Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce vrajeli a mai facut Olivia Steer

tampenii olivia steer

15 raspunsuri la acest subiect

#1
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 08 februarie 2019 - 19:25

Deja mi se pare abracadabranta ultima postare a persoanei din titlu.:

 

"Am găsit pe un site cu trafic greu reteta naturistă a VACCINULUI ANTIGRIPAL. Rog nu-l faceți acasă, dacă nu vreți să se supere Tanti Pintea și Nenea Cercel, că nu le mai iese epidemia, nici macar pe hîrtie. Și apoi nu mai pupă nimeni comisioane din noile achiziții de vaccinuri. Și asta nu e frumos deloc!
1/4 cana usturoi pisat
1/4 cana ceapă tocată
1/4 cană ardei iute tocat
1/4 cană ghimbir ras
3 linguri de hrean ras
1 lingura cuișoare pisate
750 ml oțet organic de mere
Se așează totul într-un borcan de 1, 5 litri. Se completează cu oțet și se lasă la infuzat peste noapte. Se iau două-trei-patru linguri, la fiecare masa."

 

Si peste toate cele mai vorbeste si ironic despre persoane a caror meseria chiar asta este.

 

Dr. Raed Arafat are o luare de pozitie care se incheie cam asa:

Trebuie responsabilizate astfel de persoane. Si cele care pun afise in orase si incearca sa sperie populatia impotriva vaccinurilor si vin cu informatii care nu sunt corecte. Deci trebuie sa fie o responsabilizare aici, si aici legislatia sa fie modificata in sensul sa faca astfel de lucruri.

Sa fie posibil sa fie taxate. E dreptul la libera exprimare, orice om poate sa spuna ce vrea. Dar cand ai un anumit statut social si vii cu informatii gresite, cu impact negativ pe sanatate publica, pe domenii care pot pune viata populatiei in pericol, atunci trebuie sa ti se ceara macar sa vii cu dovezi publice. Si daca nu vii cu dovezi publice, medicale, care sa fie acceptate, atunci da, sa fie amendati. Nu vad o problema aici. Dar trebuie gasita o solutie pentru ca aceste lucruri devin din ce in ce mai frecvente si au impact prin faptul ca cei care fac aceste declaratii au o anumita influenta asupra populatiei.

 

Aici tot ce a spus.

==

Si dr.  Monica Pop: https://evz.ro/monic...via-vaccin.html atrage atentia ca aceasta nascocire de vaccin provoaca ulcer perforat si peritonita.

 

"Cresterea imunitatii la un virus nu se face mancand ceapa sau usturoi"

 

 

 

 

 

 



#2
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 08 februarie 2019 - 19:49

a fost vreodata blocata de catre  fB?



#3
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 08 februarie 2019 - 20:09

Ca prezinta retete naturiste nu ar fi o problema. Dar ca ia la.misto medicii mi se pare aiurea. Inteleg ca nu sunt politicienii persoane de incredere, dar nu am auzit de vreun caz de persoana vaccinata care sa fi decedat de gripa sau de vaccinul aata, in schimb 95 de persoane nevaccinate au murit de gripa. Deci care ar fi legatura cu inventarea epidemiei, comision din vaccinuri etc. Dovezi concrete nu aberatii.

In fine, aberanti cei care nu discern cu propriul creier astfel de infoematii



#4
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 08 februarie 2019 - 20:12

In general asa nu am.nimic.impotriva Oliviei steer, arata foarte bine cu regimurile ei naturiste vegane raw ce-or fi, dar uneori sare calul prea mult, si asta pentru ca si-a gasit sustinatori. Tace ea, vorbeste altul cu aceleasi idei. 

 



#5
Roxaani

Roxaani

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 15 februarie 2019 - 10:37

Femeia asta reprezinta un pericol public, sincer. Din pacate sunt atat de multi care chiar cred ceea ce spune. Ce sa zic, ceea ce crede fiecare nu este chiar un subiect de dezbatere dar totusi, putina logica nu ar strica.



#6
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 15 februarie 2019 - 12:03

Mai tineti minte cand ne certam aici pe forum cu niste cucoane care erau antivaccnare? Ei bine, ele acum se desfasoara pe FAcebook (unde chipurile e libertate...) ei bine, pana si de acolo vor fi scoase pentru ca prostia chiar pune in pericol sanatatea copiilor.

 

Decizie fără precedent luată de Facebook. Postările anti-vaccinare vor fi cenzurate



#7
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 15 februarie 2019 - 12:05

Pe noi ne-au amentat ca ne dau in jduecata pentru ca nu le lasam sa se desfasoare antivaccinare. Acum sa dea in judecata Facebookul. [:-)))]



#8
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 15 februarie 2019 - 12:38

Mai tineti minte cand ne certam aici pe forum cu niste cucoane care erau antivaccnare? Ei bine, ele acum se desfasoata pe FAcebook (unde chipurile e libertate...) ei bine, pana si de acolo vor fi scoase pentru ca prostia chiar pune in pericol sanatatea copiilor.

 

Decizie fără precedent luată de Facebook. Postările anti-vaccinare vor fi cenzurate

Nu am citot articolul, insa cumva pe mine ma mira ca nu a fost blocata pe FB pina acum!!!

 

Fb -ul blocheaza imediat(bine, clar trebuie sa fie si niste sesizari in privinta asta si daca Olivia Steer nu a fost blocata pina acum inseamna ca nu au fost sesizari), este foarte PC-ist! [:D]

 

Stiu persoane blocate pentru ca au comentat la adresa emigrantilor,  stiu persoane cu bloguri culinare blocate de FB [:D] , de asta am si intrebat in prima postare daca a fost vreodata blocata!!!!



#9
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 15 februarie 2019 - 12:50

EU cred ca fiecare mediu social - fie el ca e forum sau Facebook sau altceva are o responsabilitate. De asta trebuie sa existe moderatori f inteligenti (iar noi avem asta!!) si mai ales un real simt al normalului plus multa minte in cap  atunci cand decizi sa lasi sau nu pe altii sa faca prozeliti. Pentru ca asa cum spunea cineva odata- prostii au mintea odihnita si mult timp liber...si de asta fac repede prozeliti.

Olivia Steer nu ar fi fost lasata 'la liber' pe DC sa zburde in idioteniile ei,

 

Noi am avut  - cu ani in urma - la scara mult mai mica, evident - problemele pe care le are azi Facebookul. In plus, noi nu am facut nimic cu datele personale si nu am vandut datele userilor.  [flo2]



#10
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 16 februarie 2019 - 21:28

Tocmai am văzut un film creepy despre un virus violent : Contagion : pericol nevăzut . [help]

Neapărat să-l vedeți.  




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -