Sari la conținut

Sari la conținut


Filmul Leaving Neverland


45 raspunsuri la acest subiect

#31
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 30 ianuarie 2019 - 11:24

Eu cred ca daca vrei sa te rafuiesti cu cineva cinstit ar fi sa o faci cit persoana e in viata! Ce rost are acest documentar decit de a aduce bani in buzunarele celor 2 si a producatorilor? Sper ca MJ estate sa-i dea pe toti in judecata pentru defaimarea si tirirea in noroi a numelui lui MJ. 



#32
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.307 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 11:55

Din nefericire M j nu a fost decat un monstru dezgustator. Cu greu am putut sa urmaresc aseara o parte din documentarul de pe Chanel4 , in seara asta e continuarea de la 9 la 11.

Subiectul asta nu isi merita locul la zona artelor.



#33
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 13:03

da, e pare ca acest film va crea un val imens de dezgust si va sparge bibeloul post-mortem al cantaretului. 

 

Insa, tot stau si ma gandesc, de ce au acceptat acele mame sa isi lase copiii la el.... 



#34
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 13:18

Ieri seara, olandezii au transmis filmul Leaving Neverland si l-am vazut.

 

E un film dur, care nu lasa loc de dubii. Insa ridica multe semne de intrebare la adresa celor care au inchis ochii ... adica mamele acelor copii.

Una peste alta - indiferent de ce s-a intamplat in detaliu sau nu, un lucru e clar>  multi baieti minori isi petreceau noptile in pat cu Michael.

Ce faceau ei acolo, sub plapuma poate nu putem sti cu exactitate - unii cred ca acei copii erau abuzati, printre care acesti doi barbati care povestesc, altii cred ca mancau doar popcorn...... insa de ce avea nevoie un barbat de 30-40 de ani de compania acelor baieti in cadru privat?

 

aici sa imi raspunda fanii MJ.

 

In plus, pe tot parcursul filmului - in Olanda a fost deschisa o linie de telefon cu psihologi unde cei abuzati in copilarie, puteau discuta si denunta.



#35
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 13:49

Fanilor MJ le place muzica lui, de ce sa iti raspunda ei, ce treaba are muzica cu dormitorul?



#36
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 14:01

Fanilor MJ le place muzica lui, de ce sa iti raspunda ei, ce treaba are muzica cu dormitorul?

Anda, ma refer la acei fani care nu pot accepta ca a abuzat copii

 

Si inca ceva, un om care abuzeaza copii nu poate fi iertat pe motiv ca si canta bine - din punctul meu de vedere.. E ca si cum tu ai accepta sa iti abuzeze sexual cineva copilul - dar esti fanul lui muzical, Si ai spune ca nu e nici o legatura intre ce s-a intamplat si faptul ca ii adori muzica.

Nu gasesc nici o logica in ce ai spus.



#37
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 14:57

Anda, ma refer la acei fani care nu pot accepta ca a abuzat copii

 

Si inca ceva, un om care abuzeaza copii nu poate fi iertat pe motiv ca si canta bine - din punctul meu de vedere.. E ca si cum tu ai accepta sa iti abuzeze cineva copilul sexual - dar esti fanul lui muzical, Si ai spune ca nu e nici o legatura intre ce s-a intamplat si faptul ca ii adori muzica.

Nu gasesc nici o logica in ce ai spus.

MJ a fost un mare, mare artist.Poate intradevar cel mai mare din citi au existat,Nimeni nu poate contesta lucrul asta.

 

Pe plan privat, cred ca a avut multe ...nici nu stiu exact cum sa le spun, insa am sa le spun exact asa cum  cred eu...dereglerai psihice, care s-au manifestat sub diverse forme, incepind cu nenumaratele operatii estetice si terminind cu dormitul in pat cu copiii.



#38
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 15:25

Anda, ma refer la acei fani care nu pot accepta ca a abuzat copii

 

Si inca ceva, un om care abuzeaza copii nu poate fi iertat pe motiv ca si canta bine - din punctul meu de vedere.. E ca si cum tu ai accepta sa iti abuzeze cineva copilul sexual - dar esti fanul lui muzical, Si ai spune ca nu e nici o legatura intre ce s-a intamplat si faptul ca ii adori muzica.

Nu gasesc nici o logica in ce ai spus.

Cred ca Anda nu s-a referit la iertare. Ci pur si simplu la a desparti omul de opera lui si la faptul ca pe cei carora le place muzica lui nu e ok sa-i faca cineva vinovati ca o asculta in continuare.



#39
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 15:27

Cred ca Anda nu s-a referit la iertare. Ci pur si simplu la a desparti omul de opera lui si la faptul ca pe cei carora le place muzica lui nu e ok sa-i faci vinovati ca o asculta in continuare.

Iar eu cred ca redactor nu s-a referit la fanii lui in general, iubitorii muzicii lui, ci la fanii lui(avem si aici pe forum)care refuza cu desavirsire sa vada in Mj  omul-omul MJ.



#40
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 09 martie 2019 - 15:33

Voiam sa mai spun ca am ascultat si eu interviurile celor doi...sotul spune ca nu e ok, ca MJ nu se mai poate apara.

 

Eu spun ca daca exista o vina, aceasta trebuie sa iasa la iveala indiferent de timp.

 

Am vazut si interviul fratilor Jackson si sincer nu pot sa spun ca nu m-am intrebat pentru ei nu a fost niciun semn d eintrebare genul asta de vizite/petreceri/vacante incheiate cu dormitul in acelasi pat?

 

Eu nu stiu ce s-a intimplat acolo(desi cei doi intervievati, au spus clar ca sex oral a fost), insa nu mi s-a parut niciodata in regula practica asta a lui de a dormi in pat cu copii straini(mamele copiilor cred ca erau coplesite la rindul lor de ideea ca proprii copii sunt in atentia lui MJ, oare cine ar fi refuzat un sejur cu MJ in Neverland? )




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -