Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mama prietenului meu


10 raspunsuri la acest subiect

#1
AntoAntonia

AntoAntonia
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 18 august 2018 - 18:32


Buna ziua :) Ma numesc Mara Antonia,am 21 de ani si ma confrunt cu o problema. Sunt impreuna cu prietenul meu de 1 an jumatate (el avand 24). Problema vine din cauza faptului ca el este sluga mamei lui. Mama lui este o femeie foarte rea! Va spun sincer,nici eu nu am trait in viata asta intr-un mediu doar cu oameni buni si perfecti,dar asemenea femeie rea eu nu am vazut! Efectiv parca isi uraste copilul. Si-l doreste doar ca sa-i fie sluga. De cand este in relatie cu mine,prietenul meu nu mai este chiar asa dupa fusta ei. Iar ea vazand asta,cand exista moment in care el nu face ce vrea ea il ia la palme. Si asta doar ca sa isi arate autoritatea,fiindca niciodata nu a dat in el. A inceput cu aceste accese de agresivitate fizica de cand este cu mine. Nu-l ajuta cu absolut nimic pe prietenul meu,ea are un salariu foarte mare,si cu toate astea nu il ajuta cu bani nici cu imprumut. Lasand banii la o parte,nu il ajuta nici cu sustinere,cu nimic. La fiecare masa in familie,ea se enerveaza si incepe sa injure pe toata lumea,de la sotul ei pana la prietenul meu. Are un comportament josnic! Am avut n discutii cu prietenul meu despre acest subiect. El ii tine cat de cat partea,spune ca are multe pe cap,ca e nervoasa. Iar eu am inceput sa evit acest mese in familie si chiar sa merg pe la el. Nu cred ca solutia luata de mine este cea mai buna,prietenul meu crede ca ma racesc fata de el. Si eu nu as mai vrea sa deschid discutia despre maica-sa. De fiecare data ne strica cheful. Cand suntem impreuna in parc de exemplu il suna s-o ia nu stiu de unde,sau ca are nu stiu ce probleme. Am vrut sa ne luam un city break in iarna deoarece el mai are cateva zile de concediu si a sarit ea repede ca vrea sa plece nu stiu pe unde cu prietenul meu. Si prietenul meu alege sa mearga cu ea. E groznica si incep deja sa nu mai rezist! Va spun sincer ca parca incep sa nu mai tin asa de mult la prietenul meu. Chestiile astea ma racesc. Am apelat la acest forum,deoarece observ ca sunt multe fete trecute prin toate si sper sa ma ajute cu un sfat. Am o varsta frageda,este prima mea relatie si nu am cu cine sa discut acest lucruri. Mamei nu pot sa-i expun aceste lucruri,deoarece o necajesc.Ce sa fac? Se mai merita relatie? La inceput tineam la el ca la ochii din cap,dar mi se cam ia totul din cauza mamei lui.Oare pot sa-l fac sa vada lucrurile cum sunt? Sa nu mai stea in fundul mamei lui?


#2
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 18 august 2018 - 20:48

 

...Oare pot sa-l fac sa vada lucrurile cum sunt? Sa nu mai stea in fundul mamei lui?

 

Categoric NU!

Fiecare are reaalitatea lui si fiecare alege cum ii place sa traiasca.

Valabil si pentru tine, dar se pare ca incepi sa alegi din moment ce iti pui intrebari.  [:)]

Traieste-ti viata asa cum iti place. E tare frumoasa la 21de ani!



#3
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 18 august 2018 - 21:19

Nu, nu se merita relația, Lasă-l, Termina-ti școala, gătește-ți un job care să-ți dea independendenta și apoi gătește-ți un prieten pe măsura. Nu pierde vremea in aceasta relație.


Editat de Letitia1, 18 august 2018 - 21:23 .


#4
AntoAntonia

AntoAntonia
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 18 august 2018 - 22:03

Facultatea am terminat-o,acum trebuie sa imi gasesc job si sa ma ocup de master :)

Intr-un fel imi pare rau daca as termina-o cu el din cauza acelei vipere. Adica il iubesc mult. Ceea ce ma deranjeaza pe mine este ca prietenul meu nu constientizeaza cat de rea este acea femeie. Tot ar vrea s-o includa peste tot. Am noroc ca momentan nu se prea baga femeia asta mult peste noi. Dar pun pariu ca si daca i-ar spune de exemplu sa mearga in toate vacantele cu noi,prietenul meu ar accepta. Si eu nu stiu cum sa il scap de mentalitatea astea proasta.

Pe langa astea el nici nu prea vrea sa doarma la mine,isi iubeste asa mult casa aia incat daca doarme o seara la mine (dupa ce ma rog de el) a doua zi de dimineata la 9 este deja treaz si gata sa plece la el. Si nu inteleg de ce aceste lucruri.



#5
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 18 august 2018 - 22:49

Facultatea am terminat-o,acum trebuie sa imi gasesc job si sa ma ocup de master :)

Intr-un fel imi pare rau daca as termina-o cu el din cauza acelei vipere. Adica il iubesc mult. Ceea ce ma deranjeaza pe mine este ca prietenul meu nu constientizeaza cat de rea este acea femeie. Tot ar vrea s-o includa peste tot. Am noroc ca momentan nu se prea baga femeia asta mult peste noi. Dar pun pariu ca si daca i-ar spune de exemplu sa mearga in toate vacantele cu noi,prietenul meu ar accepta. Si eu nu stiu cum sa il scap de mentalitatea astea proasta.

Pe langa astea el nici nu prea vrea sa doarma la mine,isi iubeste asa mult casa aia incat daca doarme o seara la mine (dupa ce ma rog de el) a doua zi de dimineata la 9 este deja treaz si gata sa plece la el. Si nu inteleg de ce aceste lucruri.

 

Ei scirt...e mama lui , nu cred ca  o mama e a asa "rea" cu propriul fiu.

 

Oricum nu cred ca aveti vreun viitor impreuna, tu deja esti fixata pe ideea "cit de rea e femeia aia", el probabil ca nu are taiat complet cordonul ombilical...cel putin asa se vede de la mine.



#6
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 august 2018 - 22:51

Antonia, nu merita. 

Nu o sa-l poti face  sa nu mai stea in fundul mamei lui. Si nici sa vada lucruruile asa cum sunt. E dependent de ea. 

Esti tanara, ai atat de multe lucruri frumoase de facut in viata incat nu merita ca de la varsta asta sa tragi de o astfel de relatie.

Pentru ce? 

Este exactt sfatul pe care i l-as da fetei mele de 20 de ani.

Nu o sa fie usor. O sa suferi probabil. Dar mai bine acum decat sa inaintezi intr-o relatie care nu iti aduce satisfactii. 

 

Normalitatea este ca la varsta asta, tinerii care iubesc cu adevarat, sa-si doreasca sa stea cat mai multa impreuna, sa se simta bine acolo unde e persoana iubita nu sa fuga la fiecare telefon si oftat al nu stiu cui.



#7
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 18 august 2018 - 22:58

Pina nu o sa fiți  independenți financiar nu cred ca puteți ridica prea multe pretenții, nici unul, nici altul. Asta-i problema cea mai mare de obicei. Apoi aia e familia lui, cu cit o sa i bălăcărește mai tare, cu atita o să-l îndepărtezi mai tare. Gindeste-te cum ți-ar place ca el sa vorbească așa de mama ta. 



#8
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 august 2018 - 23:00

Ei scirt...e mama lui , nu cred ca  o mama e a asa "rea" cu propriul fiu.

 

Oricum nu cred ca aveti vreun viitor impreuna, tu deja esti fixata pe ideea "cit de rea e femeia aia", el probabil ca nu are taiat complet cordonul ombilical...cel putin asa se vede de la mine.

Nu, nu e "rea" in adevaratul sens al cuvantului, e doar dominanta si ii place sa-i supuna pe cei din jur cu niscaiva injuraturi.



#9
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 19 august 2018 - 12:29

stai departe de astfel de relatii mama-fiu. s-a spus deja, normalitatea este sa vrea sa stea cat mai mult cu tine, nu sa alerge la si pentru mamicutsa.



#10
AntoAntonia

AntoAntonia
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 19 august 2018 - 14:40

Astazi am luat hotararea sa ma despart de el,dupa inca o faza a mamei lui. I-am atras atentia,nu m-am abtinut iar el a zia ca niciodata nu-l voi desparti de familia lui. Si cu asta am zis sa pun punct.

Nu ma intelege,vede lucrurile diferit. Plang,imi vine sa ma dau cu capul de pereti. Dar nu mai suport sa fiu intr-o astfel de relatie,chiar daca il iubesc enorm.

Nu intentionez sa il despart de familia lui. Am vrut doar sa inteleaga cum vad eu lucrurile din afara.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -