nasterii Mirunei

filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2






#7
Carrye

Carrye

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 04 noiembrie 2008 - 01:28

La Mango din ce am vazut eu ultimele dati nu au stramti ci mai mult dintr-aia largi, evazati. Mi-am luat deja si nu am ce face cu ei peste iarna. Dar sa stiti ca nici aia nu sunt cine stie ce.
Eu cred ca preturile alea de la Lee sunt si din cauza materialului. Daca aveti ocazia puneti mana pe materiale, sunt total diferite. Cat despre marimea 28 nu cred ca este foarte comuna, eu spre exemplu, port 24 la ei.Sambata am fost ultima data si aveau cel putin 6 perechi.
La Little Big, magazinul este destul de mare, nu stiu cum il tineai tu minte...mergi ca merita.
Multumesc ca mi-ati amintit de Hippie ca uitasem de el!

#8
kay

kay

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.612 mesaje

Postat 04 noiembrie 2008 - 01:59

deci a picat sursa mea, ca s-au stricat repede.



ca sa va pun nitica sare pe rana, am vazut in SUA jeansi Levis cu aprox 30 usd. nu mai tin minte exact. iar in Munich erau Lee cu 10 euro [pk] era redusi de pe la... nu mai stiu. dar erau mega reduceri. evident ca eu nu mi-am luat nimic, niciodata, ca niciodata nu mai am bani si pt mine [bang]



oana [mamica] de[copil]SOSONICA (6.06.2007)





[yum] "]asa creste Sonia : intr-un an





[foto]Sonia

ACTE diferite interventii, diagnostice etc.








www.helpsonia.com

povestea Soniei






"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

#9
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 04 noiembrie 2008 - 10:57

Eu mi-am luat Gues din america, drepti, foarte faini.
Si ca si tine , martie , cautam ceva indigo , dar nu neaparat jeans, adica blugul ala , si am avut norocul chior a gasesc la un magazin cu lucruri confiscate , dupa nu stiu cate luni de cautat ...30 de ron .
Asa ca , uita-te peste tot , ca nu stii de unde apar ;)



carrye, cam cat sunt blugii evazati la mango?

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**



http://www.flickr.co...s/13005458@N00/

#10
Carrye

Carrye

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 256 mesaje

Postat 04 noiembrie 2008 - 11:29

Xio, esti o norocoasa! [:)]
Pai, sunt pana in 200 lei oricum. 160-170 lei.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -