Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Noiembrie 2019 (Brumarei de 2019)

sarcina noiembrie 2019

18 raspunsuri la acest subiect

#11
Giulia30

Giulia30
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 22 aprilie 2019 - 19:43

Buna !si eu sunt o viitoare mamica de noiembrie :) cum va simtiti?



#12
letyci1

letyci1
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 mai 2019 - 08:04

Buna mămici! Sunt Si eu o viitoare mămica in noiembrie... Mai am o fetita de 8 anișori si din pacate o sarcina oprita din evolutie la 9 saptamani anul trecut... Acum sper ca totul sa fie ok... am fost la eco pe 10.04 si i am auzit inimioara... Frica mea cea mare este ca , de câteva zile nu mai am sânii tensionati si parca s au înmuiat...mai simt oarecum dureri scurte dar foarte rar...aproape ca nu ma mai dor nici cand dau jos sutienul...nu am dureri de burta sau alte probleme...pe 6 sunt programata pt eco si bi test... Sunt foarte speriata [:(] ...sper sa fim ok.. Va imbratisez cu drag , sarcina usoara !  [flo2]



#13
GabrielaA10

GabrielaA10
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 17:17

Buna drage viitoare mamici cum mai sunt lucrurile pe la voi? Ati inceput sa luati in greutate? Eu inca nu am luat nici un gram momentan :). Luni am fost la morfologica de sfarsit de prim trimestru si am aflat ca voi fii mamica de baietel. Va pup si astept mesajele voastre



#14
salima123

salima123

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 16 mai 2019 - 10:20

Buna drage viitoare mamici cum mai sunt lucrurile pe la voi? Ati inceput sa luati in greutate? Eu inca nu am luat nici un gram momentan :). Luni am fost la morfologica de sfarsit de prim trimestru si am aflat ca voi fii mamica de baietel. Va pup si astept mesajele voastre

 

Buna! Si eu voi fi mamica de noiembrie sau decembrie, dpn: 28 nov- 2 decembrie, cam asa. De aia scriu si pe discutia de mamici de Decembrie, si aici. 

 

Vreau sa te intreb cum de s-a vazut sexul bebelusului asa de repede? Unde ai fost la eco? Bucuresti? Ce clinica? Eu am inteles ca dupa vreo 18 saptamani se vede.

 

Succes tuturor!



#15
GabrielaA10

GabrielaA10
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 16 mai 2019 - 10:28

Eu am fost la o clinica in Belgia pentru ca aici locuiesc. :*



#16
clauddia1

clauddia1
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 24 mai 2019 - 21:20

Buna, voiam sa va intreb ce ati simtit la primele miscari ale bebelusului si cand

Eu am 16 saptamani de sarcina si 4 zile si am simtit azi cum s a intarit cv sub buric cu o senzatie de corp strain si ca si cum impingea cv usor inauntru. De o saptamana fac si pipi foarte des si mai am intepaturi in partea de jos cu presiune, am fost la doctor si mi a spus ca asa este normal ca totul este ok. 



#17
oanavi1

oanavi1
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 iunie 2019 - 09:21

Buna :)) si eu sunt o viitoare mamica in noiembrie 2019...am 17 sapt. De azibdim ma confrunt cu o problema...am o mica sangerare maronie? V ati confruntat  cu asa ceva? Mentionez ca am facut morfologia de primul trimestru si bebe e bine. I am trimis dr mesaj astept sa ma contacteze...



#18
Geny11

Geny11
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 iunie 2019 - 22:52

Buna, si eu sunt tot mamica de noiembrie, am 17+3. Cum va simtiti? A-ti aflat deja sexul copilului? 



#19
bestmom

bestmom
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 24 iulie 2019 - 23:33

Buna seara !Sunt însărcinată în 6 luni si aproape o saptamana.. mi se întâmplă deseori să întâmpin dificultăți în a respira în general pe timpul nopții....specific că este foarte cald în perioada asta...io locuind momentan în italia.. am mers la medic dar nu am primit un raspuns concret decât că este normal această stare..ați putea să mă ajutați cu un sfat vă rog frumos .multumesc mult 





Etichetat si cu sarcina, noiembrie 2019

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -