Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Septembrie 2019 (Dovlecei de 2019)

sarcina gravida septembrie 2019 mamica

57 raspunsuri la acest subiect

#21
nadia78

nadia78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 05 februarie 2019 - 02:27

Buna seara...am incercat sa deschid un topic pt mamici de octombrie...nu stiu daca am reusit , dar pana atunci am sa ma alatur mamicilor din septembrie....oricum DN e 6.10.19 deci ar putea fi si la sf lui septembrie daca bebe vrea sa vina mai devreme..

Va doresc numai bine tururor



#22
catali103

catali103
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 05 februarie 2019 - 08:41

Buna fetelor.Ieri am avut dureri mari de burta,mi a facut dr eco si placenta este desprinsa pe o portiune mica in fundul uterului.Fara sangerare.Bebe este bine,inimioara bate perfect! Avem 8 saptamani si 4 zile.Am stat ieri la perfuzii, iar de astazi in continuare cuminte la pat pentru oricat va fi nevoie.Dr zice ca daca voi fi cuminte totul va fi bine.

Asa ca viitoare mamici de dovlecei urati mi spor la filme, la citit si rabdare!

P.S.: orice pentru dovlecelul meu :)



#23
nadia78

nadia78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 05 februarie 2019 - 13:58

Buna! Sunt o viitoare mamica de septembrie cu DPN 5 septembrie. Sunt la a doua sarcina ,dar la al treilea copil. Am facut 14 ani tratamente peste tratamente indicate de unii dintre cei mai buni medici din tara, inseminari artificiale si nu am reusit sa raman insarcinata. Ne-am resemnat si am adoptat un baietel. La 40 de ani am ramas insarcinata natural, fara nici un fel de tratament si am nascut o fetita perfecta. Am crezut ca a fost doar o intamplare fericita, insa se pare ca nu. Acum, la 42 de ani sunt iar insarcinata in 9 saptamani si 3 zile

 

Doamne ajuta...wow...esti o incurajare pt noi cele peste 40 ca se poate si ca Dumnezeu e mare si bun...eu abia ce am implinit 41 si, dupa 2 sarcini pierdute si 2 inseminari, Dumnezeu mi-a aratat si mie ca se poate...sunt insarcinata din nou...si va fi bine...



#24
pinuta

pinuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 05 februarie 2019 - 23:09

Buna seara mamici! Se pare ca puiului meu nu i-a placut sa fie nici pepenas de august, nici dovlecel de septembrie si-a  devenit ingeras de februarie! Sarcini usoare va doresc si bebei sanatosi!

 



#25
nadia78

nadia78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 07 februarie 2019 - 12:56

[quote name="pinuta" post="8607646" timestamp="1549400974"] Buna seara mamici! Se pare ca puiului meu nu i-a placut sa fie nici pepenas de august, nici dovlecel de septembrie si-a devenit ingeras de februarie! Sarcini usoare va doresc si bebei sanatosi![/quote

 

imi pare rau sa aud asta....Sper sa fii tare si cu ajutorul lui Dumnezeu sa treci peste aceasta pierdere cat mai usor...



#26
Gya19

Gya19

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 07 februarie 2019 - 20:42

Imi pare rau pinuta, multa sanatate.. 



#27
Gya19

Gya19

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 08 februarie 2019 - 23:02

Hei mamici, cum va simtiti? Am o intrebare este mai rusinoasa dar pana la urma o pun ca imi sta pe creier.. voi cand va spalati inauntru ce culoare are secretia? La mine este usor rozalie ma sperie tare este doar cand "bag degetul".. nu mi-a curs nici macar pe hartiuta la baie, doar asa am observat-o..  



#28
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 09 februarie 2019 - 11:58

Hei mamici, cum va simtiti? Am o intrebare este mai rusinoasa dar pana la urma o pun ca imi sta pe creier.. voi cand va spalati inauntru ce culoare are secretia? La mine este usor rozalie ma sperie tare este doar cand "bag degetul".. nu mi-a curs nici macar pe hartiuta la baie, doar asa am observat-o..  

 

NU te spala inauntru! In general nu e nevoie, vaginul e un organ care, ca si ochiul se curata singur impingand in afara tot ce trebuie eliminat. In sarcina cu atat mai putin, deranjezi microflora si poate cauza infectii si irita cervixul.

 

Acum, ca tot m-am bagat in seama sa ma si prezint: insarcinata in 7 saptamani, DPN: 27 Septembrie si ma laud cu hipergravidie de sarcina, adica vomit cat cuprinde si nu pot sa mananc si sa beau. Periodic merg la spital pentru rehidratare si astept zile mai bune. 

 

Nu stiu cat o sa pot contribui, avand in vedere ca sunt pe invers cu fusul orar si de cele mai multe ori conversatia se muta bine de tot pana apuc eu sa citesc ce s-a scris.



#29
Gya19

Gya19

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 09 februarie 2019 - 20:35

Stiu ca nu este bine dar, secretia mea fiin usor rozalie ma sperie mai am un baietel 7 ani si acum 2 ani o sarcina oprita din evolutie imi doresc tare mult copilul acesta si inevitabil imi sta gandul numai la secretie, am 2 controale pana acum dar la dr. Niciodata nu a fost secretia rozalie .. nici dr nu stie cauza imi este asa frica.. 



#30
Gya19

Gya19

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 17 februarie 2019 - 09:37

Heii mamici unde ati plecat, eu sunt asa de fericita am auzit inimioara buburuzei mele, dr a spus ca am baiat dupa bataile inimi




Etichetat si cu sarcina, gravida, septembrie 2019, mamica

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -