Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scoala 17 "Pia Bratianu"- pareri?


101 raspunsuri la acest subiect

#21
v_ionescu

v_ionescu
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 martie 2010 - 17:27

@ligeea Durdun dar e bine si cu Serbu.
Nu le-a adus nici macar azi rezultatele la olimpiada. Probabil ca trebuie ajustate pe ici pe colo sa nu dea sacosarii in apoplexie din cauza banilor pierduti. Am auzit ca acum se corecteaza loco asa ca poate face ce vrea. Daca-si permite sa faca meditatii cu proprii elevi in spatiul scolii...

#22
ligeea

ligeea

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 867 mesaje

Postat 16 martie 2010 - 02:16

neoficial-azi am fost la scoala si era un scandal intre o ,,cocona" invatatoare-mie personal mi s-a parut cam toapa , era blonda si imbracata usor execentric-in sensul bun al cuvantului dar avea gesturi si voce foarte afectate-in senul rau .
In fine , erau persoanele amintite mai sus si inca cateva iar duduia de care povestesc facea o intreaga tevatura ca ,,elevii ei" au fost in mod nepermis depubctati si ca e nu-s ce face daca nu se recorecteaza lucrarile. Doamna Serbu, Durdun si altii incercau sa o linisteasca dar nu era chip
Pe mine ma interesa , sincer ,daca doamna e un dascal intelegator si bun care sa nu dea teme gigantice , sa nu dea teme din zeci de culegeri la niste gaze .Zau , 1 ora , maxim 90 de minute trebuie sa fie suficient unui scolar de clasa 1-4 ca sa-si faca temele .parca si multi parinti au uitat de copilarie , cer si la after school zeci de lectii-acolo ar trebui sa se relaxeze , sa-si faca lectiile-in limita de mai sus si sa aduca cativa profesori de desen , muzica , sa faca cercuri pe teme la alegere incare sa dezvolte vocabularul celor mici, sa aiba un cerc de ,,debate" pe diferite teme , libere in care sa invete sa argumenteze o idee etc .Dar nu parintii vor culegeri, nas stat in hartoage si caiete scrise maruntel
Nu inteleg si pace

ligeea

#23
v_ionescu

v_ionescu
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 20 martie 2010 - 00:44

Tocmai ce ai cunoscut-o pe "Doamna" Iordache. Nu stiu de ce era asa suparata, pentru ca cei silitori au luat premiu (spre lauda lor si a parintilor lor). Din pacate, am impresia ca s-au mai "strecurat" si cativa abonati la premiile invatatoarei (doar trebuie armonizate rezultatele). Opteaza pentru Serbu mai bine.

#24
adileana

adileana
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 martie 2010 - 22:51

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

si noi suntem arondati tot la scoala 17. L-am inscris dar am ceva dubii in alegerea invataoarei-stiti ceva de doamna Serbu ?
Ar fi doamna Serbu sau domnul Durdun .
ce sa aleg ?

ligeea
am baiatul in cls a 4-a cu d-na serbu.cred ca este ultima pe care as recomanda-o.daca in primii ani a fost cum a fost,din cls a 3-a e o catastrofa.daca copilul e bun in cls.intai,il va cobora la nivelul de jos.i-a invatat pe copii sa se parasca intre ei,in cls a 4-a ei nu sunt prieteni intre ei.si nu din cauza copiilor.daca nu ai copilul la after school sau nu te duci cu daruri,copilul e si el pe acolo prin clasa.sa nu mai spun ca ii pune niste note in carnet si altele in catalog.oricum au tinut toate grevele.imi pare rau ca am ales aceasta scoala.

#25
adileana

adileana
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 martie 2010 - 22:58

Citat:
citat din mesajul lui v_ionescu

Tocmai ce ai cunoscut-o pe "Doamna" Iordache. Nu stiu de ce era asa suparata, pentru ca cei silitori au luat premiu (spre lauda lor si a parintilor lor). Din pacate, am impresia ca s-au mai "strecurat" si cativa abonati la premiile invatatoarei (doar trebuie armonizate rezultatele). Opteaza pentru Serbu mai bine.
in nici un caz!!!

#26
vioviju

vioviju
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 12:50

Fetelor, dar de la actuala clasa a-3-a pe cine sa aleg? Pls, pls, am nevoie mare de ajutor din partea voastra. Oare dna. Nedelcu e o alegere buna? Sau dna. Constantin???

#27
Luluta

Luluta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 24 martie 2010 - 17:52

Noi avem baietelul ce mare in clasa a IV la doamna Maria Neacsu si suntem foarte multumiti. Este noua in scoala, seria fiului meu a fost prima ei serie la scoala 17. Este foarte constiincioasa,au avut rezultate bune, iar clasa este foarte unita.

Luluta

#28
somalc

somalc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 17:23

Heloo!
Baietelul meu este la Pia Bratianu in clasa a V a. In clasele I - IV a fost la inv. Zeronian Carmen. Parerea mea este ca in general este o scoala ok! Dna Directoare nu mi se pare un bun manager.... scoala este veche dar s-au apucat de renovat....renovari ce dureaza de f mult timp! Ceea ce mi-a placut mie f tare a fost faptul ca scoala are si semi-internat. Baietelul meu si acum mananca la scoala - mancarea este f buna si in 5 ani de scoala nu am avut niciodata probleme. Deci, una peste alta [:D] este o scoala ok, de care sunt multumita!

#29
somalc

somalc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 31 martie 2010 - 17:24

Heloo!
Baietelul meu este la Pia Bratianu in clasa a V a. In clasele I - IV a fost la inv. Zeronian Carmen. Parerea mea este ca in general este o scoala ok! Dna Directoare nu mi se pare un bun manager.... scoala este veche dar s-au apucat de renovat....renovari ce dureaza de f mult timp! Ceea ce mi-a placut mie f tare a fost faptul ca scoala are si semi-internat. Baietelul meu si acum mananca la scoala - mancarea este f buna si in 5 ani de scoala nu am avut niciodata probleme. Deci, una peste alta [:D] este o scoala ok, de care sunt multumita!

#30
Artemis2010

Artemis2010
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 08 iunie 2010 - 23:16

Singurul plus al acestei scoli ...in mod paradoxal nu are legatura cu scoala. Sunt parintii care in general sunt un pic mai instariti datorita zonei 1 Mai - Kiseleff. In rest, destule cazuri de invatatori ciubucari (mai corect spus nesimtiti in ultimul grad - si vorbesc din experienta), director incompetent si lipsit de autoritate, debandada maxima pe holuri si in scoala in general. Lipsa de comunicare, nu se participa la concursuri scolare (cu cateva exceptii), un after school sub orice critica lipsit de orice fel de dotari - copiii sunt in majoritatea timpului nesupravegheati sau insotiti doar de pedagog.Nu exista nici un spatiu pentru evenimente - e drept ca scoala e intr-o renovare continua de cativa ani...Daca aveti "noroc" si nimeriti intr-o clasa renovata sa va asteptati sa nu puteti respira si profesorii sa nu aiba loc intre banci.
Este o "politica" a scolii sa va stoarca cat mai multi bani din buzunar plecand de la contractul de after-school, zeci de firme ce vand cadouri si carti care sunt tolerate in scoala inclusiv in timpul orelor si bineinteles ca ii pacalesc usor pe copii sa comande diverse prostii extrem de costisitoare. Mai sunt multe de spus dar cred ca v-am convins deja...Inclusiv femeia de serviciu sau lacatusul iau spaga ca sa faca orice. Nu afirm ca tot personalul este asa dar tot ce am descris mai sus este de netagaduit. Oricum daca insistati sa mergeti la aceasta scoala macar incercati sa identificati putinele invatatoare cu un caracter decent.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -