Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Parinti de copii cu SD 2


145 raspunsuri la acest subiect

#141
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 14 decembrie 2005 - 18:40

Hai sa inchidem si sa deschidem un nou capitol aici



Sarbatori fericite si indestulate.



[cheers]





[pegeam]





Paula[gravi]cu Paul 37+[baietel] siAlexandra [loveyou]



#142
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 16 decembrie 2005 - 01:52

quote:
Originally posted by paula2003
Ina, nu vreau sa ma bag ca nu stiu exact despre ce este vorba. In general noi, cei ce avem copii cu probleme suntem un pic mai sensibili, mai interpretam unele fraze...e greu sa-ti explic, si toate acestea se datoreaza unuia, altuia pt. ca nu suntem chear asa de bine primiti, tratati de societate. Si cand ni se intinde o mana, foarte rar, nu stim cum sa o interpretam si este foarte greu sa ne dam seama repede si bine de intentia celui ce o face. Nu vreau sa te superi pe Vergi, e mai sensibila si ii dau dreptate, nici in tara nu prea a avut cu cine discuta problemele ei si cine sa o inteleaga(referitoare la durerea cu copilul). Acum hai sa o ajutam cu o vorba buna, este departe de casa, de cei dragi si este singura, nu ne are decat pe noi cei de pe forum si doar atat. I-a fost foarte greu pana a reusit sa inscrie baiatul intr-un centru de invataman si sa se adapteze cu toate din mers(tara, obiceiuri, oameni, limba....). Este o fata buna si vreau sa nu va certati din cauza unor prostii minore, hai sa fim prieteni ca si asa viata este foarte scurta si cu foarte multe greutati. Multumesc de intelegere.paula: ca de obicei, esti extraordinara, cuvintele tale ma ajuta mult, cum nici nu-ti poti inchipui. multumesc si sa-ti dea Dumnezeu sanatate si putere!Alexa este bolnava, are 40 gr. si nu stiu ce sa-i mai fac, plange, tipa,e moale ca o turta... nu-si gaseste starea si nu stiu ce sa-i mai dau. De aseara de la ora 21 o tine intr-un plans si eu nu stiu cum sa o fac sa se simta bine. Peste toate, vineri la exersatul cu suflatul in lumanari s-a fript la un deget si nu va spun ce rana are si cat de urata s-a facut, imi tot arata ca o doare si acum astept sa-i treaca, am uns-o cu miere si ....si am pansat degetul. A inteles sa nu dea jos pansamentul ca are buba si acum evit sa o iau de manuta. Multumimesc de urari si voua la fel.imi pare rau de alexa. stii ca si baietelul meu s-a ars. i-am cumparat un spray pentru arsuri care l-a ajutat ff mult. apoi mi-a recomandat aici un farmacist un pansament care contine o vaselina , se aplica direct pe rana ca sa nu se lipeasca. toate acestea l-au ajutat sa i se inchida rana mai repede[bum][cheers][pegeam][s][si-eu]Paula[gravi]cu Paul 37+[baietel] siAlexandra [loveyou]
s-auzim numai de bine! si [pup]sarbatori fericite!

#143
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 16 decembrie 2005 - 02:02


Fetelor, tin sa lamuresc aici o falsa problema ridicata de Disperata. Eu am fost aceea care pe topicul despre Belgia am intrebat-o daca s-au acomodat, daca a gasit scoala pentru baiat si daca-i place. Fara precizari despre baiat. Disperata a interpretat gresit postarea mea si mi-a scris mesaje pe PM foarte dure, in urma carora mi-am modificat postarea stergand orice referire la familia ei si am incercat sa o lamuresc ca nu toti cei care citesc si acest subiect sunt oameni rai sau o fac pentru a se bucura de necazul altcuiva.

Din pacate insa, experienta de viata a Disperatei pana acum a fost s e pare doar negativa si continua sa creada ca toata lumea are ceva cu ea sau ca numai o persoana aflata in aceeasi situatie o intelege.
Nu doream sa o ofensez nici pe ea si nici pe voi prin aceasta postare.
Asa ca va doresc numai bine tuturor si sarbatori fericite!

Ina


P.S. Incidentul relatat are o singura urmare: pe viitor am sa ignor orice fel de postari si intrebari ale Disperatei, pe orice fel de subiecte.

[/quote]

Ina - ideea de a iesi impreuna in bruxelles nu a fost a mea. e o idee excelenta, insa nu a fost a mea . ai vrut sa fii amabila, am inteles.... insa ce n-ai inteles tu , vad, este ca trebuia sa-mi adresezi intrebari aici , nu acolo. intrebarea ta ... sa nu uitam... cumprindea cuvintele..... ai un baietel mai special.... deci... nu era doar atat.... o falsa problema ridicata de mine...

sper ca acum s-au rezolvat problemele.

fii fara nici o grija, nu o spun din rautate, nici nu-ti port ranchiuna, desi m-am simtit jignita, nu-ti voi mai adresa nici-o intrebare, caci vad ca nu ne intelegem.

eu zic sa inchidem subiectul prea mult dezvoltat... caci desi ai citit toate cuvintele pe care le-am spus din inima, n-ai inteles ce vroiam sa spun tuturor.

te inteleg, inainte de a avea si eu probleme , gandeam ca tine. lucrurile s-au schimbat pentru mine, insa, si nimeni nu mai poate face nimic.

in cazul tau. .. ai dreptate... sa ma lasi in pace e singurul lucru bun... am inteles bunele tale intentii. .. pacat ca nu le-am sesizat din timp. m-a durut foarte tare ca ai spus - copil mai special... si multa vreme ma vor durea aceste cuvinte... deci ... pace, bine?

sarbatori fericite familiei tale!!!


s-auzim numai de bine! si [pup]

sarbatori fericite!

#144
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 16 decembrie 2005 - 02:07

of, m-am incurcat cu postarile astea!





paula: n-am intrat pe net cateva zile, de aceea am intarziat sa-ti urez toate cele bune , sanatate maxima fetitei . sa-i dea Dumnezeu tot ce e mai bun !!

[colegi][colegi][colegi][colegi]



[loveyou][loveyou][loveyou][loveyou]



[roker][roker][roker]



[ruga][ruga][ruga][ruga][ruga]



[s][s][s][s][s]



[pup][pup][pup][pup][pup]



s-auzim numai de bine! si [pup]



sarbatori fericite!

#145
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 16 decembrie 2005 - 06:01

Rog moderatorii sa inchida acest subiect.



Este deschis deja cap. 3...







Sarbatori fericite si indestulate.



[cheers]





[pegeam]





Paula[gravi]cu Paul 37+[baietel] siAlexandra [loveyou]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -