Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de August 2019 (Pepenasi de August 2019)

august 2019 sarcina

335 raspunsuri la acest subiect

#241
Alina8502

Alina8502

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 13 ianuarie 2019 - 12:40

Si eu simt un fel de miscari, ca un fluturas, cam de 2-3 ori pe zi, cateva secunde. Dar m-am gandit ca sunt eu prea disperata si nu prea are cum...mai ales ca e si prima sarcina!


Editat de Alina8502, 13 ianuarie 2019 - 12:41 .


#242
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 13 ianuarie 2019 - 13:22

Eu simt un fel de gâdilit, dar cred că e doar imaginație. Am înțeles că undeva la 25 săptămâni se simte, la tine în schimb la a 2-a ai putea simți și de la 16.

 

Asa se simte la inceput...gadilit, fluturas care da din aripi...la prima sarcina am simtit dupa 16s, la a doua de pe la 13s...bineinteles ca nu se simt in fiecare zi



#243
MotherOfDragons

MotherOfDragons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 13 ianuarie 2019 - 13:29

Nu sunt dureroase durerile, simt ca la menstruatie, tot trec si revin in timpul zilei. 

 



#244
Alina8502

Alina8502

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 13 ianuarie 2019 - 13:31

Nu sunt dureroase durerile, simt ca la menstruatie, tot trec si revin in timpul zilei.

Exact asa sunt si ale mele si am fost la medic, pentru ca m-am cam speriat. M-a linistit, acum sunt schimbari majore in organism, uterul se mareste si exact asa se simte, ca niste dureri de menstruatie, insa mai slabe ca intensitate.



#245
MotherOfDragons

MotherOfDragons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 13 ianuarie 2019 - 13:31

Vi se pare că simțiți bebelușul mișcându-se? De câteva zile tot simt mișcări, știu că e prea devreme, dar așa simt. Sunt la a doua sarcina si am înțeles că se simte mai devreme.

Eu la prima sarcina am simtit miscarile la 17s si de atunci zilnic, acum am 11s insa deocamdata nu simt decat activitate intestinala.  [:)]

Si eu am inteles ca la a doua sarcina se simt mai devreme. 



#246
MotherOfDragons

MotherOfDragons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 13 ianuarie 2019 - 13:34

Exact asa sunt si ale mele si am fost la medic, pentru ca m-am cam speriat. M-a linistit, acum sunt schimbari majore in organism, uterul se mareste si exact asa se simte, ca niste dureri de menstruatie, insa mai slabe ca intensitate.

La prima sarcina nu am experimentat asa ceva, ma gandesc ca e de la marirea uterului sau tranzit, dar credeam ca uterul fiind "calit" nu are ce sa "comenteze" insa se pare ca m-am inselat. 



#247
Allyna36

Allyna36

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 14 ianuarie 2019 - 21:55

Buna seara mamici, va scriu din spital.....din pacate asa din senin mi-a apărut o sangerare abundentă (eram la orele de dans ale fetitei....saraca am lasat-o acolo si am fugit la spital, a luat-o mama pe fetita deci nu a ramas singurica :D ) se pare ca am un cheag de sange destul de mare intre placenta si uter...... Oh doamne ce spaima am tras cand am vazut in ce hal sangeram. M-am linistit cand l-am văzut pe bebe f activ si i-am auzit si inimioara. Sunt pe tratament si vedem maine dimineata ce v-a spune medicul meu. Sper sa se resoarba caci altfel e risc sa pierd sarcina. Azi am fix 10 saptamani

Editat de Allyna36, 14 ianuarie 2019 - 22:20 .


#248
MatzaRebela

MatzaRebela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 426 mesaje

Postat 15 ianuarie 2019 - 09:04

Sanatate maxima Allyna, si repaus la pat o sa ti se recomande, cv ovule si  va fii bine, si eu sarcina trecuta la inceput am avut un cheag de sange insa n-am avut sangerari... in prima odisee erau care toata sarcina au sangerat si au avut cheaguri, si-au dus la bun sf sarcina, cu f multa rabdare si calm:) asa ca fii optimista maxim.



#249
MotherOfDragons

MotherOfDragons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 15 ianuarie 2019 - 11:18

Buna seara mamici, va scriu din spital.....din pacate asa din senin mi-a apărut o sangerare abundentă (eram la orele de dans ale fetitei....saraca am lasat-o acolo si am fugit la spital, a luat-o mama pe fetita deci nu a ramas singurica :D ) se pare ca am un cheag de sange destul de mare intre placenta si uter...... Oh doamne ce spaima am tras cand am vazut in ce hal sangeram. M-am linistit cand l-am văzut pe bebe f activ si i-am auzit si inimioara. Sunt pe tratament si vedem maine dimineata ce v-a spune medicul meu. Sper sa se resoarba caci altfel e risc sa pierd sarcina. Azi am fix 10 saptamani

Multa sanatate. Sa se absoarba cat mai repede cheagul! 



#250
Momof2

Momof2
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 ianuarie 2019 - 12:23

Salutari mamici!

aveti idee daca pentru septembrie 2019 se face grup? eu nu am gasit.

Sper sa fiu si eu cu bebe 2 in brate la finalul lui septembrie




Etichetat si cu august 2019, sarcina

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -