Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Andreea Bălan a suferit un stop cardio-respirator în timpul operaţiei de cezariană

nastere cezariana

48 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 05 martie 2019 - 13:23

o stire trista - sper ca Andreea sa poata trece cat mai repede peste acest 'hop' si ca totul va fi bine pana la final.

 

 Andreea Bălan a suferit în urmă cu câteva ore un stop cardio-respirator în timpul operaţiei de cezariană pe care a făcut-o la o clinică privată.

 

Insa, sa nu uitam ca orice operatie, vine cu niste riscuri. Iar nasterea prin cezariana este o operatie cu riscuri.



#2
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 05 martie 2019 - 16:24

andreea este deja mai bine.

 

,,Pentru ca am primit mai multe solicitari din partea ziaristilor, cu acordul familiei va informam ca evolutia si starea de sanatate a artistei Andreea Balan s-au imbunatatit semnificativ in aceasta noapte. Familia ei a putut sa o viziteze si sa stea de vorba cu ea.
Starea ei de sanatate este in continuare monitorizata de echipa medicala care o ingrijeste. Pe masura ce avem noutati vi le vom comunica.

Pacienta Andreea Balan a suferit o interventie chirurgicala cezariana, in timpul careia a intervenit un incident obstetrical major, o complicatie critica ce nu putea fi prevazuta la consultiile sau prin investigatiile anterioare. Situatia a fost gestionata cu succes de echipa medicala.Sunt foarte rare aceste incidente 1-80.000 nasteri.

Ca si in cazul tuturor pacientilor Sanador, spitalul nostru respecta dreptul lor la viata privata, astfel ca niciun detaliu medical nu va fi oferit opiniei publice fara acordul familiei”, se arata in comunicatul oficial al clinicii Sanador."



#3
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 06 martie 2019 - 12:28

Sanador???

 

valeu.



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 06 martie 2019 - 12:41

da, Sanador - e in ultima vreme in mijlocl problemelor...



#5
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 06 martie 2019 - 13:22

Foarte ciudat, sotul meu s-a operat la ei la umar acum 2 ani, operatie cu ft multe posibile complicatii, totul a fost ft ok. Eu am fost ft multumita de tot, s-a si vindecat si recuperat super usor, la nici 2 saptamani deja conducea. 

 Conditiile de la ATI impecabile, nici eu ca sotie nu am avut acces, ma rog doar 10 minute, dupa ce m-am dezinfectat ft bine in prealabil.



#6
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 06 martie 2019 - 17:33

Sanador pe partea de maternitate - nastere si lauzie - are probleme. in sensul ca... se incearca mulgerea de bani cat mai multi de la viitoarele mame. faci abonament, da, dar tot achiti tooot felul de controale si de analize. uneori, asistenta "pierde" rezultatele analizelor si spune... ca trebuie sa le faci din nou. sau recomanda aceleasi analize in fiecare trimestru de sarcina. daca nu esti atenta - desi normal ar fi sa nu fie nevoie sa fii atenta, efectiv sa iti ofere, garanteze increderea cumparata cu bani grei - la sfarsit te trezesti cu o factura de pici din picioare.



#7
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 06 martie 2019 - 18:29

Sanador pe partea de maternitate - nastere si lauzie - are probleme. in sensul ca... se incearca mulgerea de bani cat mai multi de la viitoarele mame. faci abonament, da, dar tot achiti tooot felul de controale si de analize. uneori, asistenta "pierde" rezultatele analizelor si spune... ca trebuie sa le faci din nou. sau recomanda aceleasi analize in fiecare trimestru de sarcina. daca nu esti atenta - desi normal ar fi sa nu fie nevoie sa fii atenta, efectiv sa iti ofere, garanteze increderea cumparata cu bani grei - la sfarsit te trezesti cu o factura de pici din picioare.

 

 

 Mi se pare absolut o oberatie ce zici, eu nu am auzit asa ceva, eu am nascut tot la o maternitate privata, si da aveam abonament business. Nu am patit nimic din ce spui, ba mai mult doctorul meu incercea sa imi bage in abonament si ce nu era, gen pesar-ul. Am cunostinte, care au nascut la Sanador, si nu am auzit de asa ceva.

  Eu cred ca este un mit cu maternitatile private, toata lumea zicea - valeu gemeni la privat, da gemeni la privat si nu mi-am vandut nici casa sa achit factura, a fost chiar de bun simt. Plus copii mei nu numai ca au fost ingrijiti, dar am vazut asistente jucamdu-se cu cel mic, alintandu-l.

 Doctorul meu a venit in sarcina special pt mine si duminica la 6 dimineata, nu i-am dat nimic. Desi tot zic ca o sa ma duc cu ceva. Fata de ce era de achitat, in 8 luni nu am dat nimic nimanui. Toate analizele le-am facut in abonament, repet tot ce se putea. Dar tare ne mai place sa vorbim din auzite.

 Este regretabil ce i se intampla Andreei Balan, dar daca era la stat nici nu se mai mediatiza.

 Si ca sa revin la Sanador, dupa cum am spus - sotul meu a fost operat acolo, si noi am fost multumiti de tot ce s-a intamplat, iar lucrurile s-au desfasurat exact asa cum am stabilit.


Editat de moon16, 06 martie 2019 - 18:33 .


#8
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 06 martie 2019 - 22:51

eu cred ca se exagereaza deja pe acest eveniment.  a facut embolie cu lichid amniotic dar s-a ajuns acum sa se discute prea mult despre asta.  eu daca as fi gravida m-as speria, pe bune! 



#9
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 01:27

Am cunostinte, care au nascut la Sanador, si nu am auzit de asa ceva. 

 

pai, nici mie nu mi-a povestit barza. :)

nu e musai ca patania unuia sa fie si patania altuia.

 

Dar tare ne mai place sa vorbim din auzite.

 

uite, chestia asta ma deranjeaza. daca tu ai cunostinte "care au nascut la Sanador si a fost bine-mersi", am si eu cunostinte care au nascut la Sanador si nu a fost bine-mersi. cu ce-s "mai superioare" cunostintele tale decat ale mele? tu nu din auzite spui ce spui? ca doar nu e experienta ta, e a cunostintelor tale, care ti-au transmis-o in scris sau prin viu grai.



#10
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 01:44

oameni buni, a fost un caz dintr-o mie sau 80 de mii , care a fost salvat pentru ca aveau oameni calificati.





Etichetat si cu nastere, cezariana

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -