Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

EU Yes la vot. Multumesc ca ai iesit si tu!

europarlamentare referendum

290 raspunsuri la acest subiect

#21
Gabiheinze

Gabiheinze
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 23:57

BOICOT ! NU ies la vot ca sa trimit boierii sa se imbogateasca pe saracia si prostia românilor . Cu 25000 € pe luna . Euro excrocii parlamentarii nu au facut niciodata nimic pentru poporul român si nu vor face niciodata nimic nici pe viitor . Ne imbatam cu apa rece . BOICOT !

Pentru ce ii legitimam ? Sa mearga 4 ani la 

odihna , sanatoriu ,vacanta in PE ? Nu merita .

Sa stea naibii aici ca au avere destula de la firmele lor . Doar de aceea muncesc sclavii pe salarii de 

 kkt . Sa traiasca parazitii in lux nesimtit .

 



#22
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 10:39

BOICOT ! NU ies la vot ca sa trimit boierii sa se imbogateasca pe saracia si prostia românilor . Cu 25000 € pe luna . Euro excrocii parlamentarii nu au facut niciodata nimic pentru poporul român si nu vor face niciodata nimic nici pe viitor . Ne imbatam cu apa rece . BOICOT !

Pentru ce ii legitimam ? Sa mearga 4 ani la 

odihna , sanatoriu ,vacanta in PE ? Nu merita .

Sa stea naibii aici ca au avere destula de la firmele lor . Doar de aceea muncesc sclavii pe salarii de 

 kkt . Sa traiasca parazitii in lux nesimtit .

de mers tot o sa mearga cineva - concluzia este sa mergi la vot sa alegi tu pe cine sa mearga la Bruxelles sa reprezinte aceasta tara. Si sa nu mearga niste penali si corupti.



#23
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 10:39



#24
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 10:42

Imi puteti explica de ce alegerile adtea pentru parlamentul EU sunt atit de importante ?

 

Sunt ele mai importante pentru Romania decit alegerile din tara(parlamentare, prezidentiale)?

Nu atat alegerile sunt importante cat prezenta la vot.

Prezenta la vot va fi un barometru pentru alegerile prezidentiale, pentru viitoarele alegeri parlamentare si pentru ce va face mai departe PSD cu legile justitiei - pentru astea UE ne atentioneaza de luni de zile, sunt gata sa ne sanctioneze aspru.

 

De aici avem 2 aspecte:

1. votul pentru europarlamentare

2. votul pentru referendum, iarasi foarte important, ca barometru. Sa nu uitam ca in 26 mai vom vota pentru europarlamentare si pentru referendumul pentru curatarea justitiei.

 

In secunda in care PSD va avea mai mult de 30% va masacra legile justitiei in asa fel in care Dragnea si multi altii ca el sa fie albiti si sa poate accede la functii la care azi le este interzis.

PSD are un electorat stabil  de vreo 2,5-3 milioane milioane. Majoritatea sunt disciplinati, cu spirit de turma.

 

O prezenta la vot mai mare scade din procentele finale ale PSD si ne pune oarecum la adapost de iesirea din UE si de extremismul si delirul lui Dragnea&company.

 

====

Un boicot nu va rezolva problema, dimpotriva o va acutiza. Acum e momentul sa gandim global, sa ne gandim la Romania, sa fim constienti ca avem cel mai prost guvern post-decembrist, un dement presedinte PSD. Dar unii nu se gandesc decat la ei si la azi - ce conteaza maine.

 

Daca vrei o tara in care parlamentul este contestat, cu miscari de strada continue, sa ti se inoculeze permanent ca contestatarii PSD sunt precum camasile negre din Germania nazista, ca presedintele nu e roman, ca UE vrea sa ne otraveasca, ca toti cei care i se impotrivesc sunt fascisti, ca suntem sclavi si ca UE ne-a colonizat atunci stai acasa si nu te mai plange.

 

Daca esti destul de credul si pui botul la ce a spus Dragnea: "Doar cei foarte puternici, violenți, radicali, foarte bogați, ei să existe, să reziste, restul, omorâți - ca cica asta vrem noi ceilalti - si nu vezi domeniul lui ce se intinde pe 3 strazi, stai acasa, dar nu te mai plange ca esti sarac, dar nici nu-l adula pe dragnete care este cel mai puternic si cel mai bogat dintre toti.

 

Nu e momentul sa stam cu fundul pe camasa si sa spunem ca, pfui, aia se duc acolo pe 20.000 euro si eu sunt sarac. 

Daca esti sarac, du-te, nene la vot (ca nu eu te-am saracit!), apuca-te de politica, candideaza tu la europarlamentare, lupta macar pentru o justitie independenta, lupta ca abuzul in serviciu sa fie inca prezent  in codurile penale - daca nu, stai cu capul plecat si lasa-te abuzat ca asa ai visat azi-noapte sa o pui de-un boicot.

 

Ps. am vorbit la modul general.



#25
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 13:22

Ce prostie imensa, boicot inseamna lipsa la vot, inseamna ca unul daca voteaza, va avea majoritate.

Si daca voteaza Dragnea, e clar ce se va intampla.

Deci, care boicot? Boicot al tarii? Stupizenie mai mare nu prea am auzit lately.....



#26
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.321 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 14:00

Din pacate, nu doar cei needucati si asistati social ii voteaza! Am in jurul meu oameni civilizati altfel, cu studii superioare, cu job-uri de oameni normali, pensionari fosti colonei, medici, care fix asta voteaza! psd! Chiar duminica am avut o discutie cu cineva, ce, nu ne-a dat pensii, salarii, fac autostrazi [smulgpar]

Da, EU Yes la vot!



#27
AdiS

AdiS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 17:02

boicot - un BIG NO.

 

hmmm. I amintesc ca acum niste ani era pe aici un thread despre vot si lumea nu mai gasea motive sa voteze. Nu s-a mai votat.

 

Adevarul e ca si eu aveam oaresce dubii. Carligul care m-a trimis (ma trimite) la vot a fost faptul ca la revolutie, niste oameni tineri au murit pur si simplu pentru ca noi sa putem vota. [:(]

 

Trebuie sa fim constienti ca a nu merge la vot nu inseamna ca nimeni nu va mai vota ci doar ca o parte nu vor mai vota. E bine sa privim lucrurile in fata: Probabilitatea ca nimeni din toata tara sa nu mai voteze este fooarte mica, de fapt 0.

 

 

Asta inseamna ca alegerile vor fi tot timpul valide iar grupul care castiga, va conduce tara dupa bunul plac. De asemenea, alesii isi vor vedea de "cariera" lor politica, de afacerile lor, cu si mai multa incredere si siguranta.

Imaginati-va ca in felul acesta, singuri isi vor da si aproba legile ce le vor conferi mediul propice intru indeplinirea scopului propriu.

 

Dupa mine, asta nu este o solutie. Ar fi o solutie daca nimeni-nimeni nu va vota. Chiar si atunci as avea niste dubii ca vor apare altii in politica. Tot cei cu experienta, adica cei de acum, vor fi in prima linie, vopstiti un pic pe ici pe colo.



#28
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 17:12

Normal, asta cu boicotul mi se pare ca serveste cam mult psd ul ca sa nu cred ca "e o mana criminala", alta decat cea cu sarma :)), ca nu mai avea degete pentru atatea chestii....



#29
CiubotariuAlina

CiubotariuAlina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 22:11

Eu nu pot sa-mi dau seama, de ce la fiecare alegeri, sunt romani care vor sa boicoteze. Pe cine boicoteaza? Fix pe anti psd-isti. Adica inclusiv pe mine. DA, eu ies la vot. Si de fiecare data conteaza.



#30
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 08:22

La cate s-au intamplat in Romania in ultimii 2 ani, a boicota aceste alegeri inseamna ca nimic nu te-a afectat - ca esti de acord ca legile sa fie pentru corupti, sa nu existe bani pentru investitii pentru ca se dau asistatilor si spagilor, ca esti de acord ca tara sa fie condusa de o mana de penali.

 

Cand ai posibiltatea democratica de a iesi la vot - a boicota inseamna ca NU intelegi nimic din ce se intampla in jurul tau, - dar, vorba unui jurnalist, sa ai grija sa nu ajung intr-un spital, sa nu iesi pe drumurile pe care se intampla accidente si sa ai grija sa nu ti se intample ceva ...altfel dai nas in nas cu tara in care penalii sunt la putere.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -