Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Referendum familia traditionala


670 raspunsuri la acest subiect

#661
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 14 octombrie 2018 - 15:58

A, nu pomeneai si de pinguini ? Asa mi s-a parut .

 

Eu da, pomeneam de gandaci . Pentru ca nu vad de ce tu poti spune de pinguini fara a fi derizoriu iar eu de gandaci nu

 

. Cat despre primate repet: tu te poti considera ruda cu cine vrei. Eu nu ma consider ruda cu primatele .

 

https://ro.m.wikiped...rg/wiki/Primate

 

Imi pare rau daca te dezamagesc dar indiferent cine cand si in ce scop te-a invatat asta , ramane convingerea ta. A mea este cu totul alta. Nu consider ca am vreo legatura cu primatele homosexuale de aceea nu ma misca documentarele facute in acest scop. Sper ca acum e mai clar


Editat de mamica11, 14 octombrie 2018 - 16:04 .


#662
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 14 octombrie 2018 - 18:37

. Cat despre primate repet: tu te poti considera ruda cu cine vrei. Eu nu ma consider ruda cu primatele .

 

https://ro.m.wikiped...rg/wiki/Primate

 

Nu contează dacă tu te consideri rudă sau nu cu primatele, realitatea este că ești în aceeași familie cu primatele mari.

 

Primate.jpg



#663
ChloeD

ChloeD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 251 mesaje

Postat 14 octombrie 2018 - 18:38

 

 

Eu da, pomeneam de gandaci . Pentru ca nu vad de ce tu poti spune de pinguini fara a fi derizoriu iar eu de gandaci nu.

 

. Cat despre primate repet: tu te poti considera ruda cu cine vrei. Eu nu ma consider ruda cu primatele .

 

https://ro.m.wikiped...rg/wiki/Primate

 

Imi pare rau daca te dezamagesc dar indiferent cine cand si in ce scop te-a invatat asta , ramane convingerea ta. A mea este cu totul alta. Nu consider ca am vreo legatura cu primatele homosexuale de aceea nu ma misca documentarele facute in acest scop. Sper ca acum e mai clar

 

Pai tu nu esti ruda cu primatele. Tu esti o primata.  [:D]

 

Homo sapiens:

  • Ordin: primate
  • Subordin: haplorrhini
  • Infraordin: simiiformes
  • Superfamilie: hominoidea
  • Familie: hominidae
  • Gen: homo
  • Specie: sapiens


#664
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 14 octombrie 2018 - 18:56

Nu zau? 

 

Am pus linkul la care banuiesc eu ca se refera  si am si am si scris explicit mai sus: 

Nu  sunt in acord cuteoria respectival

 Si sigur nu numai eu consider ca marile invataturi de acoo sunt adevarate. 

E chiar atat de greu de priceput 



#665
ChloeD

ChloeD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 251 mesaje

Postat 14 octombrie 2018 - 19:21

Eu de exemplu nu imi consider " rudele cele mai apropiate" animalele de nici un fel. Deci, nu vad legatura

 

Iar In ceea ce priveste homosexualitatea la pinguini, broaste, tantari , etc pot sa spun doar  ca probabil exista o anumita explicatie si in dereglari ale sistemelor lor. Animalele se imbolnavesc si ele, de asemeni fiecare individ se manifesta diferit  fata de altul desi sunt din aceeasi specie de exemplu unii caini sunt mult mai agresivi decat altii, etc.Unii reactioneaza la tratament medicamentos, unii in schimb turbeaza. Patologia e patolohgie chiar daca sunt animale. Mirarea nu exista decat la cei ce fac documetare tampe exact pentru a lega omul homosexual de animalul homosexual pt a demonstra un vax tuturor celor ce inghit nemestecat.

 

Paragraful de mai sus e un exemplu de insiruire de cuvinte fara nici o legatura si lipsita de orice logica ori baza academica. Homosexualitatea nu este o dereglare, nu este o boala. Homosexualitatea este o orientare sexuala, asa cum este heterosexualitatea, asa cum este bisexualitatea. 

 

Agresivitatea la ciini nu “se trateaza”, agresivitatea si combaterea sa depind de multi factori, si agresivitatea nu duce la turbare. Pentru cultura ta generala, turbarea e cauzata de un virus, virusul rabic, si cuvintul cheie e preventie/vaccinare, nu "tratament medicamentos". Agresivitatea nu duce la turbare, agresivitatea este una din manifestari dupa instalarea simptomelor clinice ale rabiei, dupa ce virusul a atacat deja sistemul nervos central, urmat de inflamarea creierului si a maduvei.

 

Si inainte de a aduce patologia in discutie, informeaza-te exact ce e, nu o folosi doar pentru ca iti place cum suna si ai impresia ca da greutate unor propozitii fara cap si fara coada.



#666
ChloeD

ChloeD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 251 mesaje

Postat 14 octombrie 2018 - 19:32

Nu zau? 

 

Am pus linkul la care banuiesc eu ca se refera  si am si am si scris explicit mai sus: 

Nu  sunt in acord cuteoria respectival

 Si sigur nu numai eu consider ca marile invataturi de acoo sunt adevarate. 

E chiar atat de greu de priceput 

 

Din punct de vedere academic si stiintific e imposibil de priceput. Faptul ca 100 de ignoranti considera ca soarele se roteste in jur pamintului nu face ca asta sa se intimple in realitate. Faptul ca alti 100 de ignoranti considera ca pamintul e plat nu face ca pamintul sa-si piarda forma. Faptul ca alti 100 de ignoranti considera ca omul a aparut acum 6000 de ani nu are corespondent in realitate. 

 

Ignoranta nu influenteaza si nu schimba adevarul stiintific. Indiferent de ce consideri, indiferent cu ce nu esti de acord, stiintific esti si ramii o primata.



#667
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 14 octombrie 2018 - 20:16

Eu zic ca ne cam racim aici gura de pomana...Unii inca traiesc in evul mediu al mintii...si cred in teorii extraterestre, creationiste, etc...

Eu vad discutiile la topicul asta in mod pozitiv, este doar o ff mica minoritate care este inca intoleranta si asta e bine...Si nu au decat sa ramana asa...



#668
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 15 octombrie 2018 - 05:22

Nu contează dacă tu te consideri rudă sau nu cu primatele, realitatea este că ești în aceeași familie cu primatele mari.

 

attachicon.gifPrimate.jpg

[:-)))]



#669
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 octombrie 2018 - 08:08

Eu zic ca ne cam racim aici gura de pomana...Unii inca traiesc in evul mediu al mintii...si cred in teorii extraterestre, creationiste, etc...

Eu vad discutiile la topicul asta in mod pozitiv, este doar o ff mica minoritate care este inca intoleranta si asta e bine...Si nu au decat sa ramana asa...

Cam da.

Ratiunea si credinta trebuie sa se imbine armonios in viata credinciosulu. Credinta singura nu poate duce omul pe drumul cel bun.



#670
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 15 octombrie 2018 - 09:51

Nu zau? 

 

Am pus linkul la care banuiesc eu ca se refera  si am si am si scris explicit mai sus: 

Nu  sunt in acord cuteoria respectival

 Si sigur nu numai eu consider ca marile invataturi de acoo sunt adevarate. 

E chiar atat de greu de priceput 

 

mamica 11, in acest caz de ce te incapatanezi sa discuti pe acest subiect, cand este foarte clar ca tu ai alte idei, conceptii si teorii in care crezi ?

 

foarte bine, e dreptul tau sa ai o parere, dar respecta-le acelasi drept si celorlalti.

stii ce simplu este sa fii de acord ca nu esti de acord cu ceilalti ?

 

considera ca ai nimerit intr-un cerc de discutii nepotrivite cu credinta, conceptiile si ideile tale.

se mai intampla, nu e o tragedie, tragic este atunci cand nu-ti dai seama de asta si, in loc sa te retragi elegant pana nu e prea tarziu, continui sa sustii niste idei pana in panzele albe, cazand adesea in ridicol...oh, ca sa nu mai zic de tonul mesajelor tale...




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -