Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Simptome jenante ale sarcinii

simptome sarcina

446 raspunsuri la acest subiect

#1
desprecopii

desprecopii

    Membru de baza

  • Administrators
  • 6.113 mesaje

Postat 26 octombrie 2008 - 12:40

simptome-sarcina-jena.jpg


 


Un articol despre 6 simptome jenante ale sarcinii. Mai aveti alte povestiri despre peripetii jenante din timpul sarcinii? Cu mentiunea ca gravidutelor li se iarta aceste peripetii :) O sarcina linistita si copii sanatosi va ureaza, [dc]


 




#2
aliki4god

aliki4god

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 26 ianuarie 2009 - 21:00

buna!
sunt insarcinata in 14 saptamani dar am dureri groaznice la burta in partea de jos. Imi puteti spune care ar putea fi cauza si ce as putea face pentru a remedia aceasta durere? Poate fi din cauza cresterii sau dezvoltarii fatului?
Multumesc!

aliki

#3
cristina1980

cristina1980

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 143 mesaje

Postat 27 ianuarie 2009 - 21:20

buna
sunt gravi in 20 sapt
daca ai dureri ca la ciclu ar fi bine sa mergi de urgenta la dr. Si eu am dureri dar ceea ce simt eu este o durere ascutita , din cauza ca sarcina apasa pe vezica. Asa nu este o problema, doar ce ti-am zis la inceput. E bine sa mergi la dr. ca sa nu mai ai nici o grija.
Te pup si sa ma tii la curent.

cristina [gravi]20+ de [fetita] cosmin ioana


#4
anomis28

anomis28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 08 februarie 2009 - 12:10

buna fetelor,

din simptomele obisnuite, pentru mine e foarte jenanta constipatia, pe care o simt in relatie directa cu baloarea.

am ajuns sa ma gandesc de 3 ori inainte sa bag ceva in gura, noroc ca nu am greturi si stari de voma...

[gravi] 7+


#5
bamsy

bamsy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 245 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 19:04

Salut,sunt in 26 de saptamani si pot sa spun ca n-am avut nici o problema cu sarcina si sper sa nici nu am pana la sfarsit. Singura pb. pe care am avut a fost ca am facut o criza de rinichi dar cu no spa a trecut. Apropo de durerile de burta si eu le-am avut in primele 3 luni de sarcina, erau asa ca durerile menstruale, destul de mari,dar m-au lasat. Dr. mi-a zis ca e din cauza uterului care se mareste. Oricum, cel mai bine e sa intrebi si tu dr. Va fi ok, nu trebuie sa-ti faci griji, cel putin la mine asa a fost.

Pupici si mai vorbim.

#6
ravena

ravena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 19:39

Salut! Chiar ma gandeam zilele acestea ca, fiind insarcinata acum in sptamana 10, experimentez lucruri noi pentru mine, desi am mai adus pe lume 2 copii[:D].
- senzatia permanenta de rau - un gust metalic in gura, dupa orice mananc imi ramane o senzatie de gust rau care imi creaza un mare disconfort... incercat cu ceai, lamaie, acrituri... merge 5 minute, si inapoi la distractie........ ce as mai putea face???? Basca ca dimineata prestez ceva sport deasupra WC-ului - doar ca sa sperii colocatarii ca la ora aceea nu pot voma nimic... Si sa nu mai spun ca vorbesc la telefon cu clientii si trebuie sa intrerup ca ...imi vine greata... si nu datorita tematicii[cusca]
- pofte.. merg pe strada, miros cartof copti... ajung acasa teleghidata spal cartof, bagat cuptor, mancat, beeah ce rau mi-e[bang]
- lipsa totala de energie - eu ma invinovatesc ca sufar de lene... dar totusi ce pot face, parca sunt secata, am ajuns sa ma gandesc doar ce fac in ora imediat urmatoare, nu ma pot gandi pe termen lung.....
- si da, ceva durere cand presez zona uterului (care e si cicatriceal), alt motiv de anxietate
.... in concluzie daca in cazul fetitelor mele am avut cele mai frumoase sarcini, in care m-am simtit SUPER (chiar daca atunci dimineata vomitam pe bune, dar restul zilei nu aveam nimic), acum e ceva total diferit si cam ...ciudat. Daca pe langa impartasirea experientelor avem mamici care au gasit si solutii, as dori sa beneficiez de pe urma experientei voastre!! Se va termina dupa 3 luni?????

#7
clauf1000

clauf1000

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 249 mesaje

Postat 09 februarie 2009 - 20:42

in ordine, acum, la 15 sapt si 4 zile:
1. gustul metalic pe care il am indiferent ce mananc, chiar si daca beau lapte
2. oboseala cronica
3. starea de ”ameteala” de care nu mai scap
din fericire am scapat de greturi, varsaturi, nu prea pot spune ca am pofte...nu mi s-a intamplat INCA sa vin teleghidata acasa[flo]

#8
sunshine_szb

sunshine_szb

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 11 februarie 2009 - 23:04

Salut, eu sunt in sapt. 16 dar ma confrunt inca cu dureri de stomac din cauza acidului, oricum sper sa=mi mai treaca.

#9
biaz29

biaz29

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 19:53

ravena: Si eu am aceleasi simptome ca si tine, ceea ce ma scoate din minti pur si simplu. Alte mamici m-au incurajat ca vor trece dupa luna a treia asa ca... sa speram.

#10
danadelia

danadelia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 12 februarie 2009 - 22:07

buna
32 sapt
de cand am aflat ca s insarcinata in fiecare dimineata mananc un castron de Viva - cereale cu cacao si lapte ......altceva daca incerc sa mananc vomit ....am fost de cateva ori sa fac analize si nu am mancat dimineata....si surpriza ....mi a fost rau ........
sau am plecat in graba la munca si nu am reusit sa mananc ....mi a fost atat de rau in aceea zi ....nu am putut sa mananc nimic toata ziua...
...................
Delia



Etichetat si cu simptome sarcina

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -