Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


809 raspunsuri la acest subiect

#491
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 22 aprilie 2019 - 09:24

Buna ziua!

 

ieri mi-am sarbatorit si eu florile (Sotul si Crina). multumesc pentru urari - unele primite in privat - tuturor!

 

Fleur, sa stii ca m-am gandit la tine, ca nu mai cunosc pe nimeni cu acelasi nume cu fiica-mea.  [flo2]

 

Viv, recuperare usoara!

 

Miha, ce frumos povestesti de fete. asta imi da speranta ca si ale mele ar putea fi prietene, tot aceiasi diferenta de varsta fiind intre ele. 



#492
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 22 aprilie 2019 - 10:18

Buna dimineata pinguini,

 

Mihaela, vroiam sa scriu cu prietenia dintre fete, superb.  [flo2]



#493
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 22 aprilie 2019 - 10:49

La multi ani, Mihaela! Sa ai o viata minunata! Super te-ai sarbatorit, superba locatia, toti oamenii dragi langa tine, numai sora ta lipseste, dar sigur a fost cu gandul alaturi de voi.

 

La multi ani fericiti floricelelor care s-au sarbatorit ieri! Un Paste luminat, cu pace si liniste le doresc celor ce sarbatoresc zilele astea!

 

La noi mai ploua un pic  [smulgpar] . Am reusit totusi sambata sa imi pun in gradina cate ceva (ceapa, usturoi, patrunjel, marar, cimbu ... ) , am pregatit terenul pt plantat rasaduri (dupa 1 mai) ,am pus bulbii de gladiole, niste seminte de flori ce ar trebui sa stea inflorite toata vara. Vom vedea ce iese in final. Barbatul a finalizat proiectul "pavele". 

 

57333525_1221323881365324_48331099993559

 

Am facut poza inainte de a termina de strans totul in urma lui. 

 

De azi are in plan sa puna stalpi pt via de langa pavele, sa o ridice  sa faca bolta. 

 

Ce sa mai, suntem harnici de nu mai putem! [:D] 

Copiii se bucura de vacanta, au dormit dimineata pana tarziu, au avut copiii din vecini in vizita (si peste noapte), au iesit cu rolele si bicicletele, un pic m-au ajutat si pe  mine in gradina. 

 



#494
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 22 aprilie 2019 - 14:44

Laura, foarte frumos a iesit curtea cu pavele. ai sot priceput!



#495
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 22 aprilie 2019 - 19:08

Laura, au iesit foarte bine pavelele! Ti-o spun eu ca am experienta deja... [:-)))]

Daca nu am maturat la nisip intre si de pe ele...

Va iesi un coltisor minunat. 

 

Sunt foarte obosita. Mai mult nedormita. Las ca nu dorm bine de obicei, dar vreo 4 zile dupa operatie nu am voie sa dorm pe partea cu ochiul operat.

 

Fii-mea mai mergea intr-un club. Barmanul de acolo, un tanar, a murit saptamana trecuta de TBC. Au inchis clubul au pus afise ca toti contactii sa-si faca teste.

Fii-mea, putin ipohondra se si gandea ca gata moare de tuberculoza. Degeaba i-am spus ca TBC-ul nu se ia asa usor - internetul stie mai bine.

Asa ca azi am fost cu ea la dispensarul de TBC. Si-a facut radiografie la plamani si a stat de vorba cu dr. Nu are nimic, bineinteles.

 

Pe drumul de intoarcere o apuca o durere de ureche, participa si jumatatea de capatana aferenta urechii. Se albeste la fata si mai, mai sa lesine.

Ii propun sa ajungem acasa sa-i dau niste aulin, antibiotic, niste tobradex in ureche pana maine cand se va putea duce la dr. de familie. nu si nu...

 

si da-i si cauta la clinicile particulare din jur un ORL-ist care sa o primeasca printre alti pacienti. Am gasit la eternul Sanador o dr, foarte draguta. Bineinteles ca are otita, i-a pus o mesa imbibata cu Tobradex - a durut-o foarte, foarte tare, i-a dat si antibiotic, aulin si tobradex.

In fine eu nu nimerisem antibioticul.

A facut in drum spre casa si ceva febra. Dupa o ora o lasase durerea. Am facut niste glume pe tema asta, nu i-au placut - niciodata nu ii plac glumele mele.

 

Si pentru ca afara batea si vantul, am mers cu ochiul inchis, se strecoara ceva vant chiar si prin ochelarii aia de protectie care ma fac sa seman cu unul dintre soriceii din three blind mice. Three blind mice, we don't have to work - asta imi cantam in gand.



#496
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 22 aprilie 2019 - 19:16

ieri am fost la niste prieteni la gratar. Peste, icre - un festin.

Am urmarit impreuna dublul fetelor la fed cup - mi-am zis ca nu mai ma uit never.



#497
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 22 aprilie 2019 - 21:15

ieri am fost si eu la peste - la crasma numita "La copac" (Viviana stie [:)] ). am mancat icre, un bors de peste delicios, si-am ciugulit un pic dintr-o scrumbie la gratar.

 

a fost concertul prietenilor mei de la FolkFrate. afara, in curte - a fost fain rau. dar ce-a fost si mai fain - printer spectatori erau Mircea Baniciu, Marius Batu, Teo Boar, Leo Iorga. care bineinteles ca au cantat asa, la rece. cand a inceput o ploicica scurta, ne-am mutat inauntru si au continuat.

 

deci ceea ce trebuia sa tina pana pe la 3, a durat pana la 8 seara - si cred ca s-a mai stat, dar am plecat cu Yagmur si cu inca o prietena in Centrul Vechi, unde avea concert un alt folkist, Nicu Nicusor.

 

cu alte cuvinte, a fost o zi minunata!

 

de azi is in concediu doua saptamani. azi am facut ceva cumparaturi, maine tre' s-o duc pe Mianna la veterinary, si miercuri plec la mama.

 

La Multi Ani cu un pic de intarziere tuturor florilor frumoase! [flo]  [flo] [flo]  



#498
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 22 aprilie 2019 - 22:03

Mianna, sunt putin verde de invidie. Am fi fi venit si noi daca nu eram cu ochiul.



#499
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 22 aprilie 2019 - 22:42

Va mulțumesc încă o data Pt urări. 

 

Laura, foarte frumos a ieșit pavajul. Acolo se vor cațăra trandafiri? 

Esti foarte harnică, cu răsadurile. 

 

Scrisesem un mesaj lung înainte sa plecam cu vaporul, dar pe drum s-a poticnit netul și ce s-a salvat e foarte puțin. 

 

Scrisesem printre altele ca hotelul unde lucrează Diana, e cel in care s-a filmat Turist. Ovi și-a dat seama :). 

 

Si ca de ziua mea am stat la masa vecina cu o vedeta suedeza, cel care a reprezentat Suedia la Eurovision anul trecut. Care e cel mai bun prieten cu Felix Sandman, cel care a jucat rolul principal in Quicksand. Și el e cântăreț și in seara aceea au cântat la clubul unde noi mâncasem cina. Puteam sa stam sa ii ascultam, dar erau numai puști acolo (doar peste 18 ani, dar tot puști :)). Diana a rămas, a filmat puțin Pt mine :). 

 

Săptămâna frumoasa va doresc! 

 



#500
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.669 mesaje

Postat 22 aprilie 2019 - 23:21

.....au avut copiii din vecini in vizita (si peste noapte), au iesit cu rolele si bicicletele, un pic m-au ajutat si pe mine in gradina.
Laura felicitatri  pt finalizarea proiectului pavele. A iesit excellent. Sanatate si viata lunga sotului priceput! Wow si ce frumos a facut supprtul pt bolta. 

Am observant ceva la poza ta si nu pot sa nu te Intreb , tu nu ai burlane - sau cum se numesc....pt scurs apa  de Ploaie de pe acoperis?




Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -