Sari la conținut

Sari la conținut


Filmul Leaving Neverland


45 raspunsuri la acest subiect

#41
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 15:38

Ah, ok, Anda. e posibil sa fii inteles gresit pentru ca mie  nu imi place MJ, Nu stiu daca in viata mea l-am ascultat de vreo 3 ori, nevoita fiind. Intodeauna m-am intrebat ce au vazut asa grozav la el de l-au transformat in mit.



#42
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 15:40

Iar eu cred ca redactor nu s-a referit la fanii lui in general, iubitorii muzicii lui, ci la fanii lui(avem si aici pe forum)care refuza cu desavirsire sa vada in Mj  omul-omul MJ.

nu cred ca e OK sa despartim faptele unui om de opera sa. Pana la urma, suntem suma faptelor noastre pe acest pamant si nu doar o selectie.

Nu stiu daca e OK sa continui sa asculti muzica si sa vezi video-urile lui MJ cu we are the world si copiii ... si sa stii ca el ii viola si le spunea sa nu spuna la nimeni ce fac ei in pat. 

In unele tari, ca Australia, Noua Zeelanda i Canada, radiorurile au decis sa nu mai puna muzica lui tocmai pentru ca acest lucru ar insemna ca societatea inchide ochii la abuzurile copiilor pe motive de bani sau rating.

 

Eu am fost un mare fan MJ. Primele cantece si video-uri pe care i le-am pus lui fiumeu - cand era de 5 ani ... erau cu muzica lui.  Acum insa nu mai pot sa il vad despartit de faptele lui. 



#43
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.305 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 16:06


In unele tari, ca Australia, Noua Zeelanda i Canada, radiorurile au decis sa nu mai puna muzica lui tocmai pentru ca acest lucru ar insemna ca societatea inchide ochii la abuzurile copiilor pe motive de bani sau rating.

 

 

Acum inteleg reactia clanului Jackson, eu nu am citit despre asta.

 

Viviana, nici eu nu sunt vreun fan MJ, sunt melodii care imi plac, sunt melodii care imi amintesc de tinerete, insa eu nu sunt un ahtiat al muzicii in general(mie imi plac aia mai clasici asa...), nu colectionez albume, nu am cintareti preferati, nu merg la concerte.

 

Ascult ce mi se da-cum se spune [:)], la radio in general.



#44
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 16:09

Pai le cam despartim. Citim si Baudelaire, si Verlaine, si Rimbaud, si Eliade...

 

Dar cu MJ e putin altceva.



#45
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 16:16

Acum inteleg reactia clanului Jackson, eu nu am citit despre asta.

 

Viviana, nici eu nu sunt vreun fan MJ, sunt melodii care imi plac, sunt melodii care imi amintesc de tinerete, insa eu nu sunt un ahtiat al muzicii in general(mie imi plac aia mai clasici asa...), nu colectionez albume, nu am cintareti preferati, nu merg la concerte.

 

Ascult ce mi se da-cum se spune [:)], la radio in general.

Ascult muzica pentru ca imi place. Nu m-a interesat niciodata cine o canta.

Ciesc carti pentru ca imi place sa le citesc. Nu ma intereseaza cum e scriitorul in viata reala.

Maa uit la picturi pentru ca le ador. Nu ma intereseza ca pictorul a fost nebun sau ca si-a taiat urechile, sau ca era narcoman,  sau ca a avut amanti de 13 ani.



#46
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 18:38

Da, asta voiam sa spun, Viviana, ca sunt multi alti artisti foarte dubiosi ca oameni, care au facut ceva schimbari in cursul istoriei artelor, din vremuri mai vechi.

Redactor, fanii lui mj nu trebuie sa dea un raspuns nimanui, e alegerea si dreptul lor sa ramana fanii lui, asta are mai multa logica?




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -