Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

Despre masturbare la barbati


201 raspunsuri la acest subiect

#11
ANDREEA11

ANDREEA11

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.021 mesaje

Postat 23 septembrie 2008 - 20:27

Nu vad de ce te deranjeza??
Dc asta ii face placere intra in jocul lui. Poate ca nu ti-a zis din cauza ca multi au o parere gresita despre masturbare.
Nu o lua in tragic.

andreea

Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante...

http://community.web...ser/andreeagogo

#12
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 23 septembrie 2008 - 20:29

Cautam probleme acolo unde ele nu exista.
Se masturbeaza,ok si ce? Se cunoaste pe sine,ii face placere,nu te inseala,nu risti sa te imbolnaveasca cu vreo candida,asa ca, care e problema?Ce,omul daca e insurat nu mai are intimitate sau cum?Nu mai are voie sa....asa si pe dincolo,singur singurel?

Ti-a ascuns asta pentru ca e evident ca tu nu esti pregatita sa afli si pentru ca evident nu ti se pare ok,nu practici cum ar veni.
daca stia ca esti ok cu treaba asta iti spunea,mai mult ca sigur.

Ii e rusine de reactia ta.

Parerea mea.[:)]

#13
lorelei_19

lorelei_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 23 septembrie 2008 - 21:11

Fiecare om are dreptul la putina intimitate, casatoria nu este o inchisoare. Atata timp cat e un sotz bun, lasa-l in pace, are si el fanteziile lui. Sub nici o forma nu se poate compara cu inselatul.

#14
Delidana

Delidana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.187 mesaje

Postat 23 septembrie 2008 - 21:29

Uneori partenerul e bolnav, alteori e departe, alteori pur si simplu am chef de acel "ceva" atunci pe loc - si ce-i cu asta? Nu consider ca-mi insel partenerul si nici el pe mine si cred ca masturbarea este un lucru absolut normal si de care nu trebuie sa ne jenam. Atunci cind celalalt prefera activitatea asta in detrimentul actului sexual, abia atunci poti considera ca relatia voastra are o problema.



Cambogia * Istanbul * Fotografie



I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

#15
impas

impas
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 septembrie 2008 - 21:36

Ok, acum o sa raspund si la intrebarile voastre. Cind am zis ca pun pe aceeasi linie cu inselatul, m-am referit la treaba cu ascunsul timp de atitia ani.

L-am intrebat de multe ori despre asta, trebuia sa ma incred mai mult in intuitia mea.
Bineinteles ca a inceput cu mult inainte de a ma cunoaste pe mine, asa cum incepe la multi oameni, barbati sau femei, e o forma de cunoastere.

Nu am avut deloc o reactie de respingere ci i-am spus ca e ok, ca multa lume face asta, insa daca stau si ma gindesc la frecventa si durata pe un timp asa de indelungat mi-e sa nu fie deja o problema.

Sau mai exact noi avem o problema de comunicare/nepotrivire, etc.. Treburile astea nu cred ca trebuie sa stea asa de mult sub cearceaf, adica eu ma gindesc ca daca as fi fost in locul lui i-as fi spus mult mai demult.

Am promis fata de mine sa nu ma mai gindesc dar parca e tot un pic greu.
El e genul de om care critica foarte mult pe altii pentru ca au aventuri, etc si chiar vorbea urit despre ei. Astea sunt valorile lui, nu i le-am insuflat eu.
Acum insa fiecare raspunde in fata lu' Dumnezeu pentru ce face si consider ca a fost ipocrit fata de altii atunci cind una spui si alta faci.

Marius, sa stii ca nu am de gind sa ma invinovatesc pentru ce face altul, stiu ca nimeni nu-i perfect dar de-aici pina la a spune ca e din cauza mea cred ca e o cale mai lunga. Am crezut ca avem genul de relatie in care daca cineva e nemultumit se poate comunica, discuta, gasi o solutie, etc...indiferent care e acea solutie o relatie mai puternica sau o despartire.
Da, avem copii, dar chiar nu cred ca e cazul sa zic ca din cauza ca i-am avut avem problemele astea.
Pe mine nu ma deranjeaza comportamentul in sine, ci discrepanta intre ceea ce spune si ce face. Adica ce e mare lucru in a raspunde da, dom'le fac asta pentru ca-mi place. Repet l-am intrebat de mai multe ori si a avut ocazii sa spuna un simplu da, fara sa dea explicatii, etc...

Asta ma deranjeaza, ca am trait intr-o partiala stare de bine.


#16
Luna1

Luna1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.135 mesaje

Postat 23 septembrie 2008 - 22:42

Dar de ce l-ai intrebat de multe ori? De ce te-a macinat?

Uite eu cred ca de multe ori uitam ca persoana de langa noi e un individ aparte, ca nu e chair parte din noi desi asa simtim si asa am vrea sa fie, ca au intimitatea si mai ales dreptul la intimitate chair daca asta inseamna masturbare.

Iti spun toate astea pentru ca mie mi-a luat ceva timp sa inteleg, am fost intr-o relatie cand sincer aveam certitudinea ca se masturba si ma obseda, intrebam, nega, un fel de obsesie dar si suparare, cum eu nu eram de ajuns?

M-am imformat, am mai citit si acum am banuit de cateva ori ca sotul meu (altul fata de relatia anterioara) practica masturbarea insa nu ma mai deranjeaza, mai exact nu ma mai obsedeaza si nu vreau sa aflu si sa stie ca stiu pentru ca mi se pare o invadare a intimitatii lui, a ceea ce a mai ramas din intimitatea lui.[:D]

Si sotul meu are valori mari, blameaza si e socat cand aude de relatii extraconjugale insa nu vad legatura insa asta si masturbare. Ba poate ca asta (masturbarea) il face sa ramana monogam si stim cu totii ca genetic clar nu suntem programati la monogamie. Deci daca asta aduce ceva pozitiv iar eu nu fac tot posibilul sa-l surprind si sa-l fac sa se simta prost pentru asta nu vad de ce ne-ar afecta casnicia si fericirea asa ceva.

Mai gandeste-te sa nu-ti creezi probleme acolo unde nu sunt.

P.S. Daca eu as fi barbat si as fi pistonat atat de sotie sa afle daca o fac sau nu, daca ar face tot posibilul sa afle, m-as simti total invadat si nu stiu daca as mai putea sa ma simt confortabil langa persoana respectiva.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

#17
impas

impas
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 septembrie 2008 - 23:19

Luna1 & toti cei care ati scris va multumesc ca mi-ati raspuns.

Suntem de mult timp impreuna si vorbim mult :-) , nu l-am pistonat dar, da l-am intrebat de citeva ori din cite imi amintesc acum. stii cum e de-abia dupa ce afli un anumit lucru te uiti inapoi mai atent si te gindesti cum de ti-a scapat.

Acum, eu vreau sa-l inteleg, sa stiu ca pot sa am incredere ca nu-mi ascunde chestii importante, nu am deloc chef sa stau linga cineva a carei principala preocupare e sa se fereasca de mine sau ma minte si eu sa aflu asa intr-o doara in ultimul ceas ca am trait in minciuna toata viata.

Suna egoist, dar nu vreau sa traiesc tot uitandu-ma peste umar. Si nu sunt genul care sa caut cu orice pret sa vad cind ce si cum pentru ca nu ma intereseaza si chiar consider ca e pierdere de vreme.

Tradare, tradare dar sa stiu si eu... :-)

De fapt problema mea e cum sa mai incredere din nou in el? Mai merita sau deja e prea tirziu? Nu stiu, stiu ca suna aiurea sa-mi pun problemele astea, el acum are o stare de sanatate mai fragila si nu face fata la emotii puternice, discutii despre despartire, ma simt un pic strinsa cu usa, ca imi spune cind eu deocamdata nu pot zice, ca vreau sa revizuiesc situatia si relatia pe care o avem. Se pare ca nu e asa de grozava cum credeam si cum spuneam.

Poate idealizez eu prea mult..







#18
AVoogt

AVoogt

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 445 mesaje

Postat 24 septembrie 2008 - 01:12

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Ti-a ascuns asta pentru ca e evident ca tu nu esti pregatita sa afli si pentru ca evident nu ti se pare ok,nu practici cum ar veni.
daca stia ca esti ok cu treaba asta iti spunea,mai mult ca sigur.



Eu sunt de parere ca ladyJ are dreptate... si cred ca aproape toti barbatii...daca nu toti (sper ca nu atac pe nimeni - este parerea mea )[:D] se satisfac singuri cand simt nevoia. Nu este nimic anormal, eu una daca-l vad pe sot ...[:D].

Esti sigura ca asta este problema voastra?
Daca da , eu zic sa-l faci sa aiba mai multa incredere in tine fara sa-l intrebi la nesfarsit: da zi te ...[:D].
Incerca sa schimbi ceva...pe undeva[pathot] , sa nu mai existe secrete intre voi .Vorbiti despre ce si cum iti place/ce si cum ii place dar nu cand tu speli vasele sau vii nervoasa de la servici ...poate in felul asta si relatia voastra se va schimba in bine [:)]


http://alina-vachim.magix.net

AVoogt



#19
Ancuta-Maria

Ancuta-Maria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 471 mesaje

Postat 24 septembrie 2008 - 01:18

Ma rog, poate sunt eu superficiala, insa eu nu vad o pb in faptul ca nu ti'a spus. E oarecum ciudat sa te intrebe sotia si tu sa raspunzi ca da.

-----------------------------------------------------------------------
„timpul nu-i menajeaza pe cei care se cred in afara lui” (Francois Fayolle)

http://autenticradio.telnetcom.ro:8000/listen.pls Un radio pentru romani, de la inima la inima.

#20
IonescuOana

IonescuOana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 688 mesaje

Postat 24 septembrie 2008 - 03:28

ERa un film american - din pacate nu-i retin numele - unde doi indrogostiti faceau chestia asta vorbind la telef. unul cu altul, pt. ca erau departe.
Ce-ai zice sa-i propui asa ceva, fiind insa voi doi impreuna?
Poate nu te-ai mai simti asa departe de el si l-ai intelege un pic.

O DAU PE SOACRA-MEA, DAR NU LA SCHIMB, CI PE DEGEABA! DAR NICI ASA NU CRED C-O SO IA CINEVA!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -