Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ce credeti despre asta?


70 raspunsuri la acest subiect

#41
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 22:34



[quote name="a_alinta" post="8614777" timestamp="1558320470"] adevaratele problemele fiind care?

 

Inainte de a raspunde, ca nu cred ca intrebi asa ceva, poate ne scrii in  oras ai locuit inainte de a imigra si de cat timp ai imigrat ? Adevaratele probleme sunt multe, una a expus-o Viviana cu apa calda. 

 

eu nu inteleg despre ce electorat vorbesti, eu vorbesc despre oameni care cred tot ce aud fara a trece si prin filtrul propriu al gandirii lor. Pai si de unde aud, da la televizor, radio, de,ex, mijloace de informare in masa. Ori la posturile astea nu prea mai exista emisiuni de calitate, numai balacareala, influenta politica, certuri, nimic constructiv. Ai un exemplu de emisiune care sa fie altfel ?,eu nu pot sa ma pronunt, nu urmaresc posturile romanesti.

deci tu scrii cuvantul electorat  si dupa aceea ma intrebi pe mine de ce il folosesc?

 

dupa ce imi raspunzi la aceasta intrebare iti raspund si eu la intrebarile tale.

 

edit : urmaresc digi 24 si alte doua persoane pe facebook.


Editat de a_alinta, 20 mai 2019 - 22:44 .


#42
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 09:05

eu vorbesc despre oameni care cred tot ce aud fara a trece si prin filtrul propriu al gandirii lor. sub umbrela polticii cresc doar interesele celor care o fac si nu necesitatile celor care o voteaza. [/quote]

 

Ce aud ? Ca are madam Firea o sarma in colon? Sustii ca asta e un subiect de politica, nu? Sorry, dar eu nu prea iti inteleg postarile.



#43
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 09:13


edit : urmaresc digi 24 si alte doua persoane pe facebook.

Adica si tu, poti fi la fel de usor manipulata, formindu-ti de fapt convingerile, pe baza trairilor si mesajului ce il transmit altii.

 

Atita timp cit nu traiesti acolo, nu prea ai cum sa.ti creezi o imagine obiectiva asupra situatiei.De asta eu consider destul de periculos sa votezi pentru o tara in care nu mai locuiesti de ani de zile, desi e tara in care te-ai nascut.


Editat de andacos, 21 mai 2019 - 10:12 .


#44
CiubotariuAlina

CiubotariuAlina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 10:03

Parerea mea este ca obiectivitatea intodeauna e subiectiva. Poti fi obiectiv intr-o problema in care nu esti implicat. Nu stiu daca in politica eu pot fi obiectiva.

 

Si nu trebuie blamat nimeni ca se uita la antena 3  la Realitatea , Digi etc.

 

Cel mai bine este sa ai o convingere, fie buna sau rea, decat sa n-ai nici una.

 

 

In privinta alegerilor,daca nu votezi pentru ca nu stii cu cine, ca locuitor al orcarei tari, mergi frumos la sectia de votare si anulezi votul, dar macar stii ca ai facut ceva. 

 

Daca nu vrei sa votezi, pentru ca nu vrei, stai in fotoliu si comentezi de acolo.

 

Cat despre sarma in colon pe motiv de campanie electorala, eu nu comentez.

 

Vreau o parere medicala despre sarma aia cum a ajuns acolo, intreb pe cineva care stie ceva despre asta.

 

Eu, personal , nu ma uit la stiri. Ma deprima. Convingerea mea, mai mult de jumate, s-a format la protestul pe legea amnistiei, din 2017, cu "Alta intrebare".

 

Asta e parerea mea si am spus in alta sectiune de ce votez.

 

 



#45
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 12:47

[:)]  Nu exista obiectivitate subiectiva. 

 

Ori esti obiectiv ori subiectiv. Cale de mijloc nu este.



#46
CiubotariuAlina

CiubotariuAlina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 13:21

Lasa obiectivitate subiectiva [:)] . Asa nu se supara nimeni. Eu il folosesc des pentru ca nu am gasit o formula in care sa-i spun unui om sa nu poate fi obiectiv intr-o problema. https://www.wattpad....tate-subiectiva


Editat de CiubotariuAlina, 21 mai 2019 - 13:41 .


#47
CiubotariuAlina

CiubotariuAlina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 106 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 14:11

https://romania-alege.ro/

 

 

Nu stiu daca ajuta. Eu arunc un ochi.



#48
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 14:18

Adica si tu, poti fi la fel de usor manipulata, formindu-ti de fapt convingerile, pe baza trairilor si mesajului ce il transmit altii.

 

Atita timp cit nu traiesti acolo, nu prea ai cum sa.ti creezi o imagine obiectiva asupra situatiei.De asta eu consider destul de periculos sa votezi pentru o tara in care nu mai locuiesti de ani de zile, desi e tara in care te-ai nascut.

eu consider ca imi folosesc propriul meu creier pentru a intelege ce se intampla in jurul meu.  faptul ca nu traiesc in romania ma ajuta sa vad tot tabloul si numai cand cunosti si alta realitate poti vedea diferentele.   daca traiam in romania poate gandeam diferit. 

dupa cum am spus la alt subiect eu nu votez pentru romania dar imi doresc ca oamenii sa isi exercite dreptul de vot, chiar anulandu-l daca nu sunt convinsi pentru cine sa voteze.



#49
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 15:03

eu vorbesc despre oameni care cred tot ce aud fara a trece si prin filtrul propriu al gandirii lor. sub umbrela polticii cresc doar interesele celor care o fac si nu necesitatile celor care o voteaza. [/quote]

 

Ce aud ? Ca are madam Firea o sarma in colon? Sustii ca asta e un subiect de politica, nu? Sorry, dar eu nu prea iti inteleg postarile.

imi pare rau ca nu imi intelegi postarile , cateodata nu ma inteleg nici eu pentru ca nu sunt perfecta,  dar sa iesi si sa sustii ca o mana criminala ti-a pus o sarma in cur , ca suntem romani si stim acest cuvant  si in acelasi timp esti primarul capitalei  si il vorbisei de rau pe prim ministru din spatele primei ministre este politica.  



#50
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 21 mai 2019 - 15:09

https://romania-alege.ro/

 

 

Nu stiu daca ajuta. Eu arunc un ochi.

ajuta foarte mult pentru cei care isi doresc o schimbare.  trebuie sa isi acorde si putin timp.


Editat de a_alinta, 21 mai 2019 - 15:11 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -