Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de August 2019 (Pepenasi de August 2019)

august 2019 sarcina

335 raspunsuri la acest subiect

#51
roial.1

roial.1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 20:01

Sper sa treaca cat mai repede noaptea asta.Maine am programare la ora 15,nici la prima sarcina nu am fost asa paranoica. astazi am avut o usoara scurgere incolora si fara miros,m-a luat panica,mai aveam putin si plangeam...abia astept maine sa vedem ce spune dr.,macar sa stiu ori e alba ori e neagra,ma omoara stresul acesta.


Editat de roial.1, 11 decembrie 2018 - 21:33 .


#52
Betsie

Betsie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 20:18

Sper sa treaca cat mai repede noaptea astea.Maine am programare la ora 15,nici la prima sarcina nu am fost asa paranoica.

astazi am avut o usoara scurgere incolora si fara miros,m-a luat panica,mai aveam putin si plangeam...abia astept maine sa vedem ce spune dr.,macar sa stiu ori e alba ori e neagra,ma omoara stresul acesta.

Te inteleg asa bine... joi am si eu beta dimineata si eco dupa amiaza... parca nu ma mai dor sanii, insa am fost linistita pana in seara asta pt ca am avut greturi constante... cu cat se apropie ziua de joi, cu atat cresc emotiile... nu stiu cum as putea trece prin o alta posibila pierdere... azi noapte am visat ca mi-a zis ca e oprita din evolutie...asa sec si direct... si am primit vestea asa parca senina... in realitate sunt sigura ca m-ar traumatiza... nu concepeam nici macar a doua pierdere... dar ma rog sa trecem cu bine toate!



#53
roial.1

roial.1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 21:37

Trebuie sa fim optimiste.Eu zic asta chiar daca nu sunt,dar altfel nu stiu cum sa o mai iau.  Eu greturi nu am avut deloc,de asta imi fac tot felul de idei.am zapacit-o pe o prietena,daca nu este,daca s a oprit din evolutie,de ce mi se intampla mie,dar daca nu mi poate spune maine nimic.

Acum,sper ca toate sa aflam vesti bune.

 



#54
MotherOfDragons

MotherOfDragons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 12 decembrie 2018 - 10:31

Salut! 

Am fost la eco, intr-adevar e sarcina intrauterina (eram tare stresata sa nu fie extrauterina) e in evolutie, s-au auzit si bataile cardiace. 

Ecografic are varsta de 6s. Sunt mai linistita acum. 

Sper ca lucrurile sa evolueze bine pe viitor. 

Am o permanenta stare de greata, am si vomat de cateva ori ultimele zile si nu ma simt prea grozav. 



#55
Alina8502

Alina8502

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 12 decembrie 2018 - 10:49

Bravo @Mother of Dragons! Eu am la 15 programare, insa nu sunt asa optimista ca voi auzi si bataile, pentru ca noua testul de sange ne arata ca suntem mai mici cu aproape o saptamana. Felicitari, acum poti sta relaxata!



#56
MotherOfDragons

MotherOfDragons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 12 decembrie 2018 - 10:57

@Alina8502 Sa stii ca la prima sarcina fetita mea mereu a fost mai mica ecografic, uneori a fost diferenta destul de mare, insa s-a nascut la termen si a fost bine.

Eu am suferit in sarcina si o interventie chirurgicala clasica la nivelul abdomenului care m-a tinut sub un stres imens pana la nastere cand am vazut ca e bine.

Acum, din nou, ecografic bebe e mai mic decat varsta sarcinii insa eu am ciclurile lungi si automat si ovulatia are loc mai tarziu, acum sunt mai linistita decat in prima sarcina legat de acest aspect, la prima ecografie cu fetita am fost devastata cand am vazut ca e mai mica ecografic. 

Ei sunt puternici!

 

iti tin pumnii pt eco. Sa fie totul bine! 



#57
Betsie

Betsie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 12 decembrie 2018 - 16:05

Salut! 

Am fost la eco, intr-adevar e sarcina intrauterina (eram tare stresata sa nu fie extrauterina) e in evolutie, s-au auzit si bataile cardiace. 

Ecografic are varsta de 6s. Sunt mai linistita acum. 

Sper ca lucrurile sa evolueze bine pe viitor. 

Am o permanenta stare de greata, am si vomat de cateva ori ultimele zile si nu ma simt prea grozav. 

Felicitari si sarcina usoara in continuare! Legat de greturi, te inteleg asa bine...

Care e data UM la tine?

Mult succes Alina8502. Sa vii cu vesti bune!



#58
roial.1

roial.1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 12 decembrie 2018 - 16:50

Mamici,am venit de la control.

Nu am tocmai vesti bune,am un cheag mare chiar langa bebe,nu a vrut sa mi dea sperante,dar nici sa ma ingrijoreze.Momentan sunt pe tratament Arefam,saptamana viitoare merg din nou la control sa vedem daca evoluaza bebe si daca se mai diminueaza lama de sange sau eventual sa l elimin(dar este posibil sa l elimin si sacul sau sa l opreasca din evolutie).La prima sarcina la 6 sapt am eliminat un cheag,nu stiam ca il am,am crezut ca este copilul,dar am trecut cu bine.Ce sa va spun,sunt foarte suparata,i am spus si taticului,am stricat surpriza,dar singura probabil as fi luat o razna.



#59
Alina8502

Alina8502

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 12 decembrie 2018 - 17:11

Am revenit de la control. Suntem asa si asa...sarcina este de 5w5z, insa nu se vede inca embrionul, deci este mai mica sarcina. Avem sac gestational de 6.6 mm si sacul Yolk de 3.6mm. M-a chemat peste 2 saptamani  ca sa putem vedea exact cum evolueaza. Totusi mi-a zis ca ea crede ca la valoarea beta de 3177 o sa fim in regula.



#60
MotherOfDragons

MotherOfDragons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 12 decembrie 2018 - 19:49

Felicitari si sarcina usoara in continuare! Legat de greturi, te inteleg asa bine...

Care e data UM la tine?

Mult succes Alina8502. Sa vii cu vesti bune!

Pe 27 oct am avut UM, insa ciclurile peste sunt de 35-40zile, am ovulat mai tarziu si sarcina ecografic e mai mica; am avut test de ovulatie pozitiv pe 13 noiembrie, iar asta insemna ca ovulatia va avea loc in urmatoarele 24-48ore, deci am ovulat pe 14-15 noiembrie. 





Etichetat si cu august 2019, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -