Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv la Embryolab


12 raspunsuri la acest subiect

#1
Hope81

Hope81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 18 martie 2019 - 23:02

Buna seara fetelor

Dupa luni de zile de investigatii, cercetari, google search si ros unghii pe diverse teme relationate, am ales sa colaboram cu Embryolab din Salonic pentru un Fiv cu ICSI.

Este cineva pe aici care sa fi facut aceeasi alegere? Imi puteti impartasi experienta voastra?...Eu am niste emotii colosale.



#2
Yna37

Yna37
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 august 2019 - 13:53

Ai reușit? 



#3
Hope81

Hope81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 31 august 2019 - 11:05

Ai reușit?

Da Yna37!!!! A fost o reusita si suntem in al noualea cer.

Despre ei nu am decat cuvinte de lauda.O echipa de profesionisti, de o calitate umana greu de intalnit!Au fost extraordinari si m-au sustinut in absolut tot ce am avut nevoie, inclusiv mult timp dupa transfer.(A fost un inceput de sarcina cu ceva emotii).

 



#4
Optimista43

Optimista43

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 05 septembrie 2019 - 22:03

Felicitări

Ai FC fiv cu ovo donate?

O întrebare...mie mi a recomandat Dna Dr   Femostan sau Femoston ,pt îngroșarea endometrului

Ce ziceți ? Este bun? 



#5
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 06 septembrie 2019 - 21:55

Felicitări Ai FC fiv cu ovo donate? O întrebare...mie mi a recomandat Dna Dr Femostan sau Femoston ,pt îngroșarea endometrului Ce ziceți ? Este bun?

Si eu tot Femoston am luat pt ingrosarea endometrului si am continuat cu el  timp de 10 saptamani dupa embriotransfer. Acum am o burtica de aproape 17 saptamani. Succes! 



#6
Cochita79

Cochita79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 20 septembrie 2019 - 16:21

Hope81 , ai facut cu ovocite donate? Cat te a costat totul??



#7
Hope81

Hope81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 22 septembrie 2019 - 14:05

Hope81 , ai facut cu ovocite donate? Cat te a costat totul??

 

A fost FIV cu ICSI, cu ovocite proprii

Procedura in sine a fost 3000 € ar fi fost 3500 daca am fi avut embrioni pentru crioconservare.

Tratamentul pe mine m-a costat in jur de 1200€, dar tinand cont ca ei fac scheme de tratament personalizate nu te ajuta cu nimic informatia.

La toate acestea se adauga costurile analizelor ambilor parteneri, plus monitorizarea foliculara.Din pacate eu am ales sa o fac in Ro, dar gandind retrospectiv ar fi trebuit sa merg la clinica ...ar fi presupus doar o saptamana in plus de cazare, dar ecografiile le faceam oricum gratuit.

Daca esti interesata o echipa Embryolab va fi in Bucuresti pe 4 si 5 octombrie pentru consultatii.Eu ii recomand din inima.

Iti las link-ul mai jos, unde te poti inscrie daca doresti

 

 

https://m.facebook.c...120755618389564

 



#8
Cochita79

Cochita79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 22 septembrie 2019 - 15:52

Hope81 iti multumesc ca mi ai raspuns. Bajbai pt ca nu stiu ce clinica sa aleg. Eu va trebui sa incerc cu ovocite donate. Chiar acum am intrat pe link ul tau si m am inscris pt o consultatie cu cei de la Embryolab. Sper sa fie cu noroc.



#9
Cochita79

Cochita79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 23 septembrie 2019 - 16:31

A fost FIV cu ICSI, cu ovocite proprii Procedura in sine a fost 3000 € ar fi fost 3500 daca am fi avut embrioni pentru crioconservare. Tratamentul pe mine m-a costat in jur de 1200€, dar tinand cont ca ei fac scheme de tratament personalizate nu te ajuta cu nimic informatia. La toate acestea se adauga costurile analizelor ambilor parteneri, plus monitorizarea foliculara.Din pacate eu am ales sa o fac in Ro, dar gandind retrospectiv ar fi trebuit sa merg la clinica ...ar fi presupus doar o saptamana in plus de cazare, dar ecografiile le faceam oricum gratuit. Daca esti interesata o echipa Embryolab va fi in Bucuresti pe 4 si 5 octombrie pentru consultatii.Eu ii recomand din inima. Iti las link-ul mai jos, unde te poti inscrie daca doresti https://m.facebook.c...120755618389564

hope81, stii pe cineva care a facut la Embryolab fiv cu ovocite donate???



#10
Hope81

Hope81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 23 septembrie 2019 - 16:48

Hope81 iti multumesc ca mi ai raspuns. Bajbai pt ca nu stiu ce clinica sa aleg. Eu va trebui sa incerc cu ovocite donate. Chiar acum am intrat pe link ul tau si m am inscris pt o consultatie cu cei de la Embryolab. Sper sa fie cu noroc.

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor.

Vei descoperi un real sprijin moral in Kiki(Kyriaki, coordonatoarea).Pe mine m-au cucerit.Iti doresc succes si bebe sanatos in curand.Din cate stiu sansese sunt cu atat mai mari cu ovocite donate...Abia astept sa aud vesti bune de la tine.




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -