Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Iubiri din Madagascar pana la ghetar

ghetar pinguini madagascar iubire sf valentin dragobete

943 raspunsuri la acest subiect

#191
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 09:17

neata  [clo]

 

o zi usoara si buna s-aveti! va pup  [flo2]



#192
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 10:43

Buna ziua!

 

Viv, recuperare rapida si acomodare usoara sa ai!  [flo2]

 

Daniela, felicitari ptr kilogramele pierdute! sa ma laud si eu ca am ajuns la 54. si eu mai am mult pana departe, mai vreau macar inca 2 [:)]

 

antmil, sanatate! la texe nu ma pricep la voi dar parca e o diferenta prea mare mai aves ca veniturile s-au dus in jos...

 

Rox, ce sot romantic! al meu nu face astfel de surprize. vine cu flori doar cand ma supara [:D]

 

Miha, felicitari pentru job Dianei. Eu zic ca o sa se descurce cu Silvia si prietenele ei. o sa fie bine si pentru ea si pentru fete ca nu sunt supravegheate chiar de un adult, pe Diana cred ca o vad ca pe una dintre ele.

 

CorinaDani, noi o sa venim din concediu fix duminica inainte de inceputul anului scolar. daca mai era o saptamana cred ca ne mai lalaiam pe drum, asa, o sa venim direct acasa. 

am vazut ca se schimba si structura semestrelor. cred ca se termina primul inainte de Craciun. nu am citit aprofundat, ca oricum o sa se schimbe de o suta de ori ca are tanti ministra idei multe.

 

Noi in week-end am avut vreme super calda si am fost la padure. Au alergat fetele si au adunat ghiocei si viorele, am stat la soare. nu stiu daca mai vine iar vremea rece dar ieri am stat in bluze. In fata casei erau 18 grade.

 

saptamana buna tuturor!



#193
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 10:52

buna dimineata,

Chiar e buna dimineata asta. Si luminoasa si un cer foarte albastru. 

 

Miha, mi-am amintit de ce atatea preacautii. Incizia este foarte mica 1,2-2 mm si nu se sutureaza. Se lasa asa si se prinde in timp.



#194
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 11:10

Bună dimineața, Miha sa știi ca și noi avem Tui, deși eu nu i-am folosit. Viviana recuperare rapida. Felicitări pt rezultatele școlare și sportive puilor de pinguini. Noi ne-am întors din Belgia:am mers mult, am degustat, vizitat și cumpărat, deja am împărțit cioco încoace și încolo, păstrând și pt noi of curse. Băieții sunt bine, deja aleargă în toate direcțiile și comunica mai mult, și stau cu oricine. Eu cu taică-meu m-am apucat de văruit în bucătărie, partea cea mai grea fiind dezasamblatul corpurilor de sus. Dar trebuie făcut. Va pup. P. S. Velvet cum merge șofatul? (eu sunt un șofer slab recunosc) Anna eu am un curățitor de fructe și legume ca cel al lui Miha, îmi place. Acu va întreb și pe voi: cât va costa pe voi un City break?

#195
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 11:22

Mie mi-au placut astia de la TUI. Sunt corecti si parolisti.

In vara in care a facut fii-mea mononucleoza, trebuia sa mearga intr-o excursie prin Europa organizata de TUI. I s-a interzis medical excursia.

Ei bne, cu 3 saptamani inainte de data excursiei, am retras-o si mi-au dat banii inapoi integral. Totul a durat aproximativ 2 ore de cand am facut cererea pana i-am primit.



#196
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 11:53

Buna dimineata din coltul meu cetzos si friguros! Unde or fi temperaturile alea de primavara pe care le-au anuntat astia??

 

Mihaela felicitari Dianei. TUI e o companie de prestigiu in domeniul lor. Am lucrat in turism si ii stiu. Nu la noi nu au. Sunt doar reprezentati de agentii de la noi.

 

Viviana refacere rapida!

 

Moon, pe noi un city break la Milano, 3 nopti, 2 pers la inceput de noiembrie ne-a dus pe la 600 eur cu tot (zbor, transfer, cazare, metrou, vizite, mancare).



#197
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 11:57

Buna dimineata din coltul meu cetzos si friguros! Unde or fi temperaturile alea de primavara pe care le-au anuntat astia?? Mihaela felicitari Dianei. TUI e o companie de prestigiu in domeniul lor. Am lucrat in turism si ii stiu. Nu la noi nu au. Sunt doar reprezentati de agentii de la noi. Viviana refacere rapida! Moon, pe noi un city break la Milano, 3 nopti, 2 pers la inceput de noiembrie ne-a dus pe la 600 eur cu tot (zbor, transfer, cazare, metrou, vizite, mancare).

Mulțumesc Roli pe noi partea noastră a fost 700 EUR + ce a plătit firma soțului, deci mi se pare cam mult. Ma gândeam ca deja la 1000 EUR sau peste puteam face 1 săptămâna undeva. E posibil Belgia sa fie o tara scumpa? Sau a contat și ca noi am făcut shopping?

#198
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 12:03

Mulțumesc Roli pe noi partea noastră a fost 700 EUR + ce a plătit firma soțului, deci mi se pare cam mult. Ma gândeam ca deja la 1000 EUR sau peste puteam face 1 săptămâna undeva. E posibil Belgia sa fie o tara scumpa? Sau a contat și ca noi am făcut shopping?

 

Sigur. La 600 eur au fost doar (zbor, transfer, cazare, metrou, vizite, mancare). Scade cumparaturile si vezi cat a fost de fapt. Nu cred ca e mai scumpa Belgia decat Italia...sau, cine stie?


Editat de roli25, 18 februarie 2019 - 12:06 .


#199
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 12:16

Ah Laura eu îți sugerez sa book-ezi acum probabil la un preț mai mic. Eu am ratat 3 vacante în ultimii ani, la 2 am pierdut doar banii de avion, și la una bilete de avion + hotel. Acum în Belgia, a fost greva la aeroport asa ca mi-am devansat călătoria cu o zi _dacă la bilete nu am pierdut nimic, la hotel am pierdut banii pe ziua în care nu am fost, iar ziua extra m-a costat 88 EUR. Deci eu musai o sa iau cu Free cancelation de acu, sau cu posibilitate de schimbare. Te pup.

#200
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 12:27

Ziua buna voua! 

Viviana, ma bucur ca a decurs totul atat de bine. Sanatate si recuperare rapida iti doresc!

 

Si eu am un curatator de ala de legume, il folosesc putin, barbatul il utilizeaza mai des. eu prefer cutitul. La fel cum nu folosesc deloc zdrobitor de ala de usturoi, in care bagi catelul si ti-l scoate prin gaurele. Mi se pare o pierdere imensa de timp si apa (ramane jumate din usturoi pe instrument si e f enervant procesul de curatare) .

 

Am avut un weekend destul de plin, dar a fost bine. Bianca a facut foarte bine la olimpiada, s-a calificat la faza pe judet (a avut a 5-a nota din 73 de copii), de altfel toate cele 4 fetele de la scoala lor care au participat la aceasta etapa merg mai departe. Munca profesoarei s-a vazut.  

Seara am avut o petrecere la nasii copiilor nostri, fosti colegi de facultate si buni prieteni cu noi. Am si dansat (ceea ce eu nu prea fac), am mancat bun, am stat la povesti. 

Duminica majoretele au dansat in deschiderea meciului de handbal feminin dintre echipa din Piatra si cea din Ramnicu Valcea. Au intretinut apoi atmosfera si in timpul time-outurilor. A fost o atmosfera foarte placuta, cu galeria care a sustinut echipa tot meciul, in ciuda faptului ca au mancat bataie la difereta mare de scor. Majoretele au fost admirate si aplaudate. 

In rest, gatit, curatenie, spalat rufe, ajutat la teme ... clasic. 

 

Mama pleaca acasa din spital miercuri. Sambata ma duc la ai mei sa stau macar o saptamana, sa ii ajut (imi iau laptopul si voi incerca sa si lucrez remote) . Speram sa fie ok. 

 

O saptamana frumoasa si usoara va doresc! 





Etichetat si cu ghetar, pinguini, madagascar, iubire, sf valentin, dragobete

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -