Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Parinti de copii cu SD 2


145 raspunsuri la acest subiect

#11
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 14 noiembrie 2005 - 01:45

stinu, e incredibil ce spui tu, stiam ca barbatii cu SD nu pot avea copii, e adevarat? poti sa ne mai dai detalii?

s-auzim numai de bine!

#12
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 14 noiembrie 2005 - 13:52

Si eu stiu acelasi lucru ca barbatii nu fac copii, dar poate sunt si exceptii.

Mai demult exista posibilitatea de a-ti tranfera punctele si stelutele la cine vrei tu, adica si la un alt nume, acum nu se mai poate. Sanatoasa sa fii ca le faci din nou. Eu am facut 4 stelute si peste 1000 de puncte si intr-o zi m-am trezit cu ele sterse, m-am suparat dar mi-a trecut si acum am 5 stelute. Mi-am dat seama ca am gresit si am incercat sa ma corectez dar deja fusese tarziu ca ma si sanctionase.

Mai vreau sa stiu si eu cum merge baiatul tau, cum a mai progresat....vreau si un e-mail daca ai timp.



[bum]









Paula[gravi]cu Paul sau David???? 32+[baietel] siAlexandra [loveyou]



#13
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 14 noiembrie 2005 - 21:55

Alexa miercuri va fi la TVR 1 la ora 15 la emisiunea "Oameni ca noi". Cine poate si are timp sa se uite...multumesc.



[bum][bum][bum]









Paula[gravi]cu Paul sau David???? 32+[baietel] siAlexandra [loveyou]



#14
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 15 noiembrie 2005 - 00:13

Drept sa va spun habar nu am .Stiu ca ei sunt foarte implicati in ceea ce priveste SD ,fac tot posibilul sa arate ca se poate ,sunt foarte mandrii de ei si de ce au realizat si probabil ca mai sunt si exceptii de la regula .O sa incerc sa ma interesez ,e un subiect destul de delicat ,ei sunt niste oameni delicati .
Iustina

#15
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 15 noiembrie 2005 - 10:42

Eu cunosc cupluri dar nu au copii, sau stiu un cuplu cu el SD(ea nimic) e mozaic si au 2 baieti, dar nu stiu mai multe.





[bibe]











Paula[gravi]cu Paul sau David???? 32+[baietel] siAlexandra [loveyou]



#16
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 16 noiembrie 2005 - 00:44

interesant, de cuplurile acestea, asta inseamna ca si copilasul meu va avea o sansa, trebuie sa cred in ea. nu pot sa nu ma gandesc la viitor. m-am gandit din momentul in care am ramas insarcinata, insa nu credeam vreodata ca ma voi confrunta cu alte probleme.

paula, daca ai mai citit , copilasul meu a fost racit, il mai tin si maine acasa si apoi il duc la gradi. a avut un virus ciudat, facea numai febra mare , vreo 2-3 zile la rand. aici copiilor nu li se prea dau antibiotice, doar in cazuri ff grave. in final, astazi am reusit sa-l stabilizam, dar maine tot nu-l trimit la gradi. noutati despre educatia lui nu am , in plus de cele pe care le cunosti, deja. astept si eu sa mai merg pe la scoala sa vorbesc cu educatoarea lui sa pot afla ceva... caci el nu vrea sa-mi povesteasca deloc ce face acolo... abia, abia mi-a spus numele colegilor lui... si atat... se descurca cu romana , in continuare greu, deja nu mai inteleg de ce nu poate sa faca propozitii perfect, pt ca stie tot ce*l inconjoara, are un vocabular ff bogat, deja a inceput sa inteleaga franceza... insa cand e vorba despre vorbit... greu.. o sa-ti povestesc cand voi mai avea vesti.

pupici

s-auzim numai de bine!

#17
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 16 noiembrie 2005 - 00:46

paula, eu nu pot vedea tvr1, cum fac, au inregistrari de emisiuni? o inregistrezi tu pe CD? poti sa-mi trimiti si mie un mail cu emisiunea? hai ca te-am bombardat! dar poate poti totusi, m-as bucura mult!

pupici

s-auzim numai de bine!

#18
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 16 noiembrie 2005 - 10:44

Am sa inregistrez eu emisiunea si ti-o trimit pe e-mail, dar sa nu ma grabesti ca sotul are mult de lucru si sa-l prind un pic mai liber sa ma ajute sa o trec pe CD. E mai complicat ca trebuie sa montez caseta la calculator, sa o transform ...sa o trag...si nu prea ma pricep la toate(depind de el). Cand am sa-mi iau direct DVD pt. TV va fi mai usor, pana atunci ma folosesc de ce am.

Imi pare rau de baiatul tau ca este bolnav, tu nu ai plecat cu medicamente la tine, sau nu-ti poate trimite cineva sa ai, sau prin cineva sa-ti aduca.???

Noi suntem bine, Alexa azi nu merge la tratament ca sa ne uitam la TV, asa au hotarat cei de la centru, si nu-ti spun cat de bucuroasa sunt ca mai stau si eu acasa(azi sunt libera, libera......) Eu ma simt bine, dar abia astept sa nasc, e cam greu dar sper sa treaca repede saptamanile care le mai am. Ma bucur ca nu m-am ingarsat ca la Alexa si arat mai bine, mai supla si nu am sa am mult de dat jos, ma si abtin dar sper sa nu fac abuz acum pe ultima suta de metri. Inca mai incap la volan, nu stiu pt. cat timp, dar sochez cand ma dau jos si apare o burtica imensa.....Doamne ajuta sa fie bine, nu am ce sa fac, Alexa nu merge si nu pot trimite copilul cu autobuzul sau taxiul.

Va pupic pe toti si sa ai grija de toti 3.



[bum]





[si-eu]











Paula[gravi]cu Paul sau David???? 32+[baietel] siAlexandra [loveyou]



#19
tinatache

tinatache

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.717 mesaje

Postat 16 noiembrie 2005 - 10:46

as vrea si eu emisiunea daca se poate...

Cristina
-----------------------------------------------
Explica-mi, si am sa uit
Arata-mi, si am sa-mi aduc aminte
Lasa-ma sa fac singur, si am sa inteleg.
Confucius


#20
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 16 noiembrie 2005 - 10:46

Felis, nu ne mai spui nimic de evolutia lui Mihaita, am mai citit pe la alte subiecte dar mai treci si pe la noi, te rog.

Sanatate si Doamne ajuta si fie bine.



[si-eu]









Paula[gravi]cu Paul sau David???? 32+[baietel] siAlexandra [loveyou]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -