Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

cum iti recuperezi sotul


122 raspunsuri la acest subiect

#31
gabriella1

gabriella1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 08 august 2008 - 13:20

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

adica barbatii isi gasesc amante pentru ca au prea mult timp?... Hahahhaha... Incarcati-le programul, sa nu aiba timp de alte femei, inscrietii la cursuri de innot, karate, fiti mereu cu okii pe ei!



[detectiv]

ps- ptr Happy_in_TO [flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

#32
poxeta

poxeta
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 08 august 2008 - 13:35

iti multumesc pt sfat.Incerc sa ma controlez cat de mult pot sa fiu din nou sotia draguta zambitoare care eram odata nu navasta obosita ciufuta ,nervoasa pusa mereu pe cearta.Sper sa reusim sa intram pe fagasul normal.
multumesc mult oricum.


#33
gabriella1

gabriella1

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.055 mesaje

Postat 08 august 2008 - 13:53

de cate ori citesc titlul acestui topic ,imi vine sa spun "cu arcanu' "[bang][bang][bang][bang]

Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

#34
Bebe Beca

Bebe Beca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.907 mesaje

Postat 08 august 2008 - 15:04

Nu stiu cum sa spun... dar sotul nu este un obiect pe care sa il recuperezi de la lost&found...
In primul rand cred ca ar trebui sa ii spui sotului ca ai aflat de relatia conjugala, ca sa se termine minciuna... Si apoi vedeti ce este de facut.

Ioana si [zana] Rebeca

http://community.web...m/user/bebebeca

http://community.web...user/bebeca2004


#35
dako

dako

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 08 august 2008 - 15:33

da. poate era mai bine 'cum sa mi'l reapropii pe sot'. dar e o simpla formulare... nu am intrezarit in ceea ce a scris cmiha ca l'ar vedea ca pe o simpla proprietate.

mai degraba ca pe o proprietate sunt vazuti sotii ale caror sotii tocmai postau pe aici, sau pe alaturi...ceva de genu': nu'i lasati neocupati, inot..karate...si alte kestii. si, evident sa fie si urmariti, verificati. sunat instructoru', verificat ekipamentu'.

#36
Bebe Beca

Bebe Beca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.907 mesaje

Postat 08 august 2008 - 15:51

Dako, nu am vrut sa insinuez ca Miha si-ar vedea sotul ca pe o proprietate. Doar ca nu poti sa ii recuperezi, odata ce mintea le-a luat-o razna. Decat daca se dau cartile pe fata si omul stie ca nu mai poate sa mearga in acelasi fel, nestiut de nimeni. Poate isi revizuieste prioritatile si se si termina aventura.

Ioana si [zana] Rebeca

http://community.web...m/user/bebebeca

http://community.web...user/bebeca2004


#37
CatXO

CatXO

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 133 mesaje

Postat 08 august 2008 - 20:49

Parerea mea este ca daca te-a inselat o data te va insela mereu... Si oricum in momentul in care a plecat de acasa relatia nu va mai fi niciodata la fel... Acum iti zice ca nu esti destul de femeie, alta data iti va spune ca nu stiu ce nu i-ai facut si pana la urma tot te va parasi. Credeti ca un copil e mai fericit cu parinti care se cearta mereu, sunt nervosi si nu se mai suporta unul pe celalalt? Sau e mai ok sa fie separati, dar fericiti si multumiti, poate in alte relatii mai reusite.



Oana [mamica], Alexia [hippi] si Daria [bebic]





Varsta Alexiei





Varsta Dariei



#38
Aprilie

Aprilie

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 08 august 2008 - 21:06

Draga cmiha,mi s-a strins inima citind despre tine...

Mi-a placut foarte mult felul in care ai scris/descris ce se intimpla acum ; esti o fata inteligenta (observatiile tale au mult miez) si ,personal,nu cred ca ai nevoie sa-ti dea nimeni vreun sfat!

Ai inteles perfect ce se intimpla si de ce ,ti-ai asumat o parte din vina si ,cred eu, intuiesti deja ce e de facut.

Faptul ca n-ai sarit "la beregata" in momentul in care ai gasit mesajele arata ca esti o persoana echilibrata,inteleapta.

Cred ca atit tu cit si sotul tau sinteti doi "indivizi" de calitate si ar fi mare pacat sa va pierdeti unul de celalalt,mai ales ca aveti si un copil.

Greseli se intimpla tuturor (chiar tu ai pomenit despre atractia temporara pe care ai simtit-o fata de un alt barbat), si cere mult tact si diplomatie sa trecem peste ele.

Eu sper ca toata povestea e ceva neimportant (ceva similar cu ce ti s-a intimplat tie, poate putin mai avansat, daca individa ii scrie mesaje afective, desi asta nu inseamna nimic ,decit ca ea si-a pierdut un pic capul dupa sotul tau).

Petrece mai mult timp cu sotul tau, vorbeste-i si asculta-l...numai asa se va realiza "apropierea" pe care ti-o doresti.Nici un efort in acest sens nu e prea mare.

Apoi, nu uita ceva important : sufletul si mintea unei femei fac de zece ori mai mult decit fizicul ei : o idioata ramine la fel chiar daca are picioare de 110 cm.

Curaj si succes !

te imbratisez cu drag ,
Aprilie


When there is nothing left but God, that is when you find out that God is all you need !

If you want to learn to love better, you should start with a friend who you hate !



#39
Dahriana

Dahriana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 700 mesaje

Postat 08 august 2008 - 22:24

Vad ca ai taria sa taci si sa inghiti in continuare.
Si daca totusi poti,eu zic sa incepi sa-l testezi cu anumite chestii.
Nu stiu daca e important ca te inseala ci daca e ea mai importanta decat tine.
Daca a fost o aventura...nu ar fi continuat in timp...deci .. na.

Poate in momentul asta,daca mi s-ar intampla as tacea pana as ajunge in punctul in care sa-l urasc incat sa-i dau un sut la aia.
Tu stii ce-i vorbeste ei despre tine ? Tu stii cum o alinta pe ea ?

Nu stiu...asta doare..ai grija ce vrei sa recuperezi.
Afla ce gandeste el despre tine si despre voi.Asta e cel mai important.

..Dahri...

#40
larissa_79

larissa_79

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.670 mesaje

Postat 09 august 2008 - 00:49

cmiha, in primul rand titlul mi se pare nesemnificativ. Sotu' e acasa la tine, la voi. Problema e cum ii recuperezi dragostea si/sau respectul.



Eu n-am inteles cum ai reusit sa afli ca vorbeste cu cineva la telefon de cateva ori pe luna. I-ai controlat telefonul banuiesc. Si daca da, de ce? Eu recunosc ca n-am avut pana acum curiozitatea sa ma uit prin tel sotului si sper sa nici nu-mi treaca vreodata prin minte.



Ok, ai aflat. Dar..de unde atata calm? Eu daca as "detecta" asa ceva in secunda doi as cere explicatii. Asa simt, asa cred ca as face. Ori iubesc prea mult ori sunt neechilibrata ( idee ce se enunta pe aici). Sau...si una si alta!



Oricum sa ma prefac ca n-am aflat nimic n-as fi putut. Cel mult i-as fi trantit, botoasa fiind, o farfurie rece de mancare in fata iar la intebarea " ce ai?" as fi raspuns "nimic"[hot].



Ma gandesc ca totusi o fi vreun scenariu in mintea ta. Poate omul vorbeste cu o fosta amica, colega, n-am idee. De unde stii tu ca e amanta? Sau ai citit prea multe topicuri de acest gen pe DC.



Pe mine una m-ar deranja sa aflu ca imi umbla sotul in telefon. Mi s-ar parea o mare lipsa de incredere.



Si daca tot ai avut "puterea" sa te prefaci ca nu s-a intamplat nimic, joaca-ti rolul pana la capat. Adica, prefa-te ca nu stii nimic dar fa ceea ce crezi ca i-ar putea aduce inapoi respectul pentru tine.



Am pus ghilimele la "putere" pentru ca mie mi se pare ca o femeie este puternica atunci cand se comporta natural in cuplu si nu umbla prin telefoane. Dar na' e posibil sa am eu o idee deformata despre ce inseamna iubire, incredere si respect intre doi soti care se iubesc.



Mie imi place teribil un citat, nu stiu al cui e si cat e de exact dar suna cam asa " Daca fiind tu insuti, tot ceea ce faci nu e de ajuns pentru cineva, atunci acel cineva nu e de ajuns pentru tine!" Si punct.



madau, am tot respectul pentru ce ai facut pentru Miruna. Simt ca nu te-ai gandit la tine ci la ea! [floare3] V-am privit pozele, tu ai inca tristete in ochi! E si normal...sper ca in timp totul sa fie bine. Doamne ajuta!









Larisa si Alexia [zana](13 iulie 2006)



http://www.flickr.co...s/32393475@N00/



S-o ajutam pe Alexia!






Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -