Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Dr.endocrinolog Institutul Parhon!


7 raspunsuri la acest subiect

#1
iazminn

iazminn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 16:05

Buna fetelor. Scuze ca deschid un nou subiect insa am mare nevoie de ajutorul vostru. As vrea sa ma programez de urgenta la un dr endocrinolog insa din pacate nu cunosc pe nimeni. Am mari probleme cu ovulatia si as dori sa fac niste analize endocrinologice pt a depista cauza pt care nu am ovulatie. Voi cunoasteti vre-un dr bun la Parhon? Merci frumos!

#2
maria08

maria08

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.565 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 18:38

Iazmin: Eu nu te pot ajuta, dar astept cu interes raspunsurile fetelor.....si eu as vrea un endocrinolog bun!

#3
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 19:05

Eu am fost acum multi ani (8) la dr. Daniel Grigorie si totul s-a rezolvat. Am facut analizele si mi-a prescris exact ce-mi trebuia, ce-mi lipsea ca sa pot, un an mai tarziu, sa am un copil.

#4
misha71

misha71

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.907 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 19:18

Din cite stiu, mai intii iti trebuie o trimitere de la medicul de familie catre "Parhon" si, impreuna cu o adeverinta de la serviciu si cu ultimul ordin de plata al firmei (suma virata pt sanatate), te duci acolo. Asta ca sa nu platesti consultatiile si restul.
Am auzit de o d-na doctor foarte buna Rosca (Roshca). A fost la ea o prietena buna de a mea si a fost foarte multumita.

#5
Gianina34

Gianina34

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 19:21

De ce vrei neaparat la Parhon? Eu am mers acolo 1 an de zile la controale la 1-2 luni la dr. Dumitrache, care este si directorul spitalului. Este foarte bun dar si foarte greu de ajuns la el: programarile dureaza cam 2 luni, ma prezentam la poarta la ora 6 dimineata cel tarziu(fie vara, fie iarna) si asteptam ora 7.30 sa vina o asistenta sa ne ia pe rand; mi se intampla sa ma prinda si ora 2 acolo si abia atunci sa intru, sa stau 5 minute si apoi sa ma trimita sa fac analize. De la untimp ma invatasem si ma duceam cu analizele gata facute sa nu mai pierd timp sa revin peste alte 2 saptamani sa iau rezultatele. Era groaznica asteptarea ( de cele mai multe ori in frig si curent si in picioare) si dispretul cu care eram tratati de cei de pe acolo. Asa ca am inceput sa-mi caut un alt medic. Asa am ajuns la dr. Bajenaru de la Medlife si am mers in paralel cam jumatate de am , timp in care am vazut ca primeam acelasi tratament si aceleasi recomandari, singura diferenta fiind faptul ca nu mai trebuia sa pierd atat de mult timp aiurea, programarile se respecta iar dr. este un super om si un super medic. Asa ca am renuntat la celebrul dr. Dumitrache si acum am o super doctorita care ma urmareste lunar, imi cunoaste cazul, am o fisa intocmita, nu trebuie sa reiau istoricul bolii de fiecare data, pot sa o sun sau sa ma prezint la cabinet oricant am o urgenta. Colaboreaza foarte bine cu dr. homeopata si cu cei de la MMF asa ca pentru mine a fost solutia perfecta pentru a putea ramane insarcinata (urmand diverse proceduri) si pentru a putea mentine sarcina.
Pe forum sunt multe referiri favorabile in privinta dr. Bajenaru.

Va doresc mult noroc in a lua cea mai buna hotarare pentru voi.

[pup]
gianina

#6
misha71

misha71

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.907 mesaje

Postat 19 septembrie 2008 - 19:43

Adevarul este ca Gianina are dreptate cu timpul pierdut pe acolo. Sint medici foarte buni, si asta e drept, insa faci radacini pe la usi pina iti vine rindul, si nu ca ar fi prea multe persoane, insa mai au si vizite si alte consultatii (ale celor internati deja acolo si care au prioritate), etc.

#7
iazminn

iazminn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 476 mesaje

Postat 22 septembrie 2008 - 13:23

Fetelor va multumesc pentru raspunsuri.

#8
popmi

popmi
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 februarie 2019 - 20:16

Eu am fost acum multi ani (8) la dr. Daniel Grigorie si totul s-a rezolvat. Am facut analizele si mi-a prescris exact ce-mi trebuia, ce-mi lipsea ca sa pot, un an mai tarziu, sa am un copil.

Am ajuns si eu la acest domn doctor acum cativa ani cu o problema asemanatoare si o fi domnul bun dar nu este un profesonist si eu personal nu m-as mai duce la el, te repede si nu are rabdare sa explice.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -