Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Referendum familia traditionala


670 raspunsuri la acest subiect

#21
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 12 septembrie 2018 - 16:24

“Votul de ieri, 11 septembrie 2018, din Senatul României, pune capăt unei îndelungi așteptări din societatea românească. Mulțumim tuturor senatorilor care au votat pentru ca poporul român să-și poată exprima opinia, să-și poată exercita suveranitatea prin referendum. Am ajuns, astfel, în fața ultimei etape a lungului nostru drum pentru apărarea minților și sufletelor copiilor noștri de intruziunea minciunii și falsului unei ideologii radicale care vrea să-i învețe că naturalul și firescul sunt doar expresia unei așa-zise prejudecăți, și nu fundamentul vieții noastre ca ființe umane libere și demne, capabile de frumusețe și dragoste, de demnitate și moralitate”, se arată într-un comunicat de presă remis de Coaliţia pentru Familie.

 

“Referendumul care se va organiza este șansa noastră istorică, acum, la o sută de ani de la Marea Unire, să ne reunim într-o imensă afirmare a libertății, demnității și suveranității noastre ca popor, în concertul popoarelor europene. Referendumul nu este al niciunui partid, al niciunui lider politic, este al tuturor acelora care vor veni la vot pentru apărarea copiilor lor, pentru ca viața lor să fie scutită de minciuna ideologică a revoluției sexuale, de minciuna acelora care vor să ne reeduce pe toți, părinți și copii. Trebuie acum ca noi să înțelegem cât de multă nevoie este de votul nostru, de prezența noastră, cât de multă nevoie au copiii și nepoții noștri de protecția noastră și de mobilizarea noastră pentru a le apăra drepturile și viitorul”, se mai arată în comunicat.

============

Dar drepturile si viitorul celor altfel cine le apara?

Ideologie radicala?

Cei altfel nu sunt capabili de frumusete, dragoste, demnitate si moralitate?

Prin asta ne afirmam libertatea si suveranitatea?

Concertul popoarelor europene?

Prin asta le aparam copiilor nostri viitorul si drepturile?

 



#22
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 12 septembrie 2018 - 16:25

de data asta nu  vor mai deranja mortii din cimitire.   sunt destui cei ce umbla care se simt amenintati de numai ei stiu ce care abia asteapta sa aseze lumea pe drumul cel bun. adica cel spre cimitir.



#23
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 12 septembrie 2018 - 16:28

Din pacate nici nu cred ca va fi nevoie de ajustare. O sa fie atatia “pastratori ai valorilor traditionale ortodoxe” .....

Rox, de ce sa fie atatia "pastratori", de ce?? Au trecut multe generatii de la revolutie! Ce le lipseste in viata lor, in familia lor, incat sa le pese de "capra vecinului"? De ce cred ca asta, precum si "catedrala neamului" sunt mai importante decat educatia, sanatatea, drumurile, birocratia...

Rox, intrebarea e doar retorica, scuze ca te-am citat! [:)]


Editat de anja, 12 septembrie 2018 - 16:29 .


#24
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 12 septembrie 2018 - 16:38

O data ce uiti de drepturile celor de langa tine si lupti chiar impotriva lor nu mai esti pastrator al valorilor crestin-ortodoxe.

 

Esti doar un simplu mercenar religios.



#25
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 12 septembrie 2018 - 16:41

roxana - a pus ghilimele. [flo2]



#26
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 12 septembrie 2018 - 17:10

roxana - a pus ghilimele. [flo2]

Am inteles ghilimele Roxanei:)))

Ce am zis ca nu inteleg, si este retorica intrebarea, de ce sunt atatia romani "mercenari religiosi" care se cred "pastratori ai credintei" in RO...?De ce ne lipseste toleranta ca trasatura de caracter a romanilor, (daca ne luam dupa statistici)? De ce mental nu ne dezvoltam ca si alte natiuni? Ce ne lipseste?



#27
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 12 septembrie 2018 - 17:20

Este un curent foarte subtil si pervers promovat, amestecand patriotism, traditii - care nu contin nimic rau - cu note homofobe puternice, frumos manevrat de la est. si se joaca foarte multilateral, astfel incat multi nici nu stiu ca-s “indrumati” si amestecatura e asa de bine facuta....

in plus BOR s-a pronuntat clar in favoarea modificarii. Si mobilizarea rurala va fi puternica



#28
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 12 septembrie 2018 - 17:34

oare pleaca totul de la saracie?


Editat de anja, 12 septembrie 2018 - 17:47 .


#29
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 12 septembrie 2018 - 18:26

Nu pleaca de la saracie.

Sunt indoctrinati de catre biserica. Isi scuipa in san si se inchina daca trec pe langa un homosexual imbracata mai fistichiu.

 

Prin referendumul asta nu se castiga nimic, nu se anuleaza niciun drept. Ci pur si simplu vor sa blocheze demersurile viitoare ale gruparilor LGBT in ceea ce priveste casatoria.

 

Nu pot bloca dreptul lor de a se constitui in familii si nici dreptul lor ca pe viitor sa faca parteneriate civile sau sa lupte pentru asta.

 

De asta mi se pare mie referendumul asta o cheltuiala inutila.



#30
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 septembrie 2018 - 18:35

Daca ai o ținta pe care sa îți verși amarul, uiți din ce motiv ești amărât! 

 

Roxanaz are dreptate...este o mișcare orchestrata cu mult cap...și da rezultate. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -