Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de August 2019 (Pepenasi de August 2019)

august 2019 sarcina

335 raspunsuri la acest subiect

#41
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 10 decembrie 2018 - 23:54

Buna fetelor,am 37 de ani si sunt la prima sarcina dupa 12 ani de incercari. Imi luasem gandul si a fost un soc cand am vazut testul pozitiv,fara sa mai incerc tratamente sau investigatii de 2ani.Azi am fost la eco si am vazut sacul si un punctulet mic,dar dr nu mi-a dat prea multe sperante,ca asa fac astia aici in afara nu te baga in seama seama pana la 12 saptamani,nu mi-a dat analize,nici vitamine,nimic.M-a programat pe 2ian sa vin poate se vede ceva,si am fost la privat ca la stat e si mai complicat.Am biletele luate de mult si vin in tara de sarbatori si am vb cu o dr acasa si am programare pe 22sa vad poate se vede mai bine ca azi dipa eco nu am fost buna de nimic.Mi-a spus ca dupa asta sa incerc Fiv ca asta e ultima mea sansa,ca si cum bebele din burta mea nici nu exista .UM ar fost pe 31 oct.si cum socotisem eu pe net DN ar fi pe 10 august ,dar dr a spus ca s-ar putea sa am 5sapt.Mi-a dat voie sa zbor dar eu citisem ca nu e prea ok din cauza radiatiilor cosmice,boi vboi stiti ceva despre asta? 

Ioana in ce oras esti in Norvegia ca eu tot aici locuiesc si la fel ca tine imi doresc sa nasnasc in tara daca ma ajuta Dumnezeu sa fie bine bebele.

Sarcina usoara burtici.



#42
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 10 decembrie 2018 - 23:58

Iertati-mi greselile fetelor ,nu am intrat de ani de zile pe forum si nu mai stiu de unde editez greselile.



#43
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 00:09

Ca simptome am dureri de burta mereu chiar si noaptea,uneori intepaturi mai puternice,sani sensibili,si somnolenta maxima,iar ieri am fost in supermarket si doar uitandu-ma la unele fructe sau legume mi se umplea gura de apa si nu am patit niciodata asta.

Intr-o dim.cand am bagat periuta de dinti in gura am fugit deasupra toaletei sa vomit dar nu a iesit nimic,si nu suport sa ma stranga nimic de burta,balonata si cand urc scari parca imi dau sufletul.Cam astea ar fi.

 



#44
MatzaRebela

MatzaRebela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 426 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 11:17

Optimism maxim, si putere raisa, da am auzit ca in afara nu se face nimic pana la 12 sapt.. ei se bazeaza f mult pe selectia naturala..  e mai greu DN si din cauza ca nu ai de unde stii cand exact ai avut ovulatia si cand exact s-a intamplat.. mai ales daca ai o viata sex activa..la mn sotul a fost plecat  de la CM(28.10) pana pe  18 noiembrie.. deci clar.. la mn a fost si ovulatia mai tarziu ..asa ca am calculat si eu cu 2 sapt inainte de 18 noiembrie:))) si as avea acuma undeva la 5 sapt si 2 zile..simtomele ce le ai sunt clar simtome de graviduta..:)  asa cu rabdare optimism, nu esti nici prima nici ultima care dupa ce renunta la a mai incerca orice fel de trataent sa ramana...(cunosc personal pe cineva)



#45
MatzaRebela

MatzaRebela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 426 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 11:21

zborul in ultimul trimestru e mai cu complicatii.. asta din cate am tot auzit, insa nici atunci imposibil daca sarcina decurge ok( vei avea nevoie de adeverinta de la doct... ca e totul ok ).cat despre radiatii si poluare si si si...  nici sa mai respiram nu este ok ... dar ne adaptam..



#46
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 11:53

Am avut UM pe 31 oct si doar 3 contacte 6,10 si ultimul fiind pe 12 nov  cred ca am ovulat la vreo doua zile dupa cam pe 14 noiembrie .Deci chiar nu stiu cum sa socotesc ca dr la inceput spunea ca am 6s,dar la eco i-a dat mai putin,ii posibil ca bebe sa se fi plimbat mai mult pe acolo [:)]



#47
MatzaRebela

MatzaRebela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 426 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 12:45

Important e de la control la control sa se dezvolte:) ca restul.. oricum bebe decide cand vn pe lume, asta de nu e caz de cezariana:)multa sanatate si optimism:)



#48
MotherOfDragons

MotherOfDragons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 13:55

@raisa28 bine ai venit! Felicitari pentru sarcina. Doamne ajuta sa fie totul bine pana la final! 

Fii optimista! Eu am o matusa care tot dupa 12 ani a reusit sa aiba copii, dupa ce a refuzat sa mai faca orice tratament a avut o surpriza enorma. 



#49
MotherOfDragons

MotherOfDragons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 14:03

Eu UM am avut-o pe 27 octombrie, iar test pozitiv de ovulatie pe 13 noiembrie, m-am tot testat luna noiembrie, inainte am incercat cateva luni fara succes. 

Abia astept ziua de maine sa mergem la eco. 



#50
Betsie

Betsie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 19:35

Am avut UM pe 31 oct si doar 3 contacte 6,10 si ultimul fiind pe 12 nov  cred ca am ovulat la vreo doua zile dupa cam pe 14 noiembrie .Deci chiar nu stiu cum sa socotesc ca dr la inceput spunea ca am 6s,dar la eco i-a dat mai putin,ii posibil ca bebe sa se fi plimbat mai mult pe acolo [:)]

Bine ai venit. Si eu am avut UM pe 31 octombrie. Maine facem 6 saptamani :)

 

Mult succes la toate mamicile care au maine eco!! Sa veniti doar cu vesti bune!!





Etichetat si cu august 2019, sarcina

Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -