Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Clipe fericite.


179 raspunsuri la acest subiect

#1
cons

cons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 25 ianuarie 2008 - 20:43

Stiu ca avem foarte multe probleme de rezolvat cu adoptia, dar haideti fetelor sa ne povestim clipele fericite alaturi de plodul nostru. Ce ziceti?[cool]
Pentru inceput, pentru ca tot am deschis subiectul, va voi povesti o clipa de magie din viata mea petrecuta alaturi de piutul meu.
De multe ori ne intrebam daca copilul pe care l-am adoptat este istet. Sa nu spun mai multe, ca.......... Oricum, ne dam seama dupa evolutia lui. O clipa tare fericita din viata mea a fost atunci cand am observat pentru prima data ca baietelul meu este foarte istit. Cum?
Intr-o zi cand avea 10 luni si un pic,a incercat sa ajunga la manerul de la sifonier. Nu a putut. Totusi nu s-a lasat pagubas. S-a tarat de-a buselea pana la pat, a dat jos pernele din pat, le-a pus la usa sifonierului una peste alta, s-a urcat apoi pe ele si a ajuns, in final, cu mana la manerul sifonierului. Am fost in al noualea cer, am stiut ca baiatul meu va fi istet din acea clipa. Bineinteles ca m-am laudat la toti cunoscuti, iar acum ma laud voua, dar sunt clipe de fericire pe care nu le poti uita toata viata.

Continuati fetelor.

#2
cons

cons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 03 februarie 2008 - 13:48

Mai fetelor, nu va inteleg. Ne place doar sa ne plangem: cat de greu este prodedeul de adoptie, prin cate trecem, etc., etc.,.........
Lasati-le deoparte aceste griji si hai sa vedem lucrurile minunate pe care le petrecem cu acesti copii frumosi si minunati. Va mai spun o clipa minunata de neuitat din frumoasa viata petrecuta alaturi de baietelul meu scump si de sotul meu drag.

Prima zi din viata baietelului meu petrecuta la mare.
Era o zi minunata de august 2005. Parca, ieri s-a intamplat. Soarele incepuse sa incalzeasca puternic apa marii, iar marera era foarte linistita. Lau meu avea 10 luni[bibe], dar imi era frica sa-l bag in apa marii. Aveam atatea ganduri negative: ca poate nu-i place, ca o sa inceapa sa tipe, ca poate raceste[bang]. Totusi, am hotarat sa-l plimbam cu barcuta. Ii placea cum aluneca barcuta pe suprafata apei si parea tare fericit. Langa noi, doua fete tinerele si bine facute se jucau in apa cu o minge. Deodata mingea s-a indreptat spre noi. Sotul meu, care probabil a fost foarte atent la puicute cu sareau dupa minge si
radeau zgomotos a uitat pentru moment de copil. S-a rezemat de barcuta in care era copilul, si a sarit in sus dupa minge. Vezi doamne, sa le-o dea mingea inapoi. Barcuta s-a rasturnat si copilul meu a cazut in apa marii. Vai ce m-am speriat. Bineinteles ca l-am scos foarte repede, dar ce credeti, copilul radea de mama focului. Ii placuse atat de mult caderea in apa incat parea in al noualea cer si mai vroia. Si uite asa, dragele mele, prima baita in mare a puiului meu.

#3
nico_ro

nico_ro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 03 februarie 2008 - 15:10

Cons, ai o minunatie de barbatel, asa cum sunt dealtfel toti copiii din gashca noastra[:D]. Si eu am o bucurie de baiat de un an si trei luni, care ne da gata in fiecare zi cu giumbuslucurile lui. Momentul cel mai minunat al fiecarei zile e dupa trezire, cand se ridica in patut si striga cu toate puterile "Mamaaaaa", iar cand ma vede ca vin sa-l iau baga un zambet cu gura pana la urechi, asa... artistic, cred ca actor se va face[bis], ca-i place de minune sa fie in centrul atentiei si sa faca demo-uri cu ce mai stie el sa faca.
Sau alt exemplu, ii place foarte mult sa tina biba (suzeta) in gurita, iar tati cand il vede ii zice sa arunce biba, ca-i baiat mare. El o arunca, apoi se aplauda singur (ca noi incepem in cor "Bravo!!") si in secunda urmatoare iar zambeste smechereste si urgent baga biba iar in gura.
Nu mai povestesc ce simpatic e cand danseaza, nu stiu de unde a invatat, cred ca de la TV, ca noi nu suntem mari dansatori, dar cand il vedem cum da din fundic si manute ne vine sa-l mancam. Mai ales cand "muzica" e zgomotul centrifugii de la masina de spalat sau al imprimantei cand printeaza[olala].
Acum ca am spart gheata, asteptam continuarea...


#4
cons

cons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 05 februarie 2008 - 02:27

Nico, este foarte scump si mununat baietelul tau, iar tu esti o frumoasa.
Ai dreptate, clipele foarte minunate suntatunci sau mai ales atunci cand copilul striga prin casa: Mamiiiiiiiiiiii. Este ceva ce nu poate fi scris.

#5
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 05 februarie 2008 - 11:44

Si noi avem zilnic , cu ritual niste expresii, nu stiu de unde venite[:D]:

- Mami, nu am sa te uit niciodata! si io raspuns: ai grija sa nu uiti niciodata ce imi zici acuma[^]! Ioana: sigur, nu am sa uit!

- Mamiiii, te iubesc cat, cat, cat....(sta si se gandeste) cat... florile! sau in alta zi: ...cat toata iarba din lume!!!(nu stiu unde le aude).

Sau de la un timp aproape zilnic cand ne giugiulim toti trei (ea care este o delicata si o finutza si pune mare accent pe apropiere) ne zice: Sunteti parintii mei![olala] E normal ca suntem... dar ea asa zice (nu stiu de ce?!)!!

Sau ...uneori zice: cand am sa fiu eu mare, tu (adica eu) ai sa fii bunica care va creste nepotii ( de la ea evident) si tati va fi sotul meu!Radem si o intrebam de ce? Si ea zice: pentru ca este barbatelul nostru preferat![:D]









Mami si Ioana nasturica

Niciodata nu trebuie sa plângi dupa ceva care nu poate plânge dupa tine.



#6
cons

cons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 05 februarie 2008 - 20:35

Claudia, nu reusesc sa-ti deschid pagina unde sunt puse fotografiile tale. Imi pare rau. Fa-i ceva! Astept.

#7
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 08 februarie 2008 - 11:23

quote:
Originally posted by cons
Claudia, nu reusesc sa-ti deschid pagina unde sunt puse fotografiile tale. Imi pare rau. Fa-i ceva! Astept.
Incearca acum![flo]Mami si Ioana nasturicaNiciodata nu trebuie sa plângi dupa ceva care nu poate plânge dupa tine.

#8
cellyagl

cellyagl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 08 februarie 2008 - 14:44

Claudia_a ,era cat pe ce sa intreb cati ani are fetita ta ...noroc ca am trecut pe pagina personala si am vazut . ai o fetita mare si frumoasa ! sa va bucurati de ea !

uite-asa am descoperit ca esti din Galati .as vrea sa te intreb cum ai reusit sa adopti?(eu sunt dezamagita ,descurajata,avem atestatul din iulie 2007) eventual sa vorbim pe messenger ,daca vrei,bineinteles .





INGERASUL RARES

#9
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 08 februarie 2008 - 17:01

Multumesc Celly, Ioana are 4 ani si 3 luni... poza e de la 2 ani jumate, insa imi place asa de tare ca imi vine sa o pup numai cat o vad in poza, toata ziua, la servici![:D]

Putem, vorbi pe mess... incerc sa iti trimit pe PM ID-ul meu si astept invitatie...ok?



Mami si Ioana nasturica

Niciodata nu trebuie sa plângi dupa ceva care nu poate plânge dupa tine.



#10
cons

cons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 348 mesaje

Postat 09 februarie 2008 - 21:55

Ai o frumusete rara de fata, Claudia. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea. Cons si baietelul ei, asteapta fotografii in continuare.[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

Cellyagl, nu inteleg, este copilul tau natural? [?][?][?]


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -